< > wszystkie blogi

Moje podróże

- te małe i te duże

Najciekawsze festiwale Małopolski

25 czerwca 2019
Województwo małopolskie to tereny, które mogą poszczycić się wyjątkowym krajobrazem oraz przyrodą i naturą. Zróżnicowane ukształtowanie obszaru, pozwala cieszyć się niesamowitymi widokami, jak również spędzać niezapomniane chwile na łonie natury. Władze terenów małopolskich dbają również o kulturę i zachowanie tradycji, powstałych na tych terenach organizując różnorodne festiwale i imprezy tematyczne. Festiwale w Nowym Sączu to świetna okazja do poznania kultury i ukształtowania miasta i jego okolic, jak również aktywne spędzenia czasu ze znajomymi. Jednym z ciekawych i atrakcyjnych imprez jest Święto Dzieci Gór 2019. Czym jest festiwal? Jakie atrakcje przedstawione będą podczas zabawy?


Święto Dzieci Gór

Święto Dzieci Gór to Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Na łamach przeglądu muzycznego swoje talenty będą pokazywać dzieci i młodzież przedstawiając przygotowany program artystyczny. Festiwal to miejsce spotkań różnych kręgów kulturowych oraz religijnych. Celem imprezy jest poznanie różnych zwyczajów kulturowych oraz różnorodności tradycji innych regionów. Podczas siedmiodniowej imprezy uczestnicy festiwalu przedstawiają swój repertuar, jak również biorą udział w wielu organizowanych działaniach takich jak: wycieczki, palenie ogniska, spędzają czas w domach swych polskich partnerów, itp.

Program Święta Dzieci Gór obejmuje:

  • mszę świętą rozpoczynającą festiwal,
  • korowód zespołów,
  • koncert inauguracyjny,
  • pokaz sztucznych ogni,
  • prezentacja i występy zespołów,
  • koncert główny,
  • pożegnanie miasta,
  • koncert finałowy,
  • imprezy i działania towarzyszące.

Magiel festiwal

Innym, popularnym i wartym odwiedzenia festiwalem organizowanym na terenach małopolski jest Magiel Festiwal. Magiel Festiwal 2019 to impreza organizowana na terenach nowosądeckich w miejscowości Zawada. Podczas festiwalu swoje talenty muzyczne prezentować będą zespoły muzyczne, a także przedstawione zostaną różnorakie rękodzieła i projekty rzeźbiarzy, malarzy i innych artystów. Rockowy Festiwal Magiel gościć będzie utalentowanych muzyków, którzy będą zabawiać uczestników swoimi kawałkami muzycznymi.

Noclegi w Nowym Sączu

Nie bez powodu najciekawsze festiwale Małopolski odbywają się w okolicach Nowego Sącza. Miejsce to, nie tylko zaskakuje malowniczością swoich terenów, ale także wyjątkową gościnnością swoich mieszkańców. Wybierając się na którykolwiek festiwal, bez problemu znajdziemy tanie noclegi w Nowym Sączu. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasła, a na pewno pokaże nam się coś ciekawego. Jednym z miejsc, gdzie czułem się jak jeden z domowników były Pokoje Gościnne Villa Beata https://www.nocleginowysacz.pl , gdzie panowała bardzo sympatyczna atmosfera. To miejsce dostaje ode mnie duży plus także za kuchnię, gdzie mogłem przyrządzić sobie posiłek, w czasie który mi najbardziej odpowiadał.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi