<< >> wszystkie blogi

Dyplom Zart'a

ARCHdyplom

Obrona coraz bliżej!

2013-02-20 23:59:00 · Skomentuj
Noo... po wielkich trudach chyba w końcu widać światełko w tunelu, gdzie na końcu jest obrona mojego projektu dyplomowego. Za tydzień we wtorek jest wieszanie plansz na dziedzińcu PG, a tydzień później obrona.

Dzięki Bogu jestem już na ukończeniu moich plansz i raczej nie przewiduję już większych zmian i poprawek do obrony. Dziś w końcu udało mi się skończyć dwie ostatnie plansze z wizualizacjami, które tu wklejam.Złożenienie Dyplomu

2013-01-31 21:12:00 · Skomentuj
Długo by pisać co było jak mnie nie było, ale zawieszenie we wrzucaniu jakichkolwiek 'notek' było celowe, żeby zająć ważniejszymi rzeczami niż Blog, niż Dyplom etc. W międzyczasie zostałem skreślony z listy z studentów ze względu na to, że nie złożyłem dyplomu w odpowiednim czasie, tj. do końca września 2012. No cóż, miałem ważniejsze rzeczy na głowie i dyplom mógł poczekać.Po egzaminie...

2012-05-28 14:20:00 · 2 komentarze
Na wstępie od razu napiszę, że zdałem, co by nie trzymać stałych czytelników (których nie ma :P) w niepewności. Ja tu się szykowałem na obronę Częstochowy, z pytaniami z kosmosu, a to nie była nawet walka pod monopolowym :) Ładna piąteczka zawsze w cenie.

Dzień 95. - Koncepcja Projektu Zagospodarowania Terenu / Konstrukcja

2012-05-15 20:44:00 · Skomentuj
Jak pisałem w ostatniej notce, ostatnio nie mam za bardzo czasu na pracę przy dyplomie, bo przygotowuję się do egzaminu dyplomowego i robię jedynie niezbędne minimum. Dzisiaj takie minimum, które trochę się nadaje na Bloga, wysyłam. Jutro KONIECZNIE muszę skonsultować się z promotorem i konstruktorem, bo chyba to będą ostatnie moje konsultacje przed wakacjami, bo niestety (przez co ubolewam) semestr kończy się w maju, więc sprawa jest nagląca, żeby jeszcze chociaż raz się skonsultować oko w oko.

Małe/Wielkie zmiany na PG...

2012-05-12 14:23:00 · Skomentuj
Po pierwsze powinienem się trochę wytłumaczyć z mojego długiego milczenia na temat postępów z pracy nad dyplomem. Nie odzywałem się i nie pisałem na Blogu tak długo dlatego, że pod koniec tego miesiąca mam egzamin dyplomowy i muszę się, co zrozumiałe, do niego przygotować. Ilość materiału jest dość duża, w końcu to egzamin, można powiedzieć, z całych 5-letnich studiów, więc czasowo jest mi trudno pogodzić naukę z robieniem projektu dyplomowego. Ograniczyłem pracę przy projekcie do niezbędnego minimum, więc niezbyt te moje wypociny nadają się do wrzucania na Bloga.

Dzień 80. - Budynek "Misiówka"

2012-04-30 00:14:00 · Skomentuj
Nie będę się powtarzał z dnia wczorajszego; napiszę jedynie, że wymodelowany budynek nazywa się "Misiówka" - do dnia dzisiejszego nie miałem o tym pojęcia; może dlatego, że budynek jest niepozorny, stoi na uboczu i nie rzuca się w oczy. Dopiero przy bliższym przyjrzeniu się można zauważyć, że ma nawet całkiem fajne detale, które nastręczyły mi dzisiaj trochę kłopotu. Myślałem, że pójdzie rach ciach, mały budynek, szybko się uwinę, ale się trochę przeliczyłem; ale nie żałuję żadnej minuty, którą spędziłem nad modelowaniem, bo dzięki temu czuję, że lepiej poznaję kampus co może pomóc mi w dalszej pracy przy dyplomie.

Dzień 79. - Budynek "Kuźnia"

2012-04-29 01:07:00 · Skomentuj
Budynek Kuźni można podzielić na dwie części - część zabytkową oraz część współczesną. Część zabytkowa z pewnego rodzaju "latarnią" na dachu, wybudowana została w roku 1905. Pierwotnie pełniła rolę magazynu węgla dla kotłowni parowej Laboratorium Maszynowego. Część współczesna została wybudowana w roku 2010 (jeśli dobrze pamiętam). Dzisiaj obydwie części należą do Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska i znajdują się w nich laboratoria oraz sale dydaktyczne. od prawej (nie wymodelowane) Laboratorium Maszynowe, zabytkowa część Kuźni, nowa Kuźnia; w tle migocze planowany budynek Nanotechnologii, o którym już pisałem

Dzień 75. - Zagospodarowanie terenu - schemat / Inspiracja

2012-04-25 20:28:00 · Skomentuj
Jak pisałem ostatnio wziąłem się w końcu za zagospodarowywanie terenu okalającego mój projekt. Czas był już najwyższy (nawet mój promotor się ostatnio o to dopominał), bo budynek nie może wisieć sobie w próżni; znaczy coś go otacza i warto byłoby to otoczenie również zaprojektować.

Dzień 73. - Bratniak (Kwadrat)

2012-04-23 22:50:00 · Skomentuj
Dwa ostanie dni spędziłem trochę nad wymodelowaniem bryły 3D budynku Bratniaka PG, potocznie zwanym Kwadratem / Kwadratowa. Przydomek ten wziął się od nazwy klubu studenckiego znajdującego się w podziemiach budynku - 'Kwadratowa'. Obiekt ten ma funkcje stricte studenckie. Znajduje się w nim samorząd studencki, wcześniej omawiany klub, niby stołówka i punkt poligraficzny -->> najważniejszy z tych wszystkich, bo często w nim drukuję :D. O tyle ten budynek jest dla mnie ważny, że znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie mojego projektu oraz, że przed Bratniakiem planuję zaprojektować placyk (rodzaj przestrzeni publicznej) do posiedzenia, odpoczęcia itp., dlatego też dokładne, wręcz detaliczne wymodelowanie tego budynku było dla mnie bardzo ważne.

Dzień 68. - Koncepcja #3

2012-04-18 21:14:00 · Skomentuj
Jak pisałem wczoraj, dzisiaj zamieszczam większą partię materiału do koncepcji #3. Musicie mi jednak wybaczyć, ale wrzucam materiały mocno saute, bez większego opisu i obróbki; po prostu fizycznie nie dałem rady już tego zrobić. Mam nadzieję, że mimo to będziecie w stanie zrozumieć rysunki.
Autor
O blogu
  • próbując upamiętnić i trochę zmobilizować się w robieniu dyplomu, będę zamieszczał poszczególne fazy tworzenia mojego projektu dyplomowego na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty
Moje pliki
Moje albumy w Szaffie
Statsy bloga
  • Postów: 31
  • Komentarzy: 8
  • Odsłon: 24632

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi