Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > [1919] Co w kinach? (spoilery!)
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2019-05-03 02:59:50 Zgłoś

APOLLO.—„TANCERKA Z CZARNEJ TAVERNY“.

Dramat włoskiej wytwórni „Caesar ”.
Wolą zmarłego stryja, hrabianka Edyta ma wyjść za mąż w przeciągu roku za Gastona hr. Neuville. Pozostali wydziedziczeni krewni nie chcą pozwolić na to, a chcąc skompromitować swą kuzynkę—znajdują podobną do niej tancerkę, Ivonnę, i umieszczają ją u niej w charakterze pokojówki. Intryga ta w ostatecznym wyniku zawodzi i cios sztyletu, który był dla hrabianki przeznaczony—uderza w pierś Ivonny.

Słynna z urody Francesca Bertini gra tutaj podwójną rolę: tancerki-pokojówki i hrabianki. Że jednak ta druga—jest postacią jedynie epizodyczną, zaś główną—tancerka, świetna odtwórczyni ról wielkoświatowych, wytwornych i subtelnych—nie miała pola tutaj do rozbłyśnięcia pełnią swego talentu. Gra jej w roli ordynarnej i wulgarnej dziewczyny z ludu, wzorowanej chwilami na słynnej „pijaczce absyntu” Ropsa, była artystycznie może doskonała, nie czarowała wszakże, nie niewoliła potęgą uśmiechów i cudownych spojrzeń, które są główną siłą tej artystki.

Programu dopełniają zdjęcia z pogrzebu ś. p. porucznika Lehra oraz bardzo ładna natura.

NOWOŚCI PARYSKIE.

W Paryżu w ostatnim tygodniu cieszyły się znacznem powodzeniem filmy następujące:
„Syrena" (Gaumont) ze znakomitą Liną Caralieri w roli głównej. Obraz przedstawia przygody słynnej kurtyzany, która doprowadza do upadku i ruiny młodego arystokratę. Ojciec przekonawszy się, że syn jest przestępcą kryminalnym, każę go aresztować, a wtedy kurtyzana, sprawczyni wszystkich nieszczęść, odbiera sobie życie.

„Chrześniak wojenny” (Gaumont). Jest to wesoła farsa, osnuta na tle wojny, a przedstawiająca ucieszne qui pro quo małżeńskie. Dużo wdzięku, jeszcze więcej komicznych sytuacyi, doskonała gra, bawiły przez szereg wieczorów Paryż, a niedługo pobudzać będą do śmiechu i Warszawę.

„Oko z Saint-Yves” (Pathe) dramat psychologiczny na tle życia Bretanii. Wspaniałe sceny podczas burzy na morzu urozmaicają akcyę i dają doskonałe efekty.

„Panna Chijfon'' (Pathe) ze znakomitą artystką Musidorą na czele. Obraz z życia modystek, osnuty na konfliktach miłosnych. Śliczna wystawa i doskonały scenaryusz podnoszą wartość obrazu.

Kino, 10-04-1919

100lattemu.pl


--
salival
salival Little Princess od 18 sierpnia 2005 | Staines-Upon-Thames
2019-05-03 04:55:13 Zgłoś
:bulcyk22 ej no może i film nie jest najnowszy, ale brałbyś pod uwagę, że nie wszyscy jeszcze widzieli taki spojler j*bnąć. A może niektórzy czekają, aż na Netflixie będzie?

--
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2019-05-04 04:09:20 Zgłoś
:salival jest oszczeżenie.

--
Forum > Hyde Park V > [1919] Co w kinach? (spoilery!)
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj