Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Forum Filmożerców > "Niczego nie żałuję - Edith Piaf"
margot
margot Superbojowniczka od 15 grudnia 2002 | Duplin | GG: 7616035
2007-07-23 22:00:39 Zgłoś
Będąc młodym dziewczęciem, wybrałam się z tatą do teatru na musical Pam Gens pt. "Piaf" - sztuka o życiu tej niezwykłej artystki. Po spektaklu kupiłam sobie kasetę z piosenkami Piaf w wykonaniu Agnieszki Matysiak i słuchałam jej bez przerwy (do dziś znam je na pamięć). Byłam młodziutkim podlotkiem i te gorzkie, a zarazem pełne liryki piosenki trafiły do mojego serca na zawsze.
Minęło 12 lat. Wciąż z pewnym sentymentem do piosenek Wróbelka, ale już wzruszająca się sztuką innego rodzaju, pognałam na film. Z ciekawości, z sympatii do Marion Cotillard, z miłości do piosenek Piaf, dla zabicia czasu? Sama nie wiem...
Film urzekł mnie całkowicie, i nie jest to związane wyłącznie z magią piosenek Edith.
Dzieło owo jest bowiem przede wszystkim rzetelne. W przeciwieństwie do większości filmów biograficznych o artystach, ten nie pokazuje zdeprawowanego, rozpitego, zaćpanego babsztyla, tylko człowieka i artystę: kobietę wrażliwą i uzdolnioną, która przecierpiała wiele, by dostać się na sam szczyt. Po raz pierwszy film o artyście nie napawał mnie odrazą do gatunku ludzkiego i walenia głową w ścianę ze słowami: "jak nisko człowiek może upaść?", a wzbudził współczucie, wzruszenie i wolę walki z życiem.
Na koniec dodam, że trudno jest w tak zwięzłej formie ukazać tak skomplikowaną postać, jaką była Piaf. Scenariusz jednakże sprostał zadaniu, unikając schematu, ale i chaosu.
Spodziewałam się po tym filmie wiele i nie zawiodłam się.
głos z offu: Może to zburzy mój troskliwie pielęgnowany image zimnej suki, ale w końcówce polały się łzy me czyste, rzęsiste ;)

--
asta87
asta87 Matka Polka od 27 maja 2005
2007-07-30 16:04:11 Zgłoś
Wspaniały film. Smutny, wzruszający, piękny. Ledwo powstrzymałam się od płaczu.

Gorąco polecam.

--
Forum > Forum Filmożerców > "Niczego nie żałuję - Edith Piaf"
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj