Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Drzwi...
sibo36
sibo36 Bojownik od 14 września 2016 | Stolica podziemnej pomarańczy
2020-01-18 12:18:59 Zgłoś

Pełnometrażowy film fabularny na podstawie powieści "Biała karawana" Juliusza Grodzińskiego(;D), przeznaczony do rozpowszechniania w kinach, uznawany za część kultowego serialu telewizyjnego „07 zgłoś się”.
Ciekawostki:
W początkowych scenach narrator, odczytując życiorys Pawła Kopińskiego, podaje nazwę „Klub Puławskiego” – organizacji amerykańskich policjantów szczycących się polskim pochodzeniem.
Należy domniemywać, iż klub taki przyjął nazwę od nazwiska Kazimierza Pułaskiego (Polaka zasłużonego dla USA), zatem nazwa klubu została przedstawiona nieprawidłowo.
W tym samym odcinku podczas wsiadania do śmigłowca MI-8 porucznik Borewicz ubrany jest w zieloną kurtkę i zielone spodnie. Scena ta jest wycięta z odcinka 20 i wstawiona na potrzebę pościgu. Przez cały odcinek 19 Borewicz ubrany jest w jasną kurtkę i jasne spodnie. W trakcie tego pościgu wsiada do śmigłowca o numerze 656, a podczas pościgu sfilmowany został śmigłowiec nr 661.
Podczas lotu samolotu nad Morzem Bałtyckim oraz w czasie runięcia do niego, w okularach pilota Paula Kopińskiego, „Kopiego” odbija się widok lądowiska wraz ze stojącymi na nim samolotami.

Aktorzy: Bronisław Cieślak, Piotr Fronczewski, Jan Tomaszewski, Jerzy Rogalski, Zdzisław Tobiasz, Hanna Dunowska, Grażyna Wolszczak.

"Zamknąć za sobą drzwi" (1988)
Reż. Krzysztof Szmagier
https://youtu.be/RvUrwryHlkg

"Przez Polskę przebiega szlak handlu narkotykami. Zjawiają się dwaj gangsterzy amerykańscy - Oscar Thomas "Capucino" i Adolf Kranz - oraz grupa handlarzy z Jugosławii, która ma przejąć towar. Gangsterów rozpoznaje Paweł Kopiński, Polak z pochodzenia emerytowany pracownik nowojorskiego Interpolu. Ma on zadawnione porachunki z gangiem. Przed laty członkowie gangu zgwałcili i zamordowali jego żonę. Do akcji włącza się porucznik Borewicz i niezbyt rozgarnięty i kompetentny współpracownik, porucznik Jaszczuk..."


Miłego seansu
Źródła:
:gatinha
FilmPolski.pl
Wikipedia.pl

--
Dla zasady.
ami56
ami56 Bojowniczka od 18 stycznia 2008
2020-01-18 12:50:57 Zgłoś
:sibo36
666/999

--
Nie ma takich głupców, co by nie umieli jednym uśmiechem schować się w nieba pościeli
Forum > Hyde Park V > Drzwi...
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj