< > wszystkie blogi

Luksosekunda!

A jak wygląda świat widziany twoimi oczami?

Przemyślenia luksosekundy. #1

10 sierpnia 2014
Nie hoduj w sobie więcej, niż możesz połknąć: miłości, uniesień czy nienawiści.

~ Charles Bukowski.

Dzień 1.

Jest piękny poranek (16:30), który warto poświęcić pisaniu książki na blogu. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego to robię?

- Nie wiem? - zaczęło chichotać jej serce.
- Jak to nie wiesz?! - odezwał się poirytowany rozum - Jesteś już dużą dziewczynką. Przecież rozmawialiśmy o tym już setki razy!
- Ty to zawsze musisz się czepiać. Nawet pożartować mi nie wolno... - westchnęło zażenowane serduszko.
Pamiętacie te czasy, kiedy to człowiek starał się pracować nad czymś i ktoś stwierdził, że lepiej za to się nie zabieraj, bo i tak to Ci się nie uda. Znajome, prawda? Udowodnię dzisiaj, że tak być nie musi. Wytęż serce i rozum, aby wreszcie zaczęły współpracować. Nie wszystko musi być idealne, tak jak ktoś obcy Ci mówi. Wystarczy uśmiechnąć się i powiedzieć sobie ważne zdanie; ,,Nie próbuj, idź na całość!" Nie musisz mieć milion zwolenników. Ba! Nawet śmieszniej będzie, gdy natrafisz na mnóstwo sceptyków i (pseudo)krytyków! Zapewne zastanawiające może być to; Co ma do tego cudza opinia i krytyka do twojej ciężkiej pracy?Zachciało mi się na kacu, filozofować. Nieźle.

Otóż właśnie, że ma wiele. Zmusza Cię do bardzo ciężkiego wysiłku - jakim jest myślenie. Z kolei owe myślenie zmusza Cię do podjęcia decyzji. Kolejną czynnością będzie zrealizowanie tejże decyzji! Fakt - możesz usiąść z piwem i obejrzeć mecz lub podjąć inicjatywę nad swoją pracą - ale w dzisiejszych czasach, jak się samorealizować?

Po chwili! Ktoś z oddali krzyczy:

- Na ch***j Ci ta samorealizacja? Co to samorealizacja?! Mało Ci problemów w życiu! Tusk, polityka, religia, problemy finansowe, praca, studia, hemoglobina... hehe, taka sytuacja, hehe - zająknął się tęskniący (wołający) o odrobinę rozumu, człowiek.

Nie wiem, jak Wy... Samorealizacja jest dość (ale to dosyć) ważnym aspektem w życiu człowieka.


Pytania z cyklu... Co z tym życiem, cz. 1

- Co chcesz robić w życiu?
- Nie wiem.
- Co planujesz po szkole?
- Studia.
- Jakie?
- Nie wiem.
- Po studiach podejmujesz się pracy?
- Nooo, jeszcze nie wiem...
 
Cholerna Niewiedza! - największe coś, co niszczy nam plany życiowe od od zarania dziejów po dzień dzisiejszy. (...), ale wracając do tematu!
Odpowieeeeem wam. Piszę, bo uwielbiam wyrażać siebie w takiej formie. Na przykład, moje żarty nie muszą Cię śmieszyć. Ważne, że trafią na kogoś, kto zrozumie troszkę ironii i sarkazmu i parsknie śmiechem.
Wiem, wiem. Nikt  się taki nie znajdzie, ale czasem warto się dowartościować. Chociaż dla własnego zdrowia psychicznego.
Nie muszę być filozofem, który obskubał koguta z piór i przyniósł na wykład Platona z okrzykiem: - ,,Oto człowiek Platona!".
Nie muszę być nie wiadomo kim, żeby przez ulicę iść z mieczem świetlnym, aby przejść na tą dobrą (lub czy też złą) stronę mocy.
Jestem luksosekunda oraz z całego serca życzę wam weny i powodzenia w samorealizacji.
Grunt to podstawa!
Luksosekunda.


 Wszelkie błędy zostały wykonane specjalnie z premedytacją.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • Luksosekunda, zajmuje się profesjonalnym wystukiwaniem na klawiaturze (na jej oficjalnym blog) własnych przemyśleń, dot. życia codziennego. Oprócz tego... - upija własne sumienie do stanu krytycznego, - prowadzi odwieczną walkę z rozumem i sercem, - ,,gnije" w przeszłości, - prowadzi zeszyty z zapiskami ...oraz prowadzi życie na krawędzi we własnym Seicento.
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu luksosekunda
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi