< > wszystkie blogi

Porady Opinie

Zobacz porady opinie efekty

Kolagen z ryb morskich – skąd zainteresowanie?

19 listopada 2019
Kolagen czyli białko włókniste znajdujące się w większości tkanek ludzkiego organizmu w tym również i odpowiada przede wszystkim za jędrność, sprężystość oraz odbudowywanie się komórek.

Jednak z upływającym czasem, w wieku około dwudziestu pięciu lat organizm traci zdolność samodzielnego wytwarzania kolagenu a pojawiające się ubytki znacznie osłabiają prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz powodują pojawianie się pierwszych zmarszczek.

Od dawna w branży kosmetycznej stosowane są preparaty zawierające kolagen zwierzęcy, których użycie wyraźnie poprawia stan naskórka. Jednak ze względu na różnice pomiędzy kolagenem pozyskiwanym z białka zwierzęcego a kolagenem wytwarzanym przez organizm człowieka jego wykorzystanie nie zawsze zapewnia spektakularne efekty. Organizm ludzki przyswaja jedynie niewielką ilość dostarczanego kolagenu, który nie w dostateczny osób uzupełnia jego ubytki. Dopiero pojawienie się w sprzedaży aktywnego kolagenu z ryb zrewolucjonizowało rynek branży kosmetycznej i przyniosło posąi widczone badaniami naukowymi efekty.

Pozyskany po raz pierwszy przez gdańskich naukowców w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku kolagen z ryb morskich posiada niemal identyczną strukturę oraz właściwości jak kolagen wytwarzany przez ludzki organizm. Naukowcom udało się pozyskać go bezpośrednio z rybiej skóry a po rozpuszczeniu w wodzie okazał się doskonałym a zarazem bezpiecznym środkiem w szybkim tempie uzupełniającym ubytki kolagenu w naszym organizmie. Nie tylko świetnie się wchłania ale co jest najważniejsze w pełni jest przyswajalny przez ludzkie tkanki. Jak wskazują liczne badania naukowe spożywany w postaci płynu bądź w kapsułkach morski kolagen nie uczestniczy w metabolizmie ani nie jest wydalany przez organizm co jednoznacznie potwierdza, że prawie jego sto procent uzupełnia powstałe w tkankach ubytki.

Tak olbrzymia skuteczność sprawia, że produkty właśnie z czynnym kolagenem pozyskiwanym z białka rym morskich zapewniają naprawdę spektakularne rezultaty i już w po kilku dniach od chwili rozpoczęcia kuracji pojawiają się pierwsze efekty. W porównaniu do innych preparatów z zawartością kolagenu zwierzęcego czy roślinnego hydrolizowany kolagen rybi zajmuje bardzo wysoką lokatę w skuteczności i zarówno przez naukowców jak i specjalistów w branży kosmetycznej uważany jest za numer jeden wśród preparatów poprawiających elastyczność skóry i likwidujących zmarszczki.

Wybierając nawet preparaty zawierające aktywny kolagen rybi pod postacią kremów, żelów i balsamów trzeba koniecznie pamiętać, że także one różnią się nie wyłącznie jakością ale co się z tym wiąże również swoim działaniem. Największą skuteczność mają kolagenowe preparaty kosmetyczne o wysokiej zawartości hydroksyproliny, która szybko a zarazem bezproblemowo przenika z warstwy naskórka do skóry właściwej i uzupełnia pojawiające się w niej braki kolagenu. Ich użycie gwarantuje szybkie wygładzenie skóry, spłycenie zmarszczek oraz zwiększenie jej elastyczności.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi