Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kuba_74
Kuba_74 Superbojownik od 15 września 2006 | Redcar and Cleveland
2019-04-28 23:34:10 Zgłoś
Przybyłem, zobaczyłem, uśmiałem się/uroniłem łezkę.

Postaram się zrecenzować film bez spojlerów, bo twórcy dołożyli starań aby trailery nie spaliły filmu.
Tak, tak, to co oglądaliśmy w trailerach ma tylko luźny związek z całością filmu. Naprawdę szacun dla twórców.
Film można podzielić na 4 zasadnicze części i o ile przy "Captain Marvel" można było uciąć sobie drzemkę o tyle przy Avengersach już nie.
Pierwsza część to mała retrospekcja i zamknięcie otwartych rozdziałów. Ciekawie rozwiązano pewne problemy.
Część druga to wyrzuty sumienia tych, który przetrwali. Niby nudne, ale ..... warto zobaczyć.
Trzecia część to plan, wielki wspaniały plan aby pokonać przeciwności losu.
Część czwarta to oczywiście egzekucja tego planu.
Wszystko się łączy, wszystko się zazębia i wszystko współpracuje bez zarzutu, jak to w Marvel'u.
Dużo zaskoczeń i zwrotów akcji a zakończenie pokazuje, że ostatnia faza Avengersów została zakończona.
Warto zobaczyć, choćby po to, aby przekonać się, jak kończy się historia Thanos'a.

Taki mały spoiler na koniec. Od dziś mogę legalnie mówić, że jak ściągnę koszulkę to wyglądam jak Thor.

--
Nawet minimalna wiedza w rękach idiotów jest bardziej niebezpieczna niż całkowita niewiedza w rękach ludzi inteligentnych.
r_a_k
r_a_k Bojownik od 5 maja 2009 | Warszawa
2019-04-29 00:39:17 Zgłoś
Też się wybrałem wczoraj. Na początku jak zobaczyłem czas trwania filmu to miałem wielkie wtf. Ale zmieniłem zdanie o 180 stopni - to jest dokładnie tyle ile trzeba, żeby te wszystkie wątki podomykać i wszystko na spokojnie opowiedzieć.

Podobało mi się. Podobało mi się to o czym pisze :kuba_74 - pokazanie jak sobie radzą superbohaterowie po tym jak zawiedli. Podobało mi się to co z nimi zrobili, jak poprowadzili postacie. Podobały mi się mrugnięcia okiem i nawiązania do innych historii. I podobało mi się zakończenie, sposób w jaki to się zamyka wszystko.

Czy będzie się podobać komuś, kto nie jest fanem Marvela? Myślę, że ma szanse - bo oprócz superbohaterskich nawiązań do poprzednich części jest tam sporo dobrej zabawy.

--
somsiad
somsiad Superbojownik od 10 kwietnia 2002 | Pacanova
2019-04-29 01:52:46 Zgłoś

--
Tango Alpha Xray Alpha Tango India Oscar November India Sierra Tango Hotel Echo Foxtrot Tango
Gogosiek
Gogosiek Superbojowniczka od 27 sierpnia 2011
2019-04-29 10:22:41 Zgłoś
Dla mnie bomba. Trochę do śmiechu, trochę do płaczu, 3 godzinki śmigają.

--
Mefi357
Mefi357 Superbojownik od 1 lipca 2008 | Gdańsk
2019-04-29 11:03:57 Zgłoś
Ja się trochę zawiodłem. Oczekiwałem czegoś innego po tym filmie patrząc na część pierwszą. Pokonanie Thanosa był zrobione dla mnie na siłę i bez polotu. Twórcy mają problem z poziomem mocy poszczególnych bohaterów i samego Thanosa. Jedni są za silni, inni za słabi - taka Kapitan Marvel jest dla mnie rozczarowująca. Natomiast fajne jest pokazanie co robią superbohaterowie po porażce, zwłaszcza Thor i Hulk. Parę dziur logicznych jest, ale to idzie przeżyć. Jest parę śmiesznych momentów, natomiast za dużo nostalgii i wspominków (pewnie dlatego, żeby zamknąć wątki poszczególnych bohaterów). Film długi, momentami przynudza, ale przyjemnie się ogląda. Jednak poprzednia część wg mnie była ciekawsza i bardziej dynamiczna.

--
Przyjedź na SPOTa Wpadnij na Tygodniówkę
Gogosiek
Gogosiek Superbojowniczka od 27 sierpnia 2011
2019-04-29 15:29:50 Zgłoś
Co kto lubi. Dla mnie wcześniejsza część to była rąbanka którą ledwo pamiętam. Ale fakt, że z poziomem mocy sobie nie radzą. Wcześniej prawie pokonali Thanosa a teraz nie dali rady z kapitan Marcel (która jest beznadziejna nawiasem mówiąc). Ogólnie nie podoba mi się druga zmiana. Ano ona, ani kapitan Ameryka, ani Spider Man

--
mcyri
mcyri literówka od 24 maja 2006 | sala nr 6
2019-04-29 16:47:59 Zgłoś
:gogosiek wcześniej mieli plan, by pokonać Thanosa, i to, że prawie im się udało wynikało z podstępu i uśpienia go - a teraz się go nie spodziewali, przecież go zabili i nie mieli powodu myśleć, że nagle wróci.

--
Powyższy post wyraża opinię autorki jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Gogosiek
Gogosiek Superbojowniczka od 27 sierpnia 2011
2019-04-29 17:16:06 Zgłoś
:mcyri ale rzucili na niego nieporównywalnie większe siły.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LordKaftan Superbojownik od 8 kwietnia 2005 | Trójmiasto | GG: Pytaj Czesia
2019-04-29 19:08:05 Zgłoś
Mam mieszane uczucia w stosunku do tego filmu, ale generalnie uważam, że jest słabszy niż poprzednia część. Akt I zdecydowanie zbyt długi, przegadany, przesadzony, nudny. Działania bohaterów są, moim zdaniem, niespójne z tym, co widzieliśmy w poprzednich filmach. Rozumiem, że chcieli pokazać ogrom tragedii po Infinity War, ale przegięli i przeszli na stronę parodii. Gdyby skrócili początek o połowę to film niczego by nie stracił. No i nie podobało mi się to, co zrobili z Thorem. Akt II ma nierówny poziom - z jednej strony fabuła w końcu się rozkręca, zawiązuje się akcja, nasi bohaterowie zaczynają działać, ale z drugiej strony co chwile nagle wszystko się zatrzymuje, aby zamknąć wątek z filmu, który oglądaliśmy (lub nie) kilka lat temu. I znowu - rozumiem co chcieli przekazać, być może było to skierowane do innego odbiorcy niż ja, ale większość tych scen mnie nie poruszyła albo nie wiedziałem o co chodzi. Natomiast akt III to uczta dla zmysłów, pełna scen, które sprawiały, że miałem ochotę wstać z fotela i krzyczeć z uciechy. Doskonale zrealizowane widowisko, trzymające w napięciu i pełne zwrotów akcji. Podobnie dobry jest epilog, który w sposób emocjonalny zamyka pewien rozdział w historii MCU i kinematografii.
Podsumowując - niezły film, ale po Raganaroku i Infinity War miałem większe oczekiwania.

Troszkę spoiler:
Jeśli chodzi o poziom mocy to wydaje mi się, że całkiem nieźle z tego wybrnęli - większość walk w Endgame to były walki solo, które Thanos wygrywał o włos. W Infinity War jedyne solówki były z udziałem Iron Mana (którą przegrał) i Thora (którą prawie wygrał). No ale znowu - to co zrobili z Thorem było moim zdaniem karygodne.

--
Jez_z_lasu
Jez_z_lasu Bojownik od 14 stycznia 2013
2019-04-29 19:49:42 Zgłoś
Podobały mi się początkowe akty. W sumie chyba najbardziej, bo się z nimi mega utożsamiałem. Zawsze zebranie (i połatanie) ludzi oraz przygotwania do kolejnej próby są najtrudniejsze, podczas finału i rozwałki po prostu niesie flow
Tony rulez! za pokazanie szczytu szczytów człowieczeństwa. Thor rocks as Lebowski A Natasha - WOW! za utrzymanie wszystkiego w całości!
https://www.youtube.com/watch?v=qaJGOs-wOFo
Ostatnio edytowany: 2019-04-29 19:54:17

--
Jez_z_lasu
Jez_z_lasu Bojownik od 14 stycznia 2013
2019-04-29 20:24:34 Zgłoś
https://www.youtube.com/watch?v=HwGIkKDCwCU

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
discordia Naturalne Dobro Mazowsza od 28 października 2005
2019-04-29 20:56:09 Zgłoś
odzobaczyć Thora sie nie da. i w sumie bez sensu, bo skoro jest bogiem, nieśmiertelnym i wiecznie młodym, to jakim cudem jakiekolwiek zmiany?
reszta spoko, ale bez szału. po ocenach na IMDB i ogólnych zachwytach, spodziewałam sie niewiadomo czego, ale Ragnarok był, moim zdaniem, lepszy.

--
Colinek_szczecin
Colinek_szczecin Superbojownik od 8 marca 2005 | Glasgow | GG: 2336466
2019-04-29 21:53:06 Zgłoś
Widziałem dzisiaj i jak dla mnie rewelacja. Ludzie się na siłę czepiają i wymyślają jakieś nieistniejące luki w logice.

--
It's ok if you disaree with me. I can't force you to be right.
Kwiateck
Kwiateck Superbojowniczka od 20 marca 2006 | Łódź
2019-04-29 21:56:16 Zgłoś
Początek trochę mnie męczył i Kapitan Ameryka też mnie męczył Pomysł na jedną rzecz z nim związaną w ogóle mi się nie spodobał.Właściwie to trzy rzeczy, ale nie będę drobiazgowa
W ogólnym podsumowaniu nie było tak źle. Im bardziej akcja się rozkręcała, tym robiło się fajniej. Miło było obejrzeć i zamknąć historię, ale Infinity War podobało mi się bardziej. Ragnaroka obejrzę sobie jutro. Muszę wymazać Lebowskiego z pamięci


--
Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno. - Co to jest słoń? - Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia. Nie dzięki przyznawaniu się do ignorancji od czterdziestu lat cie­szyła się sławą znawczyni natury.
r_a_k
r_a_k Bojownik od 5 maja 2009 | Warszawa
2019-04-30 13:21:52 Zgłoś
Tak wracając do Thora.. mi się Thor z Ragnaroku i Infinity bardzo, ale to bardzo nie podoba. Thor komiksowy miał fajny kurs - zaczynał jako żądny chwały młodzik by z czasem rozumieć jak duże ma obowiązki i jaka na nim ciąży odpowiedzialność. W filmowym uniwersum robią z niego gościa który idzie od zagubionego w ziemskiej rzeczywistości aroganta do.. w sumie nie wiem czego, śmieszka? Thor z MCU ma zero godności czy ambicji i jest najsłabiej "przetłumaczoną" postacią.

Paradoksalnie, to co zrobili z nim w End Game może być ruchem w dobrym kierunku. Bo to w jakim jest stanie w filmie bierze się z tego, że uświadomił sobie jak dużą miał odpowiedzialność i jak bardzo zawiodł. Jakby, jakimś cudem, scenarzyści w następnych częściach skupili się na tym zamiast na śmieszkowaniu, to może by coś z tej postaci jeszcze było.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Rezelpe Bojownik od 18 kwietnia 2012
2019-04-30 16:24:08 Zgłoś
Apropo Thora. W uniwersum Marvela Asgardczycy nie są nieśmiertelni i wiecznie młodzi. Cechuje ich tylko długowieczność.

--
tytezterefere
tytezterefere Dyżurna Domina od 21 września 2006 | Gdz
2019-05-01 16:16:22 Zgłoś
Właśnie wróciliśmy z kina i mam mocno mieszane uczucia. Film z jednej strony dłużył mi się, a z drugiej - jakoś tak go mało było.
I zdecydowanie brakowało mi w nim momentów.

Jakiś taki... no taki se.

--
Veni, Vidi, Vilson. Uprzejmie informuję, że odpowiedzialność ponosić mogę jedynie za to, co sama napisałam. Nie za czyjeś domysły, dopowiedzenia, nadinterpretacje, halucynacje, takie sytuacje.
gen_Italia
gen_Italia Amator trójkątów od 10 stycznia 2005 | Neusulzfeld
2019-05-04 00:39:32 Zgłoś
Obejrzałem i uważam, że całkiem fajny. I wcale się nie dłużył. Na pewno dużo lepszy niż Infinity War, który mnie po prostu wynudził.
Natomiast w dalszym ciągu są to Awendżersy i okolice, które już mi się zdecydowanie przejadły.

--
Radioactive
Radioactive Superbojownik od 16 lutego 2006 | wieś
2019-05-10 00:53:53 Zgłoś
oddajcie Thora mjastu!
dobre, mi się nie dłużyło, ale trochę za poważne i żarty miejscami nieśmieszne, ragnarok i infinity war były lepsze

--
Ech... Kiedyś to i nostalgia była o wiele lepsza.
tomcat_tc
tomcat_tc Student prawa od 3 grudnia 2007 | Białystok
2019-05-15 23:34:35 Zgłoś
Film jako film bardzo spoko, ale miałem nadzieję na mniej szczęśliwe zakończenie i totalny reset tego uniwersum

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu Superbojownik od 9 maja 2003 | Toruńsk | GG: tajne/poufne
2019-06-04 09:49:38 Zgłoś
a poruszono temat kota Schroedingera?

Bo pstrykając palcami zabił połowę. Ale nie wie którą. Więc dokładnie każda (oprócz niego samego) istota w galaktyce jest jednocześnie żywa i martwa, jak kot Schroedingera.
Żeby dokonać dzieła, musiałby latać po całej galaktyce i "otwierać pudełko"...

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu Superbojownik od 9 maja 2003 | Toruńsk | GG: tajne/poufne
2019-07-29 07:55:27 Zgłoś
To ja mam jeszcze 3 pytania, może ktoś oglądał i wie:

Jak się mają ostatnie sceny do serialu "Agent Carter"?
Czy Kapitan Ameryka zwrócił młotek?
Czy przypadkiem nie było tak, że ludzie byli za słabi, żeby nawet trzymać kamienie mocy, czy tylko używać ich nie mogli?

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj