Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Zemsta ofiar
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2019-07-16 05:06:21 Zgłoś

Komunistyczne władze wiedziały, że Polacy nie myślą o litości. Niemcy musieli przygotować się na najgorsze. I w wielu przypadkach dokładnie to ich spotkało. Czy zasłużenie?

1. Zamknąć w obozach

Trzy i pół miliona Niemców z przedwojennego pogranicza miało zostać, zgodnie z 13. artykułem konferencji poczdamskiej, przesiedlonych w nowe granice ich państwa. Dokument nakazywał Polakom stworzenie obozów przejściowych, zaopatrzonych w żywność, wodę i środki medyczne.

Polskie władze komunistyczne miały jednak względem niemieckich cywilów własne plany. W 1945 roku polscy komuniści przejęli setki nienaruszonych przez wojenną zawieruchę obozów, porzucanych w popłochu przez cofającą się armię hitlerowską. Decyzja o tym, by nie czynić ich miejscami martyrologii, tylko dalej użytkować, zapadła już wcześniej. Podjęto ją niemal natychmiast po wydaniu 22 lipca 1944 roku manifestu przez Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego.

Na potrzeby nowej władzy zaadaptowano szereg nazistowskich zabudowań, ciągnących się wzdłuż dawnej granicy. Stworzono w ten sposób cały łańcuch obozów koncentracyjnych, biegnący z północy aż po Górny Śląsk. To właśnie do tych miejsc odosobnienia trafiło w 1945 i 1946 roku ponad sto tysięcy Niemców. (...)
Dalej:
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/01/16/jak-polacy-mscili-sie-na-niemcach-za-wszystko-co-zrobili-nam-w-ii-wojnie-swiatowej/

--
lujeran
lujeran exSuperbojownik od 29 lipca 2004 | Kotenhafen
2019-07-16 07:31:37 Zgłoś
Wykorzystywano dawne obozy nie tylko w Polsce. W samych Niemczech alianci po prostu zmieniali je w miejsca pobytu schwytanych członków Waffen SS.
W 1948 roku władze Dolnej Saksonii zmieniły przeznaczenie owianego złą sławą Stalagu XB w Sandbostel na więzienie dla kryminalistów.
Po co się ma marnować, skoro już stoi?

--
https://www.youtube.com/watch?v=CifbC-8ZQB4
Forum > Hyde Park V > Zemsta ofiar
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj