Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Polska.
sibo36
sibo36 Bojownik od 14 września 2016 | Stolica podziemnej pomarańczy
2019-08-15 05:43:38 Zgłoś
Długi "łikend", więc na szybko. Film...

"Marek Piwowski jeszcze w trakcie studiów w łódzkiej szkole filmowej dał się poznać jako znakomity dokumentalista. Za film "Kirk Douglas", poświęcony wizycie tego aktora w łódzkiej szkole, otrzymał Grand Prix na festiwalu etiud filmowych w Amsterdamie. W tym samym 1967 roku - ciągle jako student - zrealizował dokument pt. "Muchotłuk", nagrodzony na festiwalu etiud szkolnych w Moskwie. Już jako zawodowiec zrobił film "Pożar, pożar coś nareszcie dzieje się", w 1968 roku uhonorowany nagrodą specjalną na festiwalu w Tours, kolejny dokument "Psychodrama" zdobył Srebrnego Smoka na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie w 1972 roku. Po sześcioletniej przerwie od swego niezwykle udanego fabularnego debiutu w roku 1970 - głośny "Rejs" - Marek Piwowski zrealizował film, który zebrał nadzwyczaj pochlebne opinie krytyków i zapełnił kinowe sale. Sprawna realizacja, logiczna fabuła i wartka akcja "Przepraszam, czy tu biją" przyniosły mu Nagrodę Główną na Festiwalu Filmów Polskich w Gdańsku w 1976 roku. W filmie tym nie występują właściwie aktorzy zawodowi. Dwie z głównych ról Piwowski powierzył znanym mistrzom boksu, Jerzemu Kulejowi i Janowi Szczepańskiemu. Uwagę widza zwraca niezwykły pietyzm w odtwarzaniu realiów warszawskiego przestępczego światka i autentyzm oglądanych scen."
Przepraszam, czy tu biją?
Reż. Marek Piwowski (1976)
https://youtu.be/xyyTw3ezdas

"Główną postacią filmu jest Belus, bystry gangster, zawodowiec w swoim fachu - dobiera sobie niezawodnych kompanów, dla milicji pozostaje nieuchwytny. Właśnie planuje kolejny skok na kasę w Domu Towarowym "Sezam".. Przedtem omawia ze wspólnikami skok fikcyjny, by dowiedzieć się, który z nich może sypać. Każdemu z nich podaje inny adres pasera; pod jednym z nich zjawiają się wkrótce wywiadowcy. Bimber, który sypnął, zostaje pocięty brzytwą. Tymczasem inspektorzy MO, Milde i Górny, namawiają - a właściwie szantażują - drobnego kryminalistę, by pozyskał zaufanie Belusa i donosił im o jego planach. "Student" - bo taki kryptonim dostaje chłopak - wypełnia ich polecenia. Opowiada im wszystko o planowanym przez Belusa skoku na "Sezam". Na Belusa czeka zasadzka."
Źródło: http://www.filmpolski.pl.

Bonus!!!Kult. Polska. (1987)
Reż. Yach Paszkiewicz.
https://youtu.be/180Mgpr8CfU
„Polska”, także „Mieszkam w Polsce” – piosenka zespołu Kult nagrana w 1987, do 1989 wykonywana jedynie na koncertach, ponieważ jej publikacja została wstrzymana przez Główny Urząd Kontroli Publikacji i Widowisk. Po raz pierwszy opublikowana na albumie koncertowym Tan (1989) pod tytułem „Mieszkam w Polsce”. Następnie w 1992 wydana na reedycji płyty Posłuchaj to do ciebie, już pod nazwą "Polska". W wydanym w 2010 r. koncertowym albumie MTV Unplugged ponownie pod nazwą "Mieszkam w Polsce". https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_(piosenka)

52Dębiec. Gniew. (2008)
"Grupa, pod nazwą Pięć Dwa powstała w Poznaniu w 1999 roku z inicjatywy Przemysława „Hansa” Frencla przy współpracy z Pawłem „Deepem” Paczkowskim. Rok później ukazał się debiutancki nielegal formacji zatytułowany Najwyższa instancja. Materiał został wydany na kasecie magnetofonowej w nakładzie pięćdziesięciu egzemplarzy, którego większość została rozdysponowana wśród przyjaciół raperów..."
https://youtu.be/1aDNql3tWEg
"Na początku roku Deep i Hans postanowili udostępnić za darmo w Internecie swoją najnowszą płytę. Kilka miesięcy później nakładem Agencja DL Promotion ukazała się specjalna, ekskluzywna i limitowana edycja albumu 52 - "Deep Hans"..."
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pięć_Dwa i http://archive.li/dLZeu


Wszystkie utwory i teksty zawarte w tej wrzutce, pobrane są z darmowych stron i jako takie udostępniam je darmowo. Mam gdzieś kasę, robię to dla ludzi. Więc i Wy miejcie moją kasę gdzieś
Ostatnio edytowany: 2019-08-15 05:49:17

--
Dla zasady.
brood_k
brood_k Superbojownik od 11 marca 2010 | Poznań | GG: 4942735
2019-08-15 11:35:16 Zgłoś
Był 52 Dębiec, a miejscówka Chwaliszewo, Czartoria 9a.
Rejon w który wtedy lepiej nie,
za dobrze się go zna.
Teraz wyporządniało,
przyszło nowe.
Atanerowe
pod wynajem kredytowe.
A te 10 lat temu po zmroku lepiej nie.
tam jak w obliczu zagłady jesteś sam
a tam z bram dziesięciu biegnie tu.
Solo się nie zadowolą,
nie biegną witać chlebem, solą
Raczej ryj ci rozpierdolą
frustracja się szerzy
strzeż się ulicznych żołnierzy
którym na niczym nie zależy


Cenię, mimo że to gnojki wtedy byli, jednak 10 lat różnicy między nami jest,
ale pół kapeli mam z Dębca, skąd każdy - przestępca
Ostatnio edytowany: 2019-08-15 11:38:07

--
Kwartet ProForma Sensoria BKD
Forum > Hyde Park V > Polska.
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj