Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Batman - początek
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2019-11-05 02:32:32 Zgłoś

Jeden z najbardziej znanych superherosów obchodzi swoje 80. urodziny. W życiorysie Mrocznego Rycerza znajdziemy poruszające historie, które mogą być traktowane jako reinterpretacje dawnych mitów. Choć zapisano w nich również pierwiastki prawdy. Fascynującym tematem są też losy Boba Kane’a i Billa Fingera, twórców Batmana, których połączyła wspólna wizja, a podzieliły interesy.

Prawie jak Zorro… jak brzmi imię Mrocznego Rycerza?

Bruce Wayne to dziecko multimilionerów. Wychowane w dostatku, otoczone opieką i miłością, które szybko zrozumiało, że samo życie jest jednak największą wartością. Młody Bruce był bowiem świadkiem morderstwa swoich rodziców, którzy stali się ofiarami rabunkowego napadu. Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło niedługo po seansie filmu „Zorro”. Idea obrony słabszych, walka w ukryciu, a także sekretna tożsamość – oto kilka elementów, dzięki którym Bruce przeobraził się w Batmana.

Kane i Finger inspirowali się również literackimi przygodami Sherlocka Holmesa – nie bez przyczyny Batmana uważany jest za najlepszego detektywa na świecie – a także geniuszem Leonarda da Vinci. W Bat-Jaskini, kryjówce herosa z komiksów DC, znajdziemy bowiem arsenał broni i nowatorskich wynalazków używanych w krucjacie Batmana z przestępczością. Bo choć heros nie posiada żadnych super-mocyc, to potrafi w pełni wykorzystać potencjał zapisany w ludzkim intelekcie.

Wielką historię zapisano też w dowodzie tożsamości Bruce’a Wayne’a. Imię Bruce zostało zainspirowane postacią króla Szkocji Roberta I Bruce’a, zaś nazwisko rodowe Wayne pochodzi od bohatera rewolucji amerykańskiej – Anthony’ego Wayne’a. Batman był zaś przede wszystkim bohaterem ukochanego miasta Gotham City. Siedliska zła, bezprawia, korupcji. Przestępczości zobrazowanej w najprzeróżniejszych odcieniach. (...)

Dokończenie:
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2019/11/03/kto-stworzyl-batmana-sukces-w-cieniu-oszustwa-i-nieznane-fakty-historyczne/

--
mikmiki
mikmiki Superbojownik od 15 września 2004 | Torronto | GG: 8534509chyba
2019-11-05 11:16:33 Zgłoś

--
Podobno przepłaciłem za sygnaturkę! Powiedzcie proszę, że to nieprawda :(
Forum > Hyde Park V > Batman - początek
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj