Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał kasia_videos
historia Polski vs historia YouTube
Nieznana historia Susan Wojcicki szefowej YouTube oraz jej rodziny. Byliśmy w Kalifornii, Krakowie i kieleckiej wsi... #saveyourinternet #art13 #article13
okejki 3 · 10 miesięcy i 27 dni temu
Dlaczego nasze uniwersytety są na końcu rankingów?
Nasze uniwersytety są w ogonie światowych rankingów. Co w nich nie działa? Na czym polega nasz problem? Temat jest wielowątkowy, ale w tym video dzielę się swoimi opiniami na ten temat.
okejki 18 · rok i 1 miesiąc temu
Ile jest chemii w jedzeniu?
Chemia ma zły PR. Jest synonimem czegoś sztucznego, czegoś szkodliwego. Tymczasem takie postawienie sprawy jest kompletnym nieporozumieniem. To tak jakby powiedzieć "nie kupię tej sałaty, bo jest w niej za dużo biologii". Albo "nie wsiądę do tego pociągu, bo jest w nim za dużo fizyki".
okejki 14 · komentarze 6 · rok i 2 miesiące temu
Wątroba vs Alkohol
Rozmowa o alkoholu zawsze wywołuje dziwne uśmieszki. Tymczasem alkohol to fascynujący temat nie tylko dla chemików i fizyków, ale także biologów, lekarzy i psychologów. W dzisiejszym odcinku cyklu chemicznego zajmę się alkoholem. Nie będę go pił tylko badał. Naukowo. Pokażę jego spalanie i to jak degraduje wątrobę. Powiem o metanolu i etanolu oraz wytłumaczę czym jest kac.
okejki 3 · rok i 2 miesiące temu
Czy ropa jest z dinozaurów?
Czy plastikowy dinozaur jest choć w niewielkiej części zrobiony z prawdziwego dinozaura? Nasza cywilizacja wciąż jeszcze opiera się na spalaniu paliw kopalnych. Niestety. Ale ropa, węgiel i gaz - czyli węglowodory - mogą być wykorzystywane na wiele innych sposobów. Jakich? Zobaczcie.
okejki 1 · rok i 3 miesiące temu
Co wykryto w suplementach?
W suplementach diety znajdują się bakterie chorobotwórcze, zakazane substancje chemiczne z listy psychoaktywnych, stymulanty podobne do amfetaminy, a nawet bakterie kałowe. To ustalenia Najwyższej Izby Kontroli.
okejki 50 · komentarze 15 · rok i 3 miesiące temu
Jak ze smalcu zrobić mydło? || Nauka. To lubię
"Częste mycie skraca życie, skóra się ściera i człowiek umiera" - prawda czy mit? A przede wszystkim, jak działa mydło i jak zrobić je w domowych warunkach (ale ostrożnie!!!).
okejki 13 · komentarze 8 · rok i 4 miesiące temu
Koniec teleskopu Hubble'a? || Nauka. To lubię
Będzie go bardzo brakowało. Kilka dni temu na pokładzie orbitalnego teleskopu Hubble'a popsuł się kolejny żyroskop. To mocno utrudnia manewrowanie teleskopem. Hubble to chyba najbardziej udane urządzenie badawcze, jakie ma do dyspozycji dzisiejsza nauka. Był drogi - owszem, popsuł się zanim na dobre zaczął działać - to też prawda, ale przez dziesiątki lat był i wciąż jest niezastąp(…)
okejki 123 · komentarze 30 · rok i 4 miesiące temu
Ciemność widzę! || Nauka. To lubię
Widzieliście kiedyś jak pali się czarny proch? Materiały wybuchowe to wdzięczny (choć autor kręcąc ten odcinek, kilka razy stracił słuch) temat. I wbrew pozorom wcale nie wiążą się one tylko z militariami. Czym są materiały wybuchowe? Dlaczego wybuchają? I gdzie mogą być wykorzystywane? Do oglądania tego odcinka lepiej ściszcie głośniki.
okejki 45 · komentarze 5 · rok i 4 miesiące temu
Jak smakuje sztuczne mięso? || Nauka. To lubię
Wiecie o tym, że już dzisiaj można zjeść kawałek mięsa, który nigdy nie był częścią żadnego zwierzęcia? Mięso to - w skrócie - komórki mięśniowe. A co gdyby je namnażać na laboratoryjnej szalce? Wtedy mamy sztuczne mięso. Jak smakuje? Jak wygląda? Ile kosztuje? Zobaczcie sami!
okejki 32 · komentarze 7 · rok i 4 miesiące temu