Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Narzekalnia! > Canal, kurwa, plus
NanakiPL
NanakiPL Superbojownik od 5 lutego 2010 | Smogów (Kraków znaczy się) | GG: 1058312
2020-02-18 17:08:10 Zgłoś
Muszę sobie ponarzekać, może mi ulży.

Babcia wynajmuje pokój i szuka jakiejś studentki/uczennicy, bo poprzednia już zakończyła naukę i się wyprowadziła, ale za każdym razem rozmowa telefoniczna kończy się po pytaniu „czy jest internet?”. No to stwierdziła, że trzeba chyba się zaopatrzyć, bo trudno znaleźć zainteresowaną.

Tata podrzucił jej pomysł, że najprościej uderzyć do dostawcy telewizji, bo najczęściej mają pakiety łączone i dołożenie neta to zwiększenie kosztu o dychę lub dwie.

To był pierwszy błąd. Zadzwoniła i zgodziła się prawie na wszystko co wcisnął jej konsultant… Pojawił się kurier z umową na neta, no to podpisała. Ale nie wie jak „włączyć ten internet”, dlatego zostałem zawezwany. Okazało się, że wcisnęli jej kartę sim… i tyle. Jeszcze zamiast jakiegoś połączonego pakietu z telewizją, to dali to na osobną umowę za kolejne 60 zł. A co najlepsze, do tego wcisnęli jej kolejny pakiet na telewizję, na kolejne 2 lata. Niby 10 złotych tańszy, ale za dychę wcisnęli do tego Cinemax, którego i tak nie będzie oglądać (w sumie, to zapotrzebowanie babci na kanały telewizyjne można w 90% spełnić naziemną i niekodowanymi na Hotbirdzie, ale to inny temat).

No to zarządziłem, że trzeba się zmywać z nc+/Canal+ i przenieść do UPC, który jest dostępny w bloku. Pełnomocnictwo i wycieczka do punktu Canal+ w centrum handlowym, żeby rozwiązać umowy zawarte na odległość. Wszystko spoko, gość chyba od razu poznał, że i tak mnie nie przekona do czegokolwiek, więc nawet nie próbował. Wnioski złożone, ale trzeba poczekać aż w systemie będzie można obliczyć co wyjdzie taniej, dotrwanie do czerwca, czy rozwiązanie od razu.

I tu jest pierwszy moment gdzie Canal+ leci w chuja. Sprawdzam codziennie Strefę Canal+ w oczekiwaniu na aktualizację. Umowa o neta – rozwiązana na następny dzień… ale na TV trzeba czekać… aż do 3 lutego, prawie 2 tygodnie. Net rozwiązany z miejsca, a TV z opóźnieniem. Dlaczego? Podejrzewam dlaczego… bo jakbym rozwiązał od razu, to bym zdążył z 30 dniami wypowiedzenia, a teraz umowa zostanie rozwiązana z końcem marca, a nie lutego. Ale 17 złotych jestem w stanie przeżyć, rozwiązanie umowy z karą wychodzi taniej o 50 zł z hakiem za 3 miesiące. W międzyczasie przyszedł monter z UPC, wszystko odpalone w jakieś 40 minut.

Ale to nie koniec… i tutaj jest błąd nr 2 i lecenie w chuja przez Canal+ nr 2.

Dobrze wiedzą, że umowa została wypowiedziana, ale patałachy wiedzą też, że odpowiada za to pełnomocnik. Skurwiele zadzwoniły dzisiaj do babci, żeby jej wcisnąć nowy pakiet telewizji „bo umowa się kończy”. Że wcześniej nie wpadłem na to, żeby zmienić numer i wyjebać wszystkie zgody marketingowe.

Tyle dobrze, że jest 14 dni na rozwiązanie umowy zawartej na odległość. Tylko znowu muszę się z nimi uganiać.

Zdają sobie sprawę, że ich oferta jest gówno warta dla trzeźwo myślącego człowieka, to muszą stosować takie podchody.

--
empatyczna
empatyczna Gołota Poezji od 29 września 2012 | Żory
2020-02-18 17:38:56 Zgłoś
:nanakipl
Na UPC też uważaj, bo wciskają co się da.

--
Czy można spełnić wszystkie swoje marzenia? Tak, jeżeli będziesz miał/ła jedno marzenie, które brzmi: chcę osiągnąć w życiu tyle, ile tylko zdołam./moje/
NanakiPL
NanakiPL Superbojownik od 5 lutego 2010 | Smogów (Kraków znaczy się) | GG: 1058312
2020-02-18 17:44:03 Zgłoś
:empatyczna Jak najbardziej. Wszyscy wciskają co się da. Jednak UPC ma wyraźną zaletę.

TV+Internet kosztuje 70 złotych, a nie 120.

Nawet nie chcę zaczynać, że net od Canal+ ma wszystkie znaki rozpoznawcze mobilniaka. Uj wie jaka prędkość i limit transferu, po którym prędkość leci na pysk.
Ostatnio edytowany: 2020-02-18 17:48:05

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gibss Superbojownik od 3 lutego 2017 | Drammen
2020-02-18 17:47:51 Zgłoś
bylo babci dac zalatwiac sprawy. Ty dales dupy, tata dal dupy, a babcia mimowolną ofiarą...

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Another Superbojownik od 19 października 2004
2020-02-18 17:51:34 Zgłoś
:gibss Też tak myślę.

--
brogman
brogman Grobman od 2 lutego 2006 | Miasto Poetów
2020-02-18 17:52:36 Zgłoś
Jakby babcia chciała to zapraszam na pokaz garnków.

--
NanakiPL
NanakiPL Superbojownik od 5 lutego 2010 | Smogów (Kraków znaczy się) | GG: 1058312
2020-02-18 17:57:42 Zgłoś
:gibss Niestety, ale trafne podsumowanie. Najbardziej wkurwia mnie tutaj, że jak już bierzesz sprawę na siebie, to i tak cię obejdą, żeby zrobić swoje.

Skoro umowa została wypowiedziana, to po kiego grzyba dzwonią, żeby ją przedłużyć.

--
empatyczna
empatyczna Gołota Poezji od 29 września 2012 | Żory
2020-02-18 18:36:52 Zgłoś
:nanakipl
Bo liczą, że uda im się zatrzymać klienta wciskając niby lepszą, nową propozycję, tylko że w tej nowej są zakamuflowane próbne - darmowe na miesiąc dodatki, które w ostateczności zwiększają rachunek już w następnym miesiącu. Tak miałam właśnie w UPC, ale całe szczęście, że umowę doczytałam do końca i nie podpisałam, to jednak zadzwonili i chcieli znowu polecić mi korzystniejszą umowę, ale już wiedziałam jakie metody stosują i nie dałam się nabrać na ich machlojki.
To jest chore, to chamstwo i zwyczajne wyłudzanie kasy, i naprawdę bardzo trzeba uważać, bo te wszystkie umowy są coraz bardziej skomplikowane w ich zrozumieniu, także te telefoniczne.
Najlepiej, żeby Twoja babcia nie podejmowała żadnych takich decyzji bez Waszego wsparcia i kontroli.

--
Czy można spełnić wszystkie swoje marzenia? Tak, jeżeli będziesz miał/ła jedno marzenie, które brzmi: chcę osiągnąć w życiu tyle, ile tylko zdołam./moje/
NanakiPL
NanakiPL Superbojownik od 5 lutego 2010 | Smogów (Kraków znaczy się) | GG: 1058312
2020-02-18 19:34:43 Zgłoś
:empatyczna „Najlepiej, żeby Twoja babcia nie podejmowała żadnych takich decyzji bez Waszego wsparcia i kontroli.”

Babcia była naprawdę bardzo dobrze ogarnięta i nie dawała się zrobić w chuja. Księgowa, dziadek prawnik (już nie żyje). Dość mocna kombinacja, jeśli chodzi o znajomość prawa. Chyba dlatego nikomu nie wydawało się, że da się zrobić tak łatwo. Jak widać, wiek i tak robi swoje (85 w tym roku).

Dobrze, że od razu udało się to wyłapać. Po 14 dniach byłaby uwiązana dwoma umowami na telewizję…

Na pewno zmieniam nr kontaktowy w UPC na swój.
Ostatnio edytowany: 2020-02-18 19:35:44

--
hubbabubba
hubbabubba Robi dobrze nawet przez telefon od 25 kwietnia 2003 | Oława
2020-02-18 20:05:22 Zgłoś
Wszystkie te firmy dobre, a nawet lepsze. Właśnie przedłużam umowę z Netią na telewizor i internet. I idzie fest opornie, bo najpierw nie mogłem otworzyć umowy, a w treści do zaakceptowania pojawiły mi się takie kwiatki.
5 X Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.
6 X Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych.
7 X Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych dotyczących usług i produktów podmiotów trzecich.*

Nagle się okazało, że zgodziłem się na dzwonienie do mnie z reklamami, promocjami i innymi superofertami. Zgadzam się na wysyłanie do mnie mailowo reklam. I zgadzam się na udostępnianie moich danych innym podmiotom w celach marketingowych. Mamo, mamo, ja wariat, kup mi helikopter, kurwa...
Jest awantura, bo mimo że umowy nie podpisałem i zaznaczyłem, że "proszę o kontakt", to przez trzy dni nikt z tej szacownej firmy nie raczył się skontaktować.

--
Powiedz "nie" narkotykom? Jeśli zacznę z nimi rozmawiać, to znaczy, że już powiedziałem "tak".
empatyczna
empatyczna Gołota Poezji od 29 września 2012 | Żory
2020-02-18 20:14:59 Zgłoś
:nanakipl
Tak, masz rację, wiek robi swoje, poza tym kiedyś te umowy były bardziej przejrzyste i jak już się coś podpisało, to tak było. Dzisiejsze umowy, to masakra i nawet rozgarnięta osoba ma problem z jej zrozumieniem.To całe kolaboraty nafaszerowane podstępnym wciskaniem różnych usług. Obawiam się, że będzie coraz gorzej i za jakiś czas sam będziesz miał podobne problemy ze zrozumieniem. To cwaniacy w perfidnym wyłudzaniu kasy.

--
Czy można spełnić wszystkie swoje marzenia? Tak, jeżeli będziesz miał/ła jedno marzenie, które brzmi: chcę osiągnąć w życiu tyle, ile tylko zdołam./moje/
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu Superbojownik od 9 maja 2003 | Toruńsk | GG: tajne/poufne
2020-02-19 07:51:49 Zgłoś
no, ja swoją mamę i teściową nauczyłem, że mają nie zgadzać się na wszelkie umowy zawierane ustne przez telefon i prosić o wysłanie warunków i umowy na maila.

Jeszcze żodyn nie wysłał.

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.
Maciej1988
Maciej1988 Bojownik od 27 kwietnia 2010 | Miasto doznań
2020-02-19 08:03:02 Zgłoś
:empatyczna
Kolaborat to elaborat na temat współpracy z nieprzyjacielem?
Ostatnio edytowany: 2020-02-19 08:04:49

--
Bób
Koper
Włoszczyzna
kashpir
kashpir Superbojownik od 11 lipca 2005 | Warszawa
2020-02-19 11:22:03 Zgłoś
Żeby nie było tak jednokolorowo, to chciałbym zaznaczyć, że są jeszcze firmy, które szanują czas klienta i nie narzucają się zbytecznym kontaktem.
Np. mogę polecić firmę innogy, czyli dostawcę prądu. Możecie im śmiało przekazywać swoje dane, i tak się nie skontaktują Wiem, bo już dwukrotnie wysyłałem wiadomość przez stronę. Za pierwszym razem dostałem jednocześnie dwie zwrotne wiadomości wysłane przez automat: pierwsza o zapchaniu skrzynki pocztowej (dostarczenie wiadomości nie powiodło się, spróbuj wysłać później), druga o przyjęciu zgłoszenia Parę dni później spróbowałem ponownie, minął już ponad tydzień, żaden wścibski konsultant nie zakłócił mojej oazy spokoju.
Serdecznie polecam

--
Co tydzień te same cele: przeżyć do piątku, nie umrzeć do poniedziałku.
m_niebieski
m_niebieski Woził Niemca dla statusu od 9 sierpnia 2005 | WarszaFFka | GG: 139714
2020-02-21 12:50:49 Zgłoś
:kashpir dlatego Innogy zamieniłem na Orange Energia, zobaczymy co z tego wyniknie

--
Mój nick bardziej naukowo brzmi tak m_heksacyjanożelazian(II) potasu żelaza(III) TU ŹRÓDŁO
Forum > Narzekalnia! > Canal, kurwa, plus
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj