< > wszystkie blogi

Masaż Shantala - jak i po co go wykonywać?

13 czerwca 2019
Masaż shantala znany jest od wieków. Technika ta wywodzi się już od czasów starożytności i jest chętnie praktykowana przez spore grono rodziców. Masaż ma bardzo korzystny wpływ na rozwój niemowląt, gdyż między innymi łagodzi bóle brzucha związane z kolkami, gwarantuje spokojny i zdrowy sen a niekiedy również pozytywnie wpływa na apetyt dziecka. Korzyści z masażu shantala są ogromne, szczególnie gdy jest on wykonywany regularnie i umiejętnie.Młodzi rodzice często jednak zastanawiają się jak wykonywać masaż shantala, aby był on w pełni bezpieczny dla maluszka i przynosił zamierzane efekty. Młode mamy niekiedy boją się że wyrządzą dziecku krzywdę poprzez nieumiejętne lub zbyt gwałtowne ruchy.

Masaż Shantala w poznańskiej Szkole Rodzenia

Często przyszli rodzice, którzy uczęszczają na zajęcia do szkoły rodzenia poznają technikę wykonywania tego masażu w czasie zajęć. Przykładem takiej szkoły rodzenia może być Mama i Ja z Poznania, która na jednej ze swoich podstron: http://mamaija.info.pl/2019/05/15/masaz-shantala-jak-go-wykonywac-czy-warto opisuje szczegółowo masaż Shantala.

Kurs masażu Shantala

Dobrym rozwiązaniem jest również zapisanie się na specjalistyczny kurs. Na tego typu kurs mogą uczęszczać między innymi rodzice, opiekunki, położne bądź fizjoterapeuci. Kursy odbywają się w prywatnych centrach szkoleniowych i najczęściej są odpłatne.


Filmy instruktażowe

Na wielu stronach i portalach internetowych znaleźć można ciekawe filmy instruktażowe, na których krok po kroku objaśnione jest wykonywanie masażu shantala. Warto wybierać filmy, które posiadają certyfikat bądź zostały stworzone przez specjalistę.

Usługi fizjoterapeuty

Gdy rodzice boją się samodzielnie wykonywać masaż, mogą skorzystać z usług fizjoterapeuty bądź zaprzyjaźnionej położnej. Za taką usługę należy zapłacić zwykle kilkadziesiąt złotych. Specjalista najczęściej przyjeżdża do domu klienta i wykonuje masaż.

Przydatne wskazówki

Do masażu zwykle używa się oliwki dla dzieci bądź specjalistycznego olejku. Ważne, aby dziecko było nagie, dlatego pomieszczenie powinno być odpowiednio ogrzane, by maluszek nie zmarzł. Nie należy jednak wykonywać masażu tuż po karmieniu, gdyż może to wywołać dyskomfort i inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Po masażu dobrze jest wykąpać maluszka w niezbyt ciepłej wodzie, gdyż zwiększy to skuteczność masażu.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi