Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Kawały Mięsne > Teatr, film i muzyka
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2019-09-07 04:30:19 Zgłoś

JANUSZ GŁOWACKI: (...) Naprzeciwko Hybryd był bar Przechodni, w którym nabierało się sił do tańca. Po tej samej stronie Mokotowskiej, pięćdziesiąt kroków w lewo, w stronę placu Zbawiciela, znajdowała się przychodnia skórno-weneryczna. (...) Trójkąt Hybrydy - bar Przechodni - przychodnia nazywany był przez bywalców Trójkątem Bermudzkim. Zdarzało się, i to często, że ludzie tam wpadali i znikali na całe lata. (...). W przychodni znikały podziały klasowe i zawierało się ciekawe znajomości. Obok młodych, zranionych w uczuciach romantyków, a także mężczyzn bez zasad i kobiet bez złudzeń z tak zwanej inteligencji, stałymi gośćmi byli przedstawiciele środowisk robotniczych, którzy namowy przepracowanej lekarki zachęcającej do używania prezerwatyw zbywali argumentami ekonomicznymi: ''Prezerwatywy kosztują, a wy leczycie za darmo''. Tam też poznałem JANA HIMILSBACHA. Jeszcze nie grał i nie pisał, tylko opowiadał. Akurat wtedy o tym, jak pewna panienka odradzała mu, po koleżeńsku, posunięcie się z nią za daleko, informując, że ma syfa.
- Odpowiedziałem jej - stwierdził Janek - nic nie szkodzi. Jestem mężczyzną.
- I co, złapałeś? - zainteresował się któryś z pacjentów.
- A jak! - odpowiedział z dumą.
................

Bruno O'ya opowiadał kiedyś, że gdy pojechali kręcić na Białoruś sceny do ''Potopu'', zapomnieli zabrać ze sobą prezerwatywy, które wypełniane czerwoną farbą pomagały w uzyskaniu odpowiednich krwawych efektów cięć i strzałów. A był to w ZSRR towar deficytowy, więc jedna z osób, z kierownictwa produkcji udała się ze stosownym pismem do sekretarza republiki o przydział 10 tys. sztuk tego deficytowego towaru. Sekretarz popatrzył znacząco na człowieka i zapytał: A skolko was ? Otrzymał odpowiedź - 100 (bo z grubsza tyle osób liczyła ekipa filmowa). Pokiwał więc głową z uznaniem, podpisał zgodę i wymruczał - Wot maładcy !
..............

Pewna młoda dama, podziwiając wówczas już sędziwego aktora LUDWIKA SOLSKIEGO powiedziała:
- Mistrzu, wygląda pan niezwykle młodo.
- Mam już 79 lat, równiuteńko – odrzekł aktor.
- Ojej, nigdy bym panu nie dała! – wyznała kobieta.
- A mnie już i nie trzeba – skromnie odpowiedział Solski.
...............

Kiedy JERZEMU WASOWSKIEMU urodził się syn Grzegorz (1949 rok), szczęśliwy ojciec udał się do urzędu po zaświadczenie, na podstawie którego miał dostać wyprawkę dla dziecka. Wraz z żoną Marią mieszkali razem, choć ona nadal była zameldowana pod swoim panieńskim adresem. W urzędzie urzędniczka długo studiowała skromne dossier dokumentów uprawniających młodego ojca do odebrania wyprawki. Nagle zmarszczyła się i zapytała surowo:
- I jak to tak, obywatelu Wasowski? Wy jesteście zameldowani na Saskiej Kępie, a wasza żona w Śródmieściu? Jak mieszkacie osobno, to niby skąd to dziecko?
Jerzy pochylił się nad urzędniczką. Z jego ust wionął ku jej uchu intymny szept:
- Jak się bliżej poznamy, pani referent, to pani opowiem, bo to bardzo pikantna historia.

Anegdoty teatralne, filmowe i muzyczne (fb)

--
somsiad
somsiad Superbojownik od 10 kwietnia 2002 | Pacanova
2019-09-07 14:15:11 Zgłoś

--
Tango Alpha Xray Alpha Tango India Oscar November India Sierra Tango Hotel Echo Foxtrot Tango
czcigodny_Horhe
czcigodny_Horhe Bojownik od 24 maja 2009
2019-09-07 20:18:56 Zgłoś
"podajemy osoby wykonujące obsadę:
...
...
...
...
...
...

i inni

oraz Grzegorz Wassowski"

--
Kwiateck
Kwiateck Superbojowniczka od 20 marca 2006 | Łódź
2019-09-08 09:27:55 Zgłoś

--
Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno. - Co to jest słoń? - Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia. Nie dzięki przyznawaniu się do ignorancji od czterdziestu lat cie­szyła się sławą znawczyni natury.
Forum > Kawały Mięsne > Teatr, film i muzyka
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj