Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > [1918] Cracovia gromi
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2018-07-31 02:31:24 Zgłoś

CRACOVIA:GERMANIA 10:1.

Wczorajsze zawody, poprzedzone oficyalnem przeproszeniem gracza Cracovii przez kapitana Germanii za wczorajszy wybryk, przyniosły tej ostatniej całkowity pogrom.

Mimo, iż Cracovia niemogła rozwinąć tempa z powodu błota, to jednakowoż gra była prowadzona ze strony drużyny miejscowej chwilami z furyą prawdziwą. Przebieg zawodów prócz gwałtownej „pogadanki" na końcu meczu między graczem Cracovii i niekarnym graczem Germanii, która zakończyła się wykluczeniem słusznem obu graczy, był na ogół poprawny. Trzeba przyznać, że p. Obrubański, jako sędzia, znakomicie prowadził grę tak, że nawet niekarna drużyna Germanii nie mogła protestować. Należałoby też przestrzegać, aby w przyszłości sędziostwo spoczywało zawsze w wytrawnych rękach, bez czego dojść musi zawsze do scen podobnych, jak to się stało w sobotę.

Silny atak rozpoczęta Germania, utrzymując się w przewadze przez dłuższy czas. W 5 minucie środkowy napastnik zdobywa punkt pierwszy, ostatni dla swego klubu. Następnie strzela back Germanii w 10 m. sam we własną bramkę, otwierając seryę bramek ma korzyść Cracovii. W 15 m. strzela Mielech, w 30 m. Poznański, w 35 m. Kowalski, w 42 m. Jałowiecki piątą bramkę.

Po pauzie strzela Mielech z podania Kowalskiego w 20 m., tenże w 27 m. poraz siódmy, Kowalski w 34 m. Następuje wykluczenie dwóch graczy, w 39 minucie strzela Poznański i wreszcie koronaje tę seryę wspaniałym strzałem Jałowiecki w 43 minucie.

Goście mimo niewątpliwej wyższej klasy gry ulegli wprost beznadziejnie krakowskiej drużynie. Na ten wynik wpłynęło w wysokim stopniu klasyczne prowadzenie meczu przez p. Obrubańskiego, gdyż żadna ze stron nie miała przyczyny do zdenerwowania, nie ma zaś niebezpieczniejszego czynnika na boisku jak błędy — sędziego.

TRZĘSIENIE ZIEMI W AFRYCE POŁUDNIOWEJ.

„Daily Maily” donosi, że Johanesburg nawiedzony został nadzwyczaj silnem trzęsieniem ziemi, którego ofiarą padło kilkaset osób.

TRĄBA POWIETRZNA,

jak donoszą z Frankfurtu nad Odrą, wyrządziła tam ogromne szkody. Tysiące drzew powyrywane zostały z korzenia, pełno słupów telegraficznych połamanych, a z domów wicher pozrywał całkowicie dachy.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-07-1918

100lattemu.pl


--
Fiol78
Fiol78 Cesarz Narzekalni od 2 kwietnia 2008 | Festung Glogau
2018-07-31 11:10:31 Zgłoś
Germania uje!

--
W ciąży nie piję alkoholu!
Forum > Hyde Park V > [1918] Cracovia gromi
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj