< > wszystkie blogi

UTB Polska - Blog o wózkach na joemonster

Potwornie absurdalny blog o wózkach widłowych

Mini żurawie - czy warto jest mieć?

24 lipiec 2018
Tam gdzie nie wjedzie duży sprzęt, z powodzeniem zastąpią go małe żurawie i małe dźwigi. Zarówno mini żurawie wynajem jest bardzo popularny, jak również wszelka sprzedaż mini dźwigów i sprzedaż mini żurawi.


JAKIE SĄ MINI ŻURAWIE I MINI DŹWIGI?To maszyny, które radzą sobie tak samo jak ich wielkie odpowiedniki. Na dużych i wielkich budowach też są miejsca trudno dostępne dla dużych maszyn, dlatego i tam znajdują się maszyny mini.

Mini żurawie i mini dźwigi są zwrotne, sprytne, mają taki sam udźwig jak duże ich odpowiedniki. Wjadą tylko wszędzie tam, gdzie duże nie dadzą rady wjechać i doskonale wypełnią wszelkie zadania na powierzchniach małych i ograniczonych.

ZAKUP CZY WYNAJEM?

W przypadku, gdy potrzebny jest nam mini sprzęt sporadycznie, lepiej jest go wynająć i to najlepiej razem z obsługą, czyli z operatorem takiego mini dźwigu. Natomiast w przypadku, gdy mini żuraw jest nam potrzebny bardzo często, lepiej się zdecydować na jego zakup.

Kupując taki sprzęt musimy o niego dbać, pamiętać o jego ubezpieczeniu, mieć miejsce do jego parkowania i zatrudnić osobę, która wie jak operować takim mini dźwigiem czy żurawiem. W Polsce jest wiele firm zajmujących się sprzedażą bądź wynajmem takiego właśnie sprzętu.

NOWY CZY STARY?

Jeżeli nasze potrzeby są takie, że zdecydujemy się na zakup sprzętu, staniemy przed dylematem czy kupić sprzęt stary i używany, czy nowy.
W tym przypadku jest tak samo jak z używanymi samochodami. Firmy, które zajmują się sprzedażą takich maszyn, sprzedają sprzęt po przeglądach, z wszelkimi gwarancjami. Kupując stare mini dźwigi i żurawie nic nie ryzykujemy.

Płacimy tylko mniejsze ceny za zakupiony sprzęt. Oczywiście nikt nikomu nie broni kupowania nowych mini żurawi, jeżeli stać nas, mamy zamiar maszyny eksploatować przez długi czas, to czemu nie kupić ich nowych. Posiadając swoje własne maszyny, możemy także pokusić się o ich wynajem razem z wykwalifikowanym pracownikiem. Nic nie ryzykujemy, a sprzęt może nam się jeszcze szybciej spłacić.

MINI MINI

Małe dźwigi i małe żurawie to maszyny bardzo dobrej jakości i o wielkich możliwościach. Wszędzie wjadą, wszędzie mogą pracować a wykonana przez nich praca nie różni się od pracy wielkich maszyn.

Ten sprzęt doskonale przydaje się w miejscach gdzie nie wystarcza siła rąk ludzkich, są doskonałe przy montowaniu okien, są stabilne i mają mały nacisk na powierzchnię, na której pracują.

Z łatwością można je transportować, w każdej chwili szybko złożyć i rozłożyć. Ten mini sprzęt w pełni dorównuje swoim wielkim odpowiednikom.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi