Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > [1920] Efekt prohibicji w USA,
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2020-01-13 01:30:32 Zgłoś

OFIARY ALKOHOLU W STANACH ZJEDNOCZONYCH.

Paryski „Journal” otrzymał telegram z New-Yorku donoszący n straszliwych spustoszeniach jakie czyni na terytoryum Stanów Zjednoczonych spirytus denaturowany sprzedawany jako whisky. Jak wiadomo, w Stanach. Zjednoczonych ogłoszono zakaz wytwarzania, sprzedawania i konsumowania alkoholu pod jakąkolwiek bądź postacią. W braku więc prawdziwej whisky, spekulanci sprzedają amatorowi alkoholu spirytus denaturowany, ekspedyując ich en masse na tamten świąt. Dotychczas w samym tylko Nowym Yorku naliczono 54 przypadki śmiertelnego zatrucia się, przeszło stu ludzi walczy w szpitalach ze śmiercią.

SCHYZMA W CZECHACH ZWYCIĘŻYŁA.

Wiedeń. (PAT). Tel. Kom. podaje z Pragi:
Zgromadzenie narodowe załatwi w najbliższych dniach projekt ustawy o uregulowaniu stosunku kościoła czechosłowackiego do kościoła rzymsko-katolickiego, wedle tego projektu będzie przyznane kościołowi czechosłowackiemu zupełne równouprawnienie. Wszystkie dotychczasowe zakłady, instytucye i przedmioty majątkowe kościoła rzymsko-katolickiego przejdą stopniowo na własność kościoła czecho-słowackiego, skoro kościół ten osiągnie 50 proc. wyznawców.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-01-1920

ZABRZE. CAŁA SZAJKA BANDYTÓW,

która zamordowała kupca Wołka i popełniła szereg innych ciężkich zbrodni, znajduje się już w ciupie za kluczem. Aresztowani byli hersztami większej bandy, złożonej z 15 głów: ta cała organizacya bandycka działała w Zabrzu i okolicy i urządzała wycieczki w okolice Bytomia, gdzie także szereg zbrodni wykonała.
— Dopóki takich zbrodniarzy nie będzie się bez miłosierdzia wieszać, lepiej nie będzie. Miejmy nadzieję, że gdy przyjdzie Koalicya, to ostatecznie nastaną u nas lepsze porządki.

Dziennik Śląski, 13-01-1920

100lattemu.pl

--
leeeroy
leeeroy Superbojownik od 6 maja 2008 | Blisko Holandii
2020-01-13 06:43:38 Zgłoś
A nasi niektórzy "degustatorzy" piją denaturat i żyją.

--
Forum > Hyde Park V > [1920] Efekt prohibicji w USA,
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj