Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał Mio
Jak powstaje rezystor hamowania do tramwajów? - Fabryki w Polsce
Tramwaje napędzane są silnikami elektrycznymi, sterowanymi za pomocą falowników, co pozwala na płynną i dynamiczną zmianę prędkości pojazdu. Podczas hamowania taki układ pracuje jak prądnica i zwraca energię jaka się w tym momencie wytwarza, do sieci. Jednak sieć jest w stanie przyjąć prąd do określonej jego wartości. Powyżej tej wartości energia elektryczna hamowania musi być wytr(…)
okejki 4 · 1 dzień i 2 godziny temu
Najlepszy wyścig dekady F1
Najlepszym wyścigiem F1 dekady, w głosowaniu fanów zostało tegoroczne Grand Prix Niemiec. Nie obyło się bez emocji, tym bardziej, że w tym wyścigu jedyny punkt zdobył Robert Kubica. Przed nami rozszerzony, 20 minutowy skrót tego wyścigu.
6 dni temu
Jak działa fabryka frytek? - Fabryki w Polsce
Proces produkcji frytek zobaczymy na przykładzie Farm Frites w Lęborku, gdzie produkowane są m.in. frytki dla sieci McDonald’s. Firma zajmuje się przetwórstwem ziemniaków. Produkcja w fabryce odbywa się na 3 liniach. Wytwarzane są tu frytki mrożone, placki ziemniaczane mrożone oraz płatki ziemniaczane, z których produkuje się czipsy. Na samej linii do frytek w ciągu godziny produku(…)
okejki 15 · komentarze 11 · 6 dni temu
"Negocjowaliśmy z trzema teamami". Daniel Obajtek o umowie Roberta Kubicy z Alfą Romeo
Robert Kubica od przyszłego sezonu będzie kierowcą rozwojowym zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. Polski koncern został sponsorem tytularnym szwajcarskiej ekipy. Prezes Orlenu, Daniel Obajtek, opowiedział w rozmowie z Janem Piaseckim o zapisach umowy, planach współpracy z teamem oraz o... własnym zespole w Formule 1. – Poprzez akademię Alfy będą szkoleni nasi sportowcy, byśmy mogli ki(…)
okejki 4 · 15 dni temu
Sven Hannawald: czułem się jak wróg publiczny w Polsce
Rywalizacja Adama Małysza ze Svenem Hannawaldem na przełomie XX i XXI wieku elektryzowała polskich kibiców skoków narciarskich. – Przekonałem się na własnej skórze, jak bardzo wasi fani stoją za swoim sportowcem. Zawsze. Oni po prostu są z nim w jednej drużynie – mówi drużynowy złoty medalista igrzysk olimpijskich w Salt Lake City. Sebastian Parfjanowicz porozmawiał z niemieckim by(…)
okejki 11 · komentarze 10 · 18 dni temu
Jak powstaje Prince Polo? - Fabryki w Polsce
Prince Polo to wafelek, na którym wychowały się pokolenia Polaków. Niezmienną popularnością od lat 50-tych cieszy się także na Islandii, gdzie początkowo był wysyłany w ramach wymiany handlowej za islandzkie śledzie. Żeby zobaczyć jak jest produkowany wafel Prince Polo udaliśmy się do Cieszyna. To tutaj w zakładzie Olza, obecnie należącym do Mondelez International, powstała jego(…)
okejki 6 · 22 dni temu
TWA Hotel at JFK - world's Coolest and Funkiest airport hotel!
Co robisz ze starym budynkiem lotniska, który jest po prostu zbyt seksowny, aby go zburzyć? Zmieniasz go w najfajniejszy i najśmieszniejszy hotel w okolicy! Zbudowane w 1962 r. Centrum Lotów TWA było używane jako terminal lotniska do 2001 r. ... w 2019 r. Zostało ponownie otwarte jako TWA Hotel JFK i jest bez wątpienia najfajniejszym hotelem, w jakim się zatrzymałem. Tak, są bar(…)
okejki 2 · 24 dni temu
Historia polskich sponsorów w Formule 1!
Od baneru wódki w Monako, po wielki koncern naftowy na bolidach jednego z zespołów. Przyglądamy się wszystkim (o których wiemy) polskim markom (oraz jednej związanej z Polską), które przez lata sponsorowały zespoły, kierowców, wyścigi czy po prostu reklamowały się w ich trakcie.
okejki 1 · 28 dni temu
Jak działa laser Kimla? - Fabryki w Polsce
Światłowodowe wycinarki laserowe typu fiber stały się w ostatnich latach motorem napędowym światowej produkcji elementów z blach. Współczesne wycinarki laserowe pozwalają na uzyskiwanie bardzo dużych wydajności cięcia przy zachowaniu możliwości wycinania pojedynczych detali oraz małych i dużych serii bez konieczności inwestowania w drogie oprzyrządowanie.
okejki 222 · komentarze 34 · 1 miesiąc i 14 dni temu
Funniest/Longest questions EVER in Formula 1?
Don't forget to hit that like button, and please subscribe if you didn't already do so! Also hit the notification bell to never mis a new video from me! Thanks for watching! I see you in the next video! Byebye! (188 856x oglądano na YT)
1 miesiąc i 18 dni temu