Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał Dawid17
Co nas nie wzmocni, to zabije - gdy banan obraca się przeciw nam
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej opowieści o tym, dlaczego czasem banan obraca się przeciw nam i jakim sokiem nie popijać leków.
okejki 22 · komentarze 7 · 15 dni temu
Kiedy ostatnio składaliśmy jaja?
W minionym roku Dawidowi dane było odwiedzić Australię - jedyne miejsce, gdzie można spotkać na wolności (i w niewoli) bardzo, ale to bardzo niezwykłe stworzenia. Stworzenia, które od momentu odkrycia przez zachodnią cywilizację nie dawały ani przez moment naukowcom tego świata chwili spokoju. Poznajcie historię dziobaka, która stanie się okazją do opowiedzenia o tym, kiedy ostatni(…)
okejki 69 · komentarze 10 · 27 dni temu
Czy ludzie stają się coraz bardziej inteligentni?
Jako, że dane jest nam żyć tu i teraz mamy trudności w ocenie tego, w jakim kierunku zmienia się świat. No i narzekanie na współczesność też jest powszechnie spotykane. Czy więc jeżeli chodzi o tak ważną cechę jak inteligencja coś się w homo sapiens zmienia?
okejki 72 · komentarze 49 · 29 dni temu
7 najciekawszych naukowych odkryć 2018 roku
Coroczne podsumowanie najciekawszych odkryć naukowych na kanale Uwaga! Naukowy Bełkot dokonane z pomocą internetowo-youtubowych gości.
okejki 65 · komentarze 11 · 1 miesiąc i 17 dni temu
Twój mózg, gdy daje prezenty
Specyficzna opowieść o tym, co dzieje się w naszym mózgu, gdy dajemy prezenty.
okejki 67 · komentarze 8 · 1 miesiąc i 24 dni temu
Dlaczego grypa zabija - czyli o hiszpance i szczepionkach
Trwa sezon grypowy. I to nie w momencie publikacji tego filmu. Zawsze będzie na świecie miejsce, gdzie właśnie ludzie częściej niż zwykle chorują na grypę. Jest to choroba, którą traktujemy bardzo zwyczajnie, ale nie dajmy się zwieść - co roku umiera na nią nawet ponad pół miliona osób. A była taka, która w pół roku uśmierciła więcej osób niż cała pierwsza wojna światowa... Czyli (…)
okejki 27 · komentarze 1 · 2 miesiące i 1 dzień temu
Czy istnieje mózg lewaka? - czyli o neurobiologii poglądów politycznych
Niewiele jest na świecie rzeczy, które dzielą ludzi bardziej niż polityka. Każdy z obozów stara się przekonać wszystkich do racji swoich argumentów święcie wierząc, że to przekonania i mamy nad nimi "władzę". Tylko co jeśli tak nie jest?
okejki 24 · komentarze 16 · 2 miesiące i 25 dni temu
Właśnie trwa najkrótszy dzień reszty Twojego życia
Nie ma czasu na tłumaczenia w opisie - wszystko dlatego, że ten dzień to według wszelkiego prawdopodobieństwa najkrótszy dzień reszty waszego życia! Dlaczego? Ten film wam to wyjaśni.
okejki 65 · komentarze 24 · 3 miesiące i 2 dni temu
15 najwybitniejszych polskich naukowców ostatnich stu lat
Polska jest niepodległa od stu lat. Dokładnie stu lat. Z tej okazji Dawid chciał wam zaprezentować film opisujący pokrótce sylwetki 15 najwybitniejszych polskich naukowców, którzy w tym czasie żyli. W tym oczywiście Skłodowska-Curie.
okejki 21 · komentarze 3 · 3 miesiące i 5 dni temu
Bliźnięta są "dziwne" - czyli jak nieświadomie urodzić nie swoje dzieci?
Nauka jest pełna rzeczy niezwykłych, zaskakujących, szokujących i porażająco ciekawych. Ale ciężko pomyśleć o zagadnieniu, które bardziej łączy to wszystko niż kwestia bliźniąt. Przy jakiej innej okazji można opowiedzieć o kobietach, które urodziły nieświadomie cudze dzieci albo nosiły w sobie krew zmarłych bez swojej wiedzy...
okejki 27 · komentarze 1 · 3 miesiące i 20 dni temu