ZAJĘCIE BORYSŁAWIA I DROHOBYCZA.

Warszawa. 20 5 (PAT.). Komunikat urzędowy z dnia 19.5.
W nocy z 18 na 19 b. m. wojska nasze wkroczyły do Drohobycza i Borysławia.

Borysław nie uszkodzony.

Inne oddziały zdobyły wczoraj Mikołajów. Linia po szosa kolei Lwów -- Mikołajów cała w naszem ręku. Mosty na Dniestrze koło Rozwadowa sforsowane.

Nieprzyjaciel ucieka w popłochu.

Olbrzymia zdobycz w materjale wojennym i jeńcach nie obliczona. Entuzjazm ludności w zajętych miastach nie da się opisać. W Samborze pierwszego dnia zgłosiło się do wojska polskiego kilkuset ochotników.

Front wołyński. Na całym froncie od granicy Galicji do Prypeci stoimy nad Styrem. Wysunięte patrole zetknęły się w kilku miejscach z wojskami bolszewickiemi.

Front litewsko-białoruski. Bez zmiany.

W zastępstwie szefa sztabu generalnego Haller, pułkownik.

PRZECIW PIJAŃSTWU.

Naczelnik policji komunalnej wydał polecenie podległym mu organom aby dopilnowały, żeby nie sprzedano w restauracjach i cukierniach alkoholu, handel których został na okres poboru zabroniony.

Ziemia Lubelska, 20-05-1919

ŚNIEG I 3 STOPNIE W ZAKOPANEM.

Silnie oziębienie i deszcz, dały się dotkliwie odczuć naszej publiczności, na której dziwne kaprysy aury odbijają się plagą przeziębień, katarów i kaszlu. Daleko gorzej odczuwają wybryki pogody mieszkańcy i kuracyusze w Zakopanem, gdzie jak nam dziś donoszą, pada śnieg, temperatura zaś obniżyła się do 3 stopni poniżej zera.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20-05-1919

100lattemu.pl

--