Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > [1919] Niedziela w Krakowie
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2019-09-30 03:13:15 Zgłoś

Z NIEDZIELI.

Był to sobie prawdziwy wspaniały okaz jesiennego dnia świątecznego. Nie brakło do jego uświetnienia żadnego z potrzebnych akcesoryów: ani brylantowej pogody, ani festynów po ogrodach, ani nieodstępnej harmonii towarzyszącej wycieczkom przedmiejskich gentlemanów na Sikornik lub Krzemionki. Tramwaje jak zwykle okazały się niedostępnemi ruchomemi twierdzami, obwieszonemi gronami zdobywających, zakłady odświeżania zeschniętych gardzieli cieszyły się jak zwykle monstrualną frekwencyą publiczności niedającej się odstraszyć terrorem rozwydrzonych 10-procentowym dodatkiem służących, piękne panie walczyły o lepsze wdziękami i urodą z pysznymi astrami i bajecznemi chryzantemami plant.

W Sukiennicach odbył się świetny rant na cześć naszego sejmu oświatowego, który obradował wczoraj cały dzień.

CRACOVIA—WISŁA 1:0 (0:0).

Niebywałe na nasze stosunki, tłumy publiczności ściągnęły wczoraj na boisko „Cracovii", która odniosła zwycięstwo na całej linii, nie dlatego tylko, że match wygrała i to jedną bramką, lecz wykazała, że technika t. j. kultura sportowa odniosła zwycięstwo.

„Wisła” rozpoczęła pięknym atakiem na bramkę „Cracovii", zakończonym niewyzyskanym cornerem. Przez parę minut przewaga „Wisły"; u graczy „Cracovii" widać silne zdenerwowanie, które zwolna ustępuje i tu rozpoczęła się druzgocąca przewaga biało-czerwonych. Atak „Cracovii" fizycznie za słaby nie może sprostać sile i ciężarowi ciała graczy „Wisły”.

Po pauzie gra już więcej otwarta, Wisła przechodzi częściej do ataku. Z pięknie strzelonego rzutu z rogu (corner) uzyskuje „Cracovia” bramkę, która daje jej zwycięstwo. Burza oklasków trwa długą chwilę. Match poza kilkoma zbyt ostrymi ze strony „Wisły” atakami na graczy „Cracovii" prowadzony byt naogół poprawnie.

Obrona „Wisły" grała doskonale, pomoc, trzymając się tyłów, murowała wprawdzie swą bramkę, lecz za to nie popierała należycie swego ataku. W „Cracovii" wszyscy trzymali się dobrze, grając celowo i precyzyjnie. Rezerwowy bramkarz „Cracovii" Palik przedstawił się dodatnio.

Sędzia p. Hipp nie był tak pewnym, jak tego gra wczorajsza wymagała.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-09-1919

100lattemu.pl

--
yAnZy
yAnZy Superbojownik od 2 lipca 2004 | Krk/wjcszw
2019-09-30 23:53:08 Zgłoś
Wczoraj w derbach też było 1:0 dla Cracovii

--
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2019-10-01 02:12:42 Zgłoś
1:0 czy 0:1 na jedno wychodzi.

--
Forum > Hyde Park V > [1919] Niedziela w Krakowie
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj