< > wszystkie blogi

Luksosekunda!

A jak wygląda świat widziany twoimi oczami?

Przemyślenia Luksosekundy! #2

10 sierpnia 2014
Zatapiasz się w tej wódce, zamiast rozpuszczać się w moich ramionach.

~ Luksosekunda.


Przemyślenia Luksosekundy. #2

 
Lata młodości Luksosekundy na dzielnicy Brooklyn były dość interesujące. Na osiedlu, gdzie tam się mieszkało było dość niebezpieczne! Na całe szczęście nasz ,,słoneczny patrol" sprawował wartę pod blokowiskiem. Człowiek wtedy nie bał się niczego... Dilerzy z narkotykami, pedofile ze słodkimi koteczkami w piwnicy, policja dająca mandaty za nic, dresiarze w BMW, listonosz pukający tylko 2 razy do drzwi, kibole z maczetami (whatever...), politycy straszący naród, mama krzycząca na nas ze stygnącym obiadem, rodzice po zebraniu wkurzeni z ocenami...

JEST niczym w porównaniu...

... do osiedlowego gangu babć. Istota społeczna (w tymże przypadku) była od razu skazana na ostrożność, jakie wynika z ,,spoufalaniem się" z paniami wieku podeszłego. Pewnie sobie myślisz:
- Co może być w nich strasznego? Fajne babeczki... Siedzą sobie, ponarzekają, poplotkują, rozejdą się i są zadowolone.3
Nic bardziej mylnego, mój drogi czytelniku. To jest myślenie na krótką metę, wiesz? Ta organizacja składa się z wielu szczebli. Tam jest tzw. Matka Chrzestna, która rządzi całą zgrają. Po niej są jej towarzyszki, będące jej wiernymi pionkami. Główna dowodząca zbiera wszystkie informacje (wydają się być zwykłymi plotkami, ale to zwykłe pozory!) dające jej władzę na dzielnicy owego Brooklynu.
Dobra... To nie Brooklyn... 
Jeśli zbiorą się wszystkie opinie z całego miasta, to taka Matka Chrzestna manipuluje ludźmi. Zmusza każdego zwykłego obywatela do rytualnego przywitania się. Domaga się uwagi. Czuję, że ma wreszcie nad TOBĄ kontrolę, wykorzystując twój brak asertywności. Jej pionki także mają tę cechę. Wystarczy pójść do autobusu i popatrzeć na te niewinne spojrzenie. Zachowuje pozory, gdy jej ustępujesz miejsca. Zwykłe dziękuje jest dla zamydlenia naszych oczu. Po chwili, analizują Cię. Mają zdecydowanie lepszą pamięć niż nie jeden pendrive 100 Gb-w (tylko matryca woła o pomstę do nieba).
Do dziś naukowcy nie mają pojęcia, gdzie mieszczą się ich nadajniki (zapewne moi czytelnicy domyślają się gdzie...), ale jak na chwilę obecną...   Muszą nam wystarczyć środki zapobiegawcze szerzeniu się rozwoju tego zjawiska.
Pewnie główkujecie się, jak?!


Przewodnik

pt.: ,,Po czym poznać, że moja sąsiadka to donosiciel.''

~ by Luksosekunda

Wstęp,

Na początek chciała bym podziękować wszystkim moim czytelnikom, którzy bezsensownie marnują swój czas na czytanie tego przewodnika, będący jedyną deską ratunku dla ludzkości. Chciałabym pozdrowić moją mamę, tatę, siostrę, najbliższą i dalszą rodzinę, którą kocham. Nauczyliście mnie jak przetrwać na tejże planecie. Teraz ja pomagam planecie przetrwać.
Jeśli w trakcie czytania owej lektury, poczułeś jedno z objawów: nudności, zażenowanie, rzucanie mięsem "tam i tu", chęć głosowania na PIS, PO lub Ruch Palikota oraz odruchy masochistyczne... proszeni są o skontaktowanie się z lekarzem, psychoterapeutą lub policją.

Rodział 1

Jak rozpoznać donosiciela?
1. Łatwo je zdemaskować. Zdradza je ubiór jakie noszą. Noszą charakterystyczny "moher", chustkę, laskę/kij/balkonik/kule.
2. Często przesiadują pod drzewem/blokiem lub sklepem. Noszą ze sobą gazetki pod pupę, aby wilka nie złapać. Osobniki z wyższego szczebla w gangu mają poduszki. Ręcznie haftowane.
3. Ze względu na rodzaj upodobań starszych pań zalecam zwrócić uwagę na zwierzęta jakie im towarzyszą. Starsze panie w większości tolerują koty, co ma wpływ na zwiększenie się populacji tych organizmów w bloku. Takie panie dokarmiają te(bezpańskie) zwierzęta. Idąc dalszym tropem... Psy są tylko u babć z zawiłą psychiką. (czyt. psychiczne).
4. Rozpoznaj ją po godzinie,  o której chodzić koty. (czyt. punkt nr. 3) Osobniki w podeszłym wieku przeważnie wybierają się w chłodne wieczory, kiedy jeszcze jest widno. Daje im to większe pole do manewru (czyt. monitorowanie osiedla - pretekst do obchodu bloku).
5. Spacery do kościoła. Nasze panie uwielbiają to miejsce, gdzie mogą się spotkać w gangu. Miejsce idealne dla zachowania pozorów, aby móc wymienić się istotnymi informacjami z ciągu dnia.
6. Zakupy! O, tak! Te kobietki kochają wydawać hajs na mięsko, jedzenie, słodycze, chleb, masło, warzywa itp. dla swoich wyimaginowanych potrzeb. Niby nic, ale to idealny moment, by móc stać 25-30 min. przy kasie. Dlaczego? Wtedy może się rozmyślić, bo jej kotek nie toleruje pieczeni rzymskiej, tylko wędlinę drobiową! A Wnuki? Trzeba się zwierzyć, jakie to ona ma pociechy! Tłumaczyć ekspedientce, iż trza dobrze je nakarmić, gdyż są wiecznie głodne lub nienachlane (Seriously?). Ponarzekać, zwierzyć się i opowiadać jaka ma być pogoda na jutro.
7. Jeśli słyszysz przez ścianę odgłosy, to możesz sobie pomyśleć o najgorszych rzeczach.
Weźmy alternatywne wytłumaczenia zaciągnięte z internetu:
- SPRZEDAŁAŚ SIĘ!!!
- WOW, WOW, WOW - PANI TAKA GŁOŚNA - WOW, WOW, WOW!
- Żodyn, nie wie co ona robi, żodyn.
- Krzysiowi się podoba, hue hue,
-  LOL
I tak dalej... I tak dalej... Ale starczy!
Odnośnie punktu nr. 7 - już lecę z pomocą. Najprawdopodobniej gdy słyszysz głośny hałas  to:
a) spodziewaj się aktywnego życia seksualnego u siąsiadki,
b) pomyśl o: "miejmy nadzieje, że to telewizor tak wyje"
c) Są goście i pani dokazuje,
d) Jest intensywna relacja z plotek,
e) Rozmowa telefoniczna babuni z córką
f) Zjawiska paranormalne.

Jeśli jesteś zachwycony poradnikiem, polecam czytać inne teksty w kategoriach.

Zastanawiające jest, jak Luksosekunda radziła sobie, prawda?Niestety, tresura moi drodzy.
Z tym oto podsumowaniem was zostawiam!
Życzę miłego dnia,
Luksosekunda.

 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • Luksosekunda, zajmuje się profesjonalnym wystukiwaniem na klawiaturze (na jej oficjalnym blog) własnych przemyśleń, dot. życia codziennego. Oprócz tego... - upija własne sumienie do stanu krytycznego, - prowadzi odwieczną walkę z rozumem i sercem, - ,,gnije" w przeszłości, - prowadzi zeszyty z zapiskami ...oraz prowadzi życie na krawędzi we własnym Seicento.
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu luksosekunda
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi