< > wszystkie blogi

Porady Opinie

Zobacz porady opinie efekty

Naturalny kolagen z ryb morskich

7 listopada 2019
Kolagen będący białkiem włóknistym wchodzi w skład większości tkanek ludzkiego organizmu w tym również i odpowiada przede wszystkim za jędrność, sprężystość a nawet odbudowę komórek.
Jednak z upływem czasu, w wieku około dwudziestu pięciu lat organizm zatraca zdolność samodzielnego wytwarzania kolagenu a pojawiające się ubytki w znaczny sposób osłabiają prawidłowe funkcje organizmu oraz powodują pojawianie się pierwszych zmarszczek.

Od dawna w branży kosmetycznej polecane są preparaty zawierające kolagen pozyskiwany z białka zwierzęcego, których stosowanie wyraźnie poprawia stan skóry. Jednak w związku z różnicami pomiędzy kolagenem pozyskiwanym z białka zwierzęcego a kolagenem wytwarzanym przez ludzki organizm jego wykorzystanie nie zawsze zapewnia spektakularne rezultaty.

Organizm ludzki wchłania tylko niewielką zawartość dostarczanego kolagenu, który nie w dostateczny sposób uzupełnia jego ubytki. Dopiero udostępnienie w sprzedaży aktywnego kolagenu z ryb zrewolucjonizowało branżę kosmetyczną i przyniosło potwierdzone badaniami naukowymi efekty. Pozyskany pierwszy raz przez polskich naukowców w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku kolagen z ryb morskich ma prawie identyczną budowę oraz właściwości jak kolagen wytwarzany u człowieka.

Naukowcom udało się wyizolować go bezpośrednio z rybiej skóry a po rozpuszczeniu w wodzie okazał się idealnym a przy tym bezpiecznym środkiem w krótkim czasie uzupełniającym ubytki kolagenu w naszym organizmie. Nie tylko świetnie się wchłania ale co jest najważniejsze w pełni jest przyswajalny przez ludzkie tkanki. Jak poświadczają liczne badania naukowe spożywany w postaci płynnej czy kapsułek morski kolagen nie uczestniczy w metabolizmie ani nie jest wydalany przez organizm co w jednoznaczny sposób potwierdza, że niemalże jego sto procent uzupełnia powstałe w tkankach ubytki.

Tak olbrzymia skuteczność sprawia, że preparaty właśnie z aktywnym kolagenem pozyskiwanym z białka rybiego zapewniają naprawdę spektakularne rezultaty i już w po kilku dniach od momentu rozpoczęcia stosowania pojawiają się pierwsze efekty. W porównaniu do innych preparatów z zawartością kolagenu zwierzęcego czy roślinnego hydrolizowany kolagen rybi zajmuje najwyższą lokatę w skuteczności i zarówno przez naukowców jak i specjalistów w branży kosmetycznej uważany jest za numer jeden wśród preparatów poprawiających elastyczność skóry i likwidujących zmarszczki.

Wybierając nawet preparaty zawierające aktywny kolagen rybi w postaci kremów, żelów i balsamów należy bezwzględnie pamiętać, że także one różnią się nie wyłącznie jakością ale co się z tym wiąże także swoim działaniem. Największą skuteczność mają kolagenowe preparaty kosmetyczne o podwyższonej zawartości hydroksyproliny, która szybko a zarazem bezproblemowo przenika z warstwy naskórka do skóry właściwej i uzupełnia istniejące w niej ubytki kolagenu. Ich stosowanie zapewnia szybkie wygładzenie skóry, spłycenie zmarszczek oraz zwiększenie jej jędrności.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi