Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Trochę o kościele i prokuraturze
madzialena82
madzialena82 Superbojowniczka od 10 lutego 2006 | Pyrlandia/Kartoflandia
2019-10-07 23:52:26 Zgłoś
To jest, kurua, dramat.

"Prokuratorzy powinni kierować się w kontaktach z Kościołem "rozwagą", a o każdej sytuacji, w której śledczy domagają się od Kościoła dokumentów z procesów kanonicznych, musi wiedzieć Prokuratura Krajowa - wynika z treści wytycznych, do których dotarł portal Gazeta.pl. Sama Prokuratura przez ostatnie tygodnie zaprzeczała istnieniu tego dokumentu.(...)"
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25282534,prokuratura-krajowa-ukrywala-istnienie-tego-pisma-dotarlismy.html#s=BoxOpMT

--
Þetta reddast
Servin
Servin Klopsik od 8 lutego 2009 | Z cywilizowanego kraju
2019-10-08 01:03:46 Zgłoś

--
Bo wszystkie serviny to...
czary_mary
czary_mary Superbojownik od 4 lutego 2003 | Lwów
2019-10-08 01:20:55 Zgłoś

Hołd watykański.--
Pobiliśmy stalinowców, pobijemy i pisowców.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
akozakie Superbojownik od 24 sierpnia 2004 | Default City
2019-10-08 02:23:44 Zgłoś
Tia, widziałem to już tu i ówdzie. Dramat, taaa... Oburzenie wielkie. Ludzie, czy Wyście to w ogóle do licha czytali? Tak od a do z? Czy po prostu jak zawsze, nagłówek, streszczenie, itd, jak prawdziwi internet natives z pięciosekundowym skupieniem uwagi?

Ja się wstępnie oburzyłem, więc... nie komentowałem, tylko przeczytałem. No i jak jestem zdeklarowanym ateistą i antykonkordatowcem, tak nie widzę w tym dokumencie nic szczególnie godnego oburzenia. Wiele nie jest tak, jak bym chciał, ale takie mamy obowiązujące prawo, i to od dawna. Dokument wyjaśnia prokuratorom jasno - "zgodnie z przepisami, wypada najpierw poprosić, bo autonomia, itd. Jak odmówią, ale faktycznie trzeba, to przejąć w trybie 217 jak najbardziej można, kiedy dowody są niezastępowalne, albo jest uzasadnienie - wtedy lepiej, żeby było solidne. I żeby nie było - to dotyczy wszelkich kościołów/wspólnot, nie tylko katolickiego! W szczególności prawosławni, ewangelicy i żydzi mają odpowiednie ustawy. No i informujcie centralę, jak to idzie, jest współpraca, czy trzeba się siłować."

Jak dla mnie dokument jest spoko. Przepisy, do których się odwołuje, dużo mniej - zamiast państwa świeckiego w sensie dosłownym, mamy świeckie w sensie "bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie". Aż się zdziwiłem - po tej władzy spodziewałem się czegoś w stylu "grzecznie prosić, jak odmówią, wyciszać, i sza!" A tu mamy dokument, który w sumie sensownie interpretuje zapisy prawa i mówi mniej więcej "sprawa jest delikatna, więc grzecznie, ale jakby co, pamiętajcie, że się da mocniej - tylko miejcie gotowe porządne uzasadnienie, żeby chryi nie było".

Ale swoją drogą - czyżby czuli, że im się pod tyłkiem pali? Bo o ile dokument jest ok, to ukrywanie i wypieranie się go było imponująco durne, i sugeruje, że są wytyczne, żeby o stosunkach z kościołem poza ogólnikową strefą "wartości" nie mówić w ogóle. Co, statystyki dominicantes/communicantes zaczynają docierać do świadomości?

--
Forum > Hyde Park V > Trochę o kościele i prokuraturze
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj