Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Po czarno-białej stronie mocy
Klub otwarty
by jaszurusia

Założony: 2018-03-25 22:25:55
Ostatnia aktywność: 2020-03-15 11:03:50
Postów na forum: 141
17 członków
Oglądany: 13317x

Stare polskie filmy. Cyganka Aza 1926.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
adaliaconglomerata bojownik | GG: 67590074
2 lata temu
Cyganka Aza
Data premiery 3 marca 1926
Fabularny film w reżyserii Artura Twardyjewicza z 1926 roku przez wytwórnię Diana-Film Poznań. Fabuła filmu jest oparta na motywach powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego Chata za wsią.

Posiadam kopię tego filmu. Jest to dzieło osierocone. Jeżeli ktoś ma ochotę zobaczyć jak to wyglądało to podeślę.
jaszurusia
jaszurusia Superbojowniczka
2 lata temu
Ja jestem chętna. Tak sobie myślę - może do klubowej galerii dałoby się go dodać...
Masz może więcej takich perełek?
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LuckF Superbojownik
2 lata temu
Ten film był wyświetlany na rynku w Jaworznie, z towarzyszeniem muzyki na żywo ( film jest niemy ).
Niestety akurat wtedy byłem w pracy
jaszurusia
2 lata temu
Jeśli data produkcji filmu jest przed 1930 rokiem, to spokojnie można zakładać, że jest to film niemy Wprawdzie w 1929 roku powstała polsko-austriacka produkcja "Kult ciała", którą udźwiękowiono w Wiedniu, ale polskiej widowni pokazano jego niemą wersję. W Polsce zaczęto udźwiękawiać filmy właśnie w 1930 roku. Udźwiękawiać, tzn. - nagrywano filmy w wersji niemej a potem dogrywano dźwięk na płytach gramofonowych. Pierwsza w pełni dźwiękowa polska produkcja to dopiero 1933 rok.
adaliaconglomerata bojownik | GG: 67590074
2 lata temu
Wyślijcie mi cześki z mailami! Tak, w Warszawie też była projekcja. Niestety nie byłam, ale zapytałam się Instytutu, który wyświetlał ten film i dostałam na jakiś czas dostęp. I mam go.

Polecam przedtem przeczytać książkę "Chata za wsią" (bardzo piękna swoją drogą), wtedy łatwiej zrozumie się fabułę.

Ale się jaram, że nie tylko ja się jaram takimi rzeczami
jaszurusia
2 lata temu
Dzięki.
Mam wrażenie, że ta kopia jest przynajmniej w kilku miejscach uszkodzona. Ale dobrze, że film w ogóle zachował się do naszych czasów.
A ze swojej strony polecam film "Przybłęda" z 1933 roku. Aktualnie jest na YT na dwóch kanałach, ale swego czasu usunięto nawet krótkie fragmenty tego filmu. Najwyraźniej komuś zależy, by nie był on rozpowszechniany w sposób niekontrolowany i obawiam się, że to kwestia czasu, gdy także te wrzutki znikną.
LuckF Superbojownik
2 lata temu
Ta kopia wygląda, jakby była pocięta i poskładana w złej kolejności. Co najmniej dwa miejsca mi nie pasowały.
A w 30;13 widać, że plenery były kręcone w Ojcowie. Chata Tumrego i Motruny stoi obok Maczugi Herkulesa.

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.