< > wszystkie blogi

Moje podróże

- te małe i te duże

Podróżowanie dawniej i dzisiaj

7 czerwca 2019
Człowiek podróżował od dawien dawna, a do tego celu służyły mu różna sposoby podróżowania. W najbardziej odległych czasach podstawowym sposobem przemieszczania się na znaczne odległości była siła jego własnych mięśni nóg. Dzięki sprawnym i wysportowanym nogom ludzie przemieszczali się na bardzo dalekie odległości. Obecnie bardzo powszechna jest podróż pociągiem czy autostopem.Podróżowanie w odległych czasach

Co prawda przemierzanie znacznych odległości na piechotę zabierało mnóstwo czasu, ale niewątpliwie sprawiało, że podróżnicy byli zdrowi, pełni sił oraz mieli dobrą kondycję. Z czasem jednak ten zdrowy sposób podróżowania został zastąpiony przez inne środki transportu. Niegdyś bardzo popularne było przemieszczanie tysięcy mil za pomocą sprzętu pływającego. Działo się tak zazwyczaj wówczas, gdy istniała możliwość przepłynięcia statkiem do danego punktu docelowego bez żadnych przeszkód oraz zbędnych przystanków. W odległych czasach była to jedna z najszybszych form podróżowania.

Współczesne autostopem

Dzisiaj sposób podróżowanie uległ znacznej zmianie. Do tego celu służą głownie prywatne samochody osobowe lub publiczne, miejskie pojazdy mechaniczne w postaci busów, autokarów, pociągów czy tramwajów. Ogromna ilość osób, zwłaszcza w młodym wieku decyduje się na podróż autostopem. Ten niezwykle "oszczędny" sposób podróżowania sprawia, że w niezwykle krótkim czasie można dotrzeć do wybranego miejsca docelowego. Autostopowicze za ładny uśmiech potrafią udać się w niezwykle ciekawe miejsca położone nie tylko w naszym kraju.


Podróżowanie pociągiem

Jednym ze sprawdzonych sposobów podróżowania jest również polska kolej, która w ostatnim czasie przeżywa swoją reaktywacje i staje się coraz częściej używanym środkiem lokomocji. Za pomocą tego środka transportu wiele osób wybiera się często na wymarzone wakacje. We współczesnej turystyce nie bez znaczenia są również samoloty, które to wpływają na komfort oraz znaczne skracają czas podróżowania. Nie można też zapomnieć o pojazdach, napędzanych siłą ludzkich mięśni. Rower to od lat sprawdzony środek transportu, który pozwala osobom aktywnym zawodowo na niezapomniane wycieczki w różne niezwykle ciekawe miejsca.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi