< > wszystkie blogi

Moje podróże

- te małe i te duże

Podróżowanie taksówką

13 czerwca 2019
Już na wstępie warto zauważyć, że określenie "podróżowanie taksówką" jest określeniem błędnym, ponieważ pasażerowie nie wybierają się w daleką drogę tym środkiem komunikacji. Taki wyjazd, na przykład na wakacje, byłby zbyt kosztowny, natomiast jeśli chodzi o korzystanie z taksówek w celu dojazdu z punktu A do punktu B w danym mieście to jest jak najbardziej stosowany przez dużą rzeszę mieszkańców. Taksówka jest dużo szybsza niż na przykład autobus i przemieszczając się nią możemy dojechać bezpośrednio do miejsca docelowego, nie musimy do niego dochodzić na własnych nogach z przystanku.


Taxi - codzienność czy ostateczność?

Żyjemy jednak w dwudziestym pierwszym wieku, więc możemy sobie również zadać kolejne pytanie pod tytułem: "Taxi - codzienność czy ostateczność?". W związku z rozbudowaną konkurencją, która wciąż się rozszerza na naszym wolnym rynku, możemy na zadane pytanie odpowiedzieć, że i jedno i drugie. Dla ludzi starszych, którzy potrzebują szybkiego, bezpośredniego transportu w wybrane miejsce, a także dla osób, dla których nowoczesne technologie są rzeczą nową lub są zbyt skomplikowaną, taksówki w razie potrzeby są codziennością, natomiast dla osób najczęściej młodych, zaznajomionych z różnego rodzaju nowinkami technologicznymi wybór taksówki to ostateczność, ponieważ mają dostęp do alternatywnych rozwiązań na tym polu, które często są również tańsze. Jednak muszę przyznać, że niejednokrotnie skorzystanie z usług taksówkarskich było moim zbawieniem. Kierowca taksówki z firmy Glob-Trans Taxi Mielec; ul. Dworcowa 8 lok. 15, 39-300 Mielec; Tel: 536 217 217; https://www.glob-trans.mielec.pl, swego czasu często ratował moją skórę. Nieważne, czy jechałem spóźniony na lotnisko, czy chociażby do pracy, zawsze mogłem na niego liczyć.

Prawa pasażera taksówki

Jeśli jednak zdecydujemy się na wybór taksówki jako środka transportu, to musimy wiedzieć, że jako pasażer takowej mamy swoje prawa. Jakie są więc prawa pasażera taksówki? Najważniejszym z nich jest możliwość wyboru jakim autem chce się zabrać. Pasażer ma również prawo do dojazdu do wybranego przez siebie miejsca jak najkrótszą trasą oraz prawo do otrzymania paragonu za przejazd. Istnieje też pojęcie pierwszeństwa do skorzystania z przewozu taksówką. Takie pierwszeństwo mają oczywiście osoby chore, które potrzebują szybkiej pomocy lekarza, więc trzeba je zawieźć do szpitala. Ważną informacją dla osób, które planują jechać gdzieś taksówką grupowo jest fakt, że koszt przejazdu zmienia się wraz z długością trasy, a nie z ilością podróżujących w ten sposób osób, więc jeśli taksówką pojadą cztery osoby, to zapłacą one tyle samo co gdyby jechała tylko jedna.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi