Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał m_kamil1
10 argumentów przeciwko robo-sędziom
W mediach można znaleźć informacje o tym, że planuje się wykorzystanie robotów do sądzenia. W filmie wskazuję dlaczego to - póki co - zły pomysł.
3 miesiące i 4 dni temu
Ukrywanie danych oskarżonych w mediach nie ma sensu!
Dziennikarze "ukrywają" dane oskarżonych poprzez dodanie paska na oczy i skrócenie nazwiska do pierwszej litery. Jednocześnie podają wszelkie inne możliwe dane, mające zidentyfikwać tę osobę. W filmie tłumaczę dlaczebo ta praktyka jest nielegalna i jak można rozwiązać ten problem.
okejki 1 · 3 miesiące i 25 dni temu
Smart więzienia
W Hongkongu planuje się przeorganizować więzienia z wykorzystaniem najnowszych technologii. Idea inteligentnych domów ma być zaadaptowana na potrzeby więziennictwa. Kontrola ma być bardziej skuteczna, a bezpieczeństwo więźniów poprawione. Brzmi to oczywiście zbyt pięknie, żeby miało być bez strat – stanie się tak kosztem prywatności skazanych.
okejki 1 · 4 miesiące i 14 dni temu
Prank, challenge i prawo karne
Film o tym, że pranki i challenge także przed zmianą regulaminu mogły doprowadzić prankstera do więzienia oraz odpowiedź na pytanie czy można uderzyć osobę, która nas nagrywa.
5 miesięcy i 23 dni temu
Czy nazwanie kogoś „dzbanem” jest karalne?
Słowa używane w określonych kontekstach tylko w Internecie przedostają się czasami do języka potocznego. Tak też stało się ze słowem „dzban”, które według PWN jest młodzieżowym słowem roku 2018. Tradycyjne media obiegły informacje o tym co znaczy „dzban”, a tym samym zrozumiały stał się powszechnie jego internetowy kontekst. O tym co grozi za nazwanie kogoś dzbanem w załączonym fil(…)
okejki 1 · 6 miesięcy i 16 dni temu
Czy robot może popełnić przestępstwo?
W mediach często pojawia się iniformacja o tym, że robot jest za coś odpowiedzialny. Na kanwie jednej z takich spraw opowiadam, dlaczego nie można mówić o winie robotów przy okazji przestępstw.
okejki 2 · 6 miesięcy i 22 dni temu
Kogo zabić powinien samochód autonomiczny?
"Czy samochód powinien uderzyć dziecko, czy starszą osobę?" Tego typu pytania padają często w dyskusji na temat dylematów etycznych autonomicznych samochodów. W filmie wskazuję dlaczego takie pytania są niedopuszczalne z punktu widzenia prawa oraz jak inaczej można sobie poradzić z tym problemem.
okejki 1 · 7 miesięcy i 11 dni temu
Czy picie alkoholu w Internecie jest zakazane? Tak!
Cytując: "Cześć JM, z tej strony Kamil, autor. Pojawiały się tutaj moje teksty w formie pisemnej, wczoraj ruszyłem z kanałem, na którym opowiadać będę, jak prawo może się zmienić - albo już się zmieniało - po wpływem technologii. Wszelkie uwagi mile widziane".
okejki 9 · komentarze 17 · 8 miesięcy i 12 dni temu
Prohibicyjny pies
Trochę to smutne.
okejki 9 · ponad 5 lat temu
the last trick
Poruszający, a do tego świetny montaż, super muzyka. Chłopak z Polski. Jak Angole zobaczyli ten film chcieli sfinansować mu operację kręgosłupa, co z tego wyszło - nie wiem. Wart jest obejrzenia.
okejki 8 · przed dinozaurami