< > wszystkie blogi

Skuteczne mycie elewacji

2 lipca 2019
Elewacja, jak wszystko zresztą, co jest wytworem ludzkich rąk, wymaga systematycznego czyszczenia. Nie wszędzie systematyczność ta oznacza dokładnie taki sam przedział czasowy. Są bowiem miejsca, gdzie elewacja narażona jest na mniej zanieczyszczeń i takie, gdzie brudzi się często. Bez względu jednak na lokalizację, czyszczenie nas nie minie, jeśli zależy nam na tym, aby elewacja wyglądała zawsze świeżo i elegancko.

Mycie elewacji

A jak najlepiej ją czyścić? I czy w ogóle warto za to brać się samodzielnie? wydaje się, że najlepiej będzie, jeśli zatrudnimy firmę, która czyszczeniem zajmuje się na co dzień. Bo po pierwsze firma taka potrafi dobrać sposób czyszczenia do rodzaju zabrudzeń, a po drugie dysponuje zarówno sprzętem, jak najlepszymi środkami. Przykładem takiej firmy może być https://hoppe-wartenberg.pl, który od wielu lat skutecznie myje elewacje na śląsku. Z resztą bez problemu znajdziemy wiele tego typu przedsiębiorstw, wpisując w internecie odpowiednie frazy.

Profesjonale czyszczenie elewacji

To wszystko zależy od tego, z czego zabrudzenia pochodzą i jak są intensywne. Poza tym wybór metody czyszczenia należy uzależnić zawsze od rodzaju tynku oraz poziomu nasiąkliwości. Czasami wystarcza tradycyjne mycie elewacji, innym razem potrzebne jest jej szorowanie szczotką ryżową. Nie zawsze też e same metody są dla elewacji bezpieczne. Dlatego też zawsze warto rozważyć pomoc fachowca.

Metody czyszczenia elewacji

Wracając jednak do metod czyszczenia, warto powiedzieć, że dzisiaj bardzo popularne jest mycie elewacji myjką ciśnieniową. Jest to jedno z najskuteczniejszych i najszybszych sposobów na czyszczenie elewacji. Ale tylko pd warunkiem, że wiemy, jak to zrobić i wiemy, na jakie parametry techniczne sprzętu zwrócić uwagę. W praktyce bowiem mycie elewacji myjką ciśnieniową zawsze wymaga pewnej wiedzy i obycia. Myjka ciśnieniowa wykorzystywana do mycia elewacji musi być dostosowana pod kątem rodzaju dyszy oraz ciśnienia, pod jakim wypychana jest woda. Zbyt dusze ciśnienie, czy źle dobrana dysza mogą na przykład spowodować zniszczenie elewacji.

Kiedy myć elewację?

Jeśli patrzysz na elewację swojego domu, czy warsztatu i zastanawiasz się, czy nie czas na zmiany, najpierw zdecyduj się na jej porządne umycie. Bo może okazać się, że odzyska swój dawny blask.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi