Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Po czarno-białej stronie mocy
Klub otwarty
by jaszurusia

Założony: 2018-03-25 22:25:55
Ostatnia aktywność: 2020-03-15 11:03:50
Postów na forum: 141
17 członków
Oglądany: 13239x

15. ŚWIĘTO NIEMEGO KINA | 19–22 KWIETNIA 2018 Warszawa
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
adaliaconglomerata bojownik | GG: 67590074
2 lata temu
Kochani, na stronie http://www.nitrofilm.pl/strona/lang:pl/index.html zamieszono następujące zaproszenie:

"Zapraszamy na 15. edycję festiwalu Święto Niemego Kina, który odbędzie się w dniach 19–22 kwietnia w kinie Iluzjon. Towarzyszyć mu będzie szereg wydarzeń dodatkowych w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie. Zaprezentujemy filmy z epoki kina niemego z akompaniamentem muzyki jazzowej, klasycznej, klubowej i eksperymentalnej, wykonywanej na żywo przez wybitnych artystów: Włodka Pawlika, Gabę Kulkę, Drekoty, Resinę czy Sutari."

Główną bohaterką święta będzie Pola Negri.

Mnie ciekawi najbardziej film Bestia z 1917 roku. Produkcja zachowała się jedynie w amerykańskiej wersji eksportowej pt. The Polish Dancer.

Kto się wybiera?
jaszurusia
jaszurusia Superbojowniczka
2 lata temu
No niestety - do Warszawy mam trochę. Aczkolwiek ta "Niema z Portici" mnie intryguje (Halama wspominała tytułową rolę w tej operze jako wymagającą), a to akurat sobota ma być, więc kto wie...
Swoją drogą, gdy szukałam informacji o filmach, które mają być prezentowane, to natrafiłam na coś takiego:
https://youtu.be/qaOY4rN74wU
Jednak duch w narodzie nie ginie
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2018-03-28 21:54:41
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
adaliaconglomerata bojownik | GG: 67590074
2 lata temu
Boskie, ta mimika i te klatki, cięcia. No po prostu boskie.
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2018-03-29 09:17:31
LuckF Superbojownik
2 lata temu
Przez chwilę się zastanawiałem, kim był "stars" ( 5:47 )
jaszurusia
jaszurusia Superbojowniczka
2 lata temu
Ahahaha! Być może to pisownia sprzed reformy języka polskiego z 1936 roku? ;)

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.