Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Był czas gdy prezes publicznie ujął się za zwierzętami (polit)
gatinha
gatinha Kobieta z jajem od 20 stycznia 2007 | Sadowa 302A
2020-02-21 20:19:28 Zgłoś
To początek zajawki materiału, który rozpocznie się o 20.30 na TVN24. Nawet MNIE wtedy ten gość do siebie nieco przekonał - oczywiście nie na tyle, żeby głosować na PiS, ale na tyle, żeby nie potępiać go w czambuł.
Ale wyszło jak wyszło. Miały być wyższe kary za znęcanie się nad zwierzętami, miały być wygaszane te jebane fermy zwierząt futerkowych. I co? I guano!

Zapraszam na seans. Ja tego nie obejrzę, bo komputery w domu mi się kończą.


--
Bo ja cała jestem Tośka, A mój Tosiek to ho ho ho!
Mimo niepozornej szaty, Tosiek to... Tosiek to... Tosiek to...
fankafranka
fankafranka Elytarna Pigwówka od 17 stycznia 2006 | Sopot
2020-02-21 20:34:54 Zgłoś
:gatinha - jak to szło "Błogosławieni, którzy uwierzyli"?

--
gatinha
gatinha Kobieta z jajem od 20 stycznia 2007 | Sadowa 302A
2020-02-21 20:41:54 Zgłoś
:fankafranka nom. Sama sobie się dziwię. Widocznie byłam "uboga duchem" chwilowo.

--
Bo ja cała jestem Tośka, A mój Tosiek to ho ho ho!
Mimo niepozornej szaty, Tosiek to... Tosiek to... Tosiek to...
gatinha
gatinha Kobieta z jajem od 20 stycznia 2007 | Sadowa 302A
2020-02-21 20:45:09 Zgłoś
Mimo, że się zarzekałam - oglądam. Mamy i tego skoorwysyna Rydzyka, chwalącego "hodowców".
Miało nie być zwierząt w cyrkach, miało nie być zabijania zwierząt bez ogłuszania, miało nie być psów na łańcuchach. Są takie chwile, że mimo obrzydzenia, chciałabym mieć tego człowieka na wyciągnięcie ręki.

--
Bo ja cała jestem Tośka, A mój Tosiek to ho ho ho!
Mimo niepozornej szaty, Tosiek to... Tosiek to... Tosiek to...
hubbabubba
hubbabubba Robi dobrze nawet przez telefon od 25 kwietnia 2003 | Oława
2020-02-21 20:52:25 Zgłoś
:gatinha no, no, no, no... Się waćpanna zagalopowała z tymi fermami. Po pierwsze - ludzie od tysięcy lat ubierali się w skóry i futra. Nie ma zdrowszego okrycia tego typu. I nie zastąpią go żadne poliestry i inne sztuczne twory. Po drugie - braknie ferm zwierząt - podrożeje żywność. Szczególnie mięso i jego przetwory. Fermy, to naturalne utylizatory wszelkich odpadów z produkcji głównie zwierzęcej. Na karmę trafiały tam wszystkie te odpadki, które już nijak na żywność przetworzyć się nie dały. I to hodowcy za te odpadki płacili. Jak ich zabraknie, to za utylizację tychże trzeba będzie zapłacić firmom. Wiesz, na kogo przewędrują te koszty? Po trzecie - jakie zaczepienie prawne będzie miało zakazanie całkiem sporej grupie ludzi wykonywania pracy? Bo...? Co zrobią właściciele ferm, ich pracownicy, firmy zajmujące się zaopatrzeniem, serwisem, maszynami, pojazdami (specjalne) i całą resztą? Ludzie prowadzą działalności, mają kredyty, zainwestowali pieniądze i co? Od jutra zakaz. Dziękuję. Do widzenia. Radźcie sobie? Co ze zwierzętami? Wypuścić? Taką norkę też? Bo to jest norka amerykańska, gatunek nieendemiczny, bardzo agresywny. I ich wypuszczenie oznaczać będzie dla lokalnego ekosystemu katastrofę. To nie takie proste i wcale nie wygląda tak, jak ekoteroryści przedstawiają. Zapraszałem do odwiedzin na jednej małej fermie. Już po ptakach, bo się właśnie zamknęła. Ludzi przerosły między innymi koszta i zmniejszające się zyski, ale też coraz więcej i coraz bzdurniejszych wymogów, obostrzeń, przepisów, biurokracji...

--
Powiedz "nie" narkotykom? Jeśli zacznę z nimi rozmawiać, to znaczy, że już powiedziałem "tak".
gatinha
gatinha Kobieta z jajem od 20 stycznia 2007 | Sadowa 302A
2020-02-21 21:01:06 Zgłoś
:hubbabubba a zauważyłeś słówko "wygaszanie"? Zwierząt już nie rozmnażać, kontrahenci i wspólnicy niech powoli zmieniają branżę. Nawet ja nie mówię o zamykaniu z dnia na dzień.
A, i pozyskiwanie futer podczas polowania i pozyskiwanie futer ze zwierząt na nie hodowanych i to w takich jak w Polsce SKANDALICZNYCH, PRZEPIERDOLONYCH warunkach to zupełnie inna bajka.
Ostatnio edytowany: 2020-02-21 21:05:41

--
Bo ja cała jestem Tośka, A mój Tosiek to ho ho ho!
Mimo niepozornej szaty, Tosiek to... Tosiek to... Tosiek to...
Yoop
Yoop Superbojownik od 9 maja 2006 | Poznań
2020-02-21 21:05:34 Zgłoś
:hubbabubba nie chce mi się gownoburzyc przy piątku, więc zwracam tyko uwagę, że i tak hodujemy mnóstwo zwierząt na jedzenie (krowy, świnie, owce) więc surowiec na buty i okrycia jest. Naprawdę nie widzę potrzeby hodowania zwierząt tylko na futerka. A co do odpadków, to wydaje mi się, że producenci karm wykorzystują znacznie więcej.

--
Thurgon
Thurgon Superbojownik od 11 stycznia 2010 | Gdz.
2020-02-21 21:08:22 Zgłoś
:yoop Tylko, że taki zakaz ma ręce i nogi o ile zostałby wprowadzony w całej unii. W innym wypadku na rynku niewiele się zmieni, a jedynie przeniesie za granicę. Głównie za Karpaty i Sudety.

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
kosmolot Bojowniczka od 1 kwietnia 2019
2020-02-21 21:12:25 Zgłoś
kraina mlekiem i miodem płynąca.

--
skijlen
skijlen Gastrofazor od 26 października 2005 | Lancre
2020-02-21 21:16:42 Zgłoś
A ja jestem ze wsi. Widziałem i widzę do tej pory jak to wygląda. Nie ma tragedii - uwierzcie. Tak jak mówi Błażej (to jest dopiero pedalskie imię ) - było, jest i będzie. I za chwilę będzie gównoburza. Tutaj, w domciu, przy piąteczku


--
46&2
Yoop
Yoop Superbojownik od 9 maja 2006 | Poznań
2020-02-21 21:17:26 Zgłoś
:Thurgon nie twierdzę że to jest łatwe. Zauważam tylko, że bez hodowli zwierząt futerkowych ludzie by na zdrowiu nie podupadli. Swoją drogą, czy nie byłoby to sprytne zagranie ze strony polskiego rządu, żeby taki ekologiczny postulat na forum UE postawić? No ale oczywiście nie z naszym rządem.

--
brogman
brogman Grobman od 2 lutego 2006 | Miasto Poetów
2020-02-21 21:30:07 Zgłoś
Futerka są milusie, nie to co ortaliony.

--
Gogosiek
Gogosiek Superbojowniczka od 27 sierpnia 2011
2020-02-21 21:35:51 Zgłoś
Kto to Błażej?

--
"Raz się żyje! Na szczęście..."
nevya
nevya Bojownik od 18 grudnia 2015 | Frankfurt
2020-02-21 21:35:56 Zgłoś
ogólnie to uważam hodowlę skórek za zbytek i przeżytek, coś z rodzaju polowań wyłącznie dla zabawy, ale z drugiej strony to biznes, który nie tylko generuje miejsca pracy, ale jest źródłem utrzymania wielu producentów, którzy ze względu na czyjeś fanaberie będą musieli się zawijać. Tak jak napisał Thurgon - problem nie zniknie i zmieni tylko swoją lokalizację. A jeśli już państwo ma potrzebę udawania miłośników zwierzątek to niech się zajmie kontrolami, żeby takie hodowle były "humanitarne".

No i jeśli chodzi o szczegóły to Yoop ma rację, że odpadki przetwarzają producenci karmy, równowaga rynku nie zostałaby zaburzona, a nawet jeśli to powstałyby nowe budki z zapiexami i hamburgerami w starym stylu albo kebab byłby tańszy - trzeba na to spojrzeć także poprzez pryzmat szans

--
brogman
brogman Grobman od 2 lutego 2006 | Miasto Poetów
2020-02-21 21:36:26 Zgłoś
Ten co rucha Pawła - hehe co za pedalskie imię.

--
skijlen
skijlen Gastrofazor od 26 października 2005 | Lancre
2020-02-21 21:39:43 Zgłoś
:gogosiek matka boska od pralek

--
46&2
hubbabubba
hubbabubba Robi dobrze nawet przez telefon od 25 kwietnia 2003 | Oława
2020-02-21 21:52:57 Zgłoś
:gatinha skąd wiesz, jakie warunki panują na fermach? Nigdy na żadnej nie byłaś. Jeśli wierzysz w to, co pokazują tzw. ekolodzy, to dajesz się totalnie manipulować. Żaden, ale to ŻADEN szanujący się hodowca NIGDY nie dopuści do chorób i zaniedbania pogłowia. Więc te przepierdolone warunki, to totalne nieporozumienie. Wyobraź sobie, że norki już jako oseski potrafią bardzo poważnie ze sobą walczyć do tego stopnia, że podgryzają i odgryzają łapki rodzeństwu, by te nie mogło się dostać do mleka matki. Same matki też cierpią, bo mają tak pokąsane sutki, że dostają poważnych stanów zapalnych.
Podpowiedz, na jaką branże mają zmienić firmy produkujące karmiarki? Podpowiedz, co z areałem zabudowanymi klatkami mają zrobić hodowcy? Podpowiedz, co mają zrobić firmy produkujące karmę (bo nie każda ferma przygotowywała karmę na miejscu)? To nie tak prosto. Kto będzie za tych ludzi spłacał kredyty? Myślisz, że banki interesuje to, że powinni się oni przebranżowić? Skąd na to pieniądze?
:yoop widzisz różnicę między skórą, a futrem? Bo to jednak nie to samo. Byłem na fermach, gdzie dziennie schodziło ponad 20 ton karmy. Na tych, na których bywał mój kolega, schodziło do 40 ton. Codziennie. A takich ferm jednak kilka było.
Największym hodowcą zwierząt futerkowych jest Dania. I tam jakoś nikt nie wpada na pomysły zakazania działania tej branży. Polscy hodowcy uzyskują taką samą jakość futer, jak Duńczycy, ale znacznie taniej, stanowiąc poważną konkurencję. Do tego, w jakimś wywiadzie jedna z naczelnych wojujących "ekolożek" poinformowała, że ich działania opłaca firma Remondis, jeden z największych graczy w branży utylizacyjnej. Ciekawe zbiegi okoliczności, prawda?
Do tego większość ferm w Polsce była usytuowana w Polsce b, na terenach z lichymi glebami, stanowiąc często jedynego pracodawcę w rejonie. No, ale można żyć bez branży... Już w branży poważnie zaczynają działać Ukraińcy i Chińczycy, którzy są w tej chwili także największym klientem. Tyle tylko, że tam o jakimkolwiek poszanowaniu dla zwierząt mowy nie będzie przez jeszcze bardzo długi czas.
Dużo bardziej niezdrową branżą jest transport drogowy. Ciężarówki trują, hałasują, rozjeżdżają zwierzęta. Więc może postawić taki sprytny postulat i zakazać, w imię ekologii, transportu ciężarowego. A firmy flotowe, kierowcy niech sobie radzą...
:skijlenku, tylko mnie pytaj kolejny raz, czy mnie możesz cmoknąć w pompkę! Ona nie dla ciebie!
Ostatnio edytowany: 2020-02-21 21:54:02

--
Powiedz "nie" narkotykom? Jeśli zacznę z nimi rozmawiać, to znaczy, że już powiedziałem "tak".
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wolny242 Bojownik od 9 grudnia 2011
2020-02-21 22:20:29 Zgłoś
Lepiej ponarzekać na forum, facebnuniu czy innym badziewku, wygodnie siedząc przed komputerkiem, niż się skrzyknąć i pojechać pod dom prezesa i wyrazić swoje postulaty. No ale sumienie czyste, lajk dany, narzek zrobiony - można iść spać.

--
madzialena82
madzialena82 Superbojowniczka od 10 lutego 2006 | Bwdźwiągowo koło Adamowa, powiat bolsztyński
2020-02-21 22:29:13 Zgłoś
Ja bym też była za tym żeby nigdy nic nie zmieniać bo co zrobią ludzie, którzy z tego żyją?

Niech piss zostanie przy władzy bo gdzie oni potem pracę znajdą? Co zrobią właściciele lokali, które są wynajmowane na biura poselskie? Co ze sprzątaczkami, które żyją z ich sprzątania?

Recepty też niech zostaną papierowe bo ktoś zarabia na ich drukowaniu.

Po co te wszystkie kontrole jakości i normy? Niech się wszystko psuje bo ktoś żyje z naprawiania bubli a ktoś inny z produkcji.

Niech wszystko zostanie jak jest!

"ludzie od tysięcy lat(...)" - to jest dobre.
Ostatnio edytowany: 2020-02-21 22:33:45

--
Þetta reddast
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
oldbojek Superbojownik od 23 października 2004 | Totutotam
2020-02-21 23:32:01 Zgłoś
Ja myślę, że sprawa hodowców zwierząt na futra rozwiąże się sama - niezależnie od ustaw czy nacisków politycznych. Po prostu kupowanie i chodzenie w naturalnych futrach stało się już takie passe, że popyt na nie będzie malał coraz bardziej a co za tym idzie ten biznes będzie stawał się coraz mniej opłacalny.

Z drugiej strony jak by pomyśleć racjonalnie to wydaje mi się, że niewielka jest różnica w hodowli zwierząt na futra a w hodowli na mięso.

Nie, nie jestem wegetarianinem.

A wracając do wątku - ostatnie w co mogę uwierzyć to w dobre intencję Kaczora i PIS-u

--
skijlen
skijlen Gastrofazor od 26 października 2005 | Lancre
2020-02-21 23:46:58 Zgłoś
protip dla miłościwie panującej nam partii: oni uważają, że pół świata to Żydzi i masoni. Ergo: niech tą skórzaną galanterię robią z obrzezanych napletków. Taki niewykorzystany potencjał...

--
46&2
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
discordia Naturalne Dobro Mazowsza od 28 października 2005
2020-02-22 00:08:53 Zgłoś
no to jest ciekawe. nie znam nikogo, kto miałby mniej niż 60 lat i nie uważał, że noszenie futer to szczyt siary. a starsi noszą to, co im zostało z młodości. kto to wszystko kupuje, to nie wiem.

--
Maciej1988
Maciej1988 Bojownik od 27 kwietnia 2010 | Miasto doznań
2020-02-22 00:26:34 Zgłoś
Ktoś policzył, ile zwierząt jest zabijanych, żeby nakarmić domowe drapieżniki, które nie służą niższemu innemu, niż przyjemności właściciela? Ile leków trafia przez to do środowiska? Jakie szkody przynosi górnictwo bentonitu?

--
Bób
Koper
Włoszczyzna
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
kosmolot Bojowniczka od 1 kwietnia 2019
2020-02-22 01:45:54 Zgłoś
kurze fermy, tam dopiero jest masakra.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
kosmolot Bojowniczka od 1 kwietnia 2019
2020-02-23 01:25:07 Zgłoś
znaczenie imion.

--
Forum > Hyde Park V > Był czas gdy prezes publicznie ujął się za zwierzętami (polit)
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj