Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał piranha
Sébastien Loeb kontra dron
Niedawno mieliśmy okazje podziwiać, jak przed dronem uciekał Kajetan Kajetanowicz. Tym razem do pojedynku stanął wielokrotny mistrz świata WRC, Sébastien Loeb. W sumie to nie jest istotne, kto był szybszy. Podziwiajmy, czego potrafią dokonać wirtuozi kierownicy i pilotażu.
okejki 6 · 15 godzin temu
Co wiemy o serialu Wiedźmin od Netflixa?
Jakie informacje udało się zabrać o Netflixowym Geralcie? Kto wystąpi w pozostałych rolach? Co wiemy o scenariuszu? Jak powstaje serial i kiedy się ukaże?
okejki 29 · komentarze 15 · 6 dni temu
Myszka, która sprząta
Czy nie chcielibyście, żeby kiedyś tak się stało, że zostawiacie wieczorem bałagan na biurku, a kiedy rano wstajecie wszystko jest ładnie poukładane w pudełku?
okejki 30 · komentarze 7 · 6 dni temu
Colossus - robot, który pomógł uratować katedrę Notre-Dame
Podczas akcji gaśniczej w katedrze ważne było nie tylko, żeby ugasić płomienie, ale także żeby ochronić przed zniszczeniem jak najwięcej z tego, co znajduje się w środku. Ponieważ posłanie ludzi pod grożące zawaleniem sklepienie było zbyt niebezpieczne, wykorzystano do tego celu specjalnego robota wyprodukowanego przez firmę Shark Robotics, przystosowanego do prowadzenia akcji gaśn(…)
okejki 140 · komentarze 17 · 7 dni temu
(od 34:55) Czego mozna się spodziewać przyznając Australijczykowi nagrodę Nobla
Wywiad z dr. Barrym Marshallem, który w 2005 roku otrzymał nagrodę Nobla za odkrycie powodu powstawania wrzodów żołądka oraz opracowanie skutecznej metody leczenia.
okejki 1 · 8 dni temu
Podróż do środka czarnej dziury
Jak wygląda świat widziany oczami kogoś kto wlatuje do masywnej czarnej dziury? Pomińmy na chwilę fakt że zanim dane by nam było ro zobaczyć, to byśmy zostali rozerwani na strzępy przez grawitację, i udajmy się na krótką wycieczkę. Wideo jest panoramiczne, i żeby w pełni rozkoszować się widokami, trzeba będzie obracać głowę.
okejki 1 · 13 dni temu
The Slow Mo Guys pokazują backdraft, czyli ognisty podmuch
Backdraft powstaje, kiedy w palącym się pomieszczeniu ogień zużyje cały zapas tlenu, i do tlących się zgliszczy dopłynie nowa dawka powietrza, np. przez drzwi czy okno otwarte przez strażaka usiłującego się tam dostać. Zjawisko jest gwałtowne i bardzo, bardzo niebezpieczne, i może spowodować poważne obrażenia albo nawet śmierć osób, które znalazły się na jego drodze. Gav i Dan (…)
okejki 36 · komentarze 3 · 19 dni temu
Bullet time przy 72 000 klatkach na sekundę
48 kamer Chronos 2.1-HD zamontowanych na stelażu i wyzwalanych sekwencyjnie daje możliwość zarejestrowania obrazu w rozdzielczości HD, przy prędkości umożliwiającej obejrzenie nawet bardzo szybkich procesów. Każda sekunda nagrania z tej instalacji to 68 gigapikseli, co przekłada się na ponad 200 GB surowego materiału.
okejki 29 · komentarze 12 · 19 dni temu
Kilka sztuczek z narzędziami, które doceni każdy majsterkowicz
Popularność artykułów serii "Naprawiłem to!" dowodzi, że Bojownicy wysoko sobie cenią pomysłowe wykorzystanie przedmiotów w funkcjach, o których nikt wcześniej nie pomyślał. Czas więc zapoznać się z kilkoma pomysłami wykorzystywanymi przez gwiazdę YouTube, niejakiego ThisOldTony.
okejki 221 · komentarze 96 · 23 dni temu
Najbardziej nadużywane ujęcia w filmach
Jakie ujęcia w filmach się powtarzają? Które z nich są stosowane nagminnie i zdecydowanie nadużywane? Kiedyś ciekawe i oryginalne, dzisiaj często są oznaką braku kreatywności i pójścia na łatwiznę. Jakie są najbardziej nadużywane ujęcia w filmach?
okejki 20 · komentarze 7 · 27 dni temu