< > wszystkie blogi

Wizyta u psychologa lub psychoterapeuty

2 grudnia 2019
Psycholog jest to osoba wykonująca zawód zaliczany do zawodów zaufania publicznego. Zawód cieszący się w Polsce i na świecie dużym autorytetem. Jest to zawód zaliczany do zawodów medycznych, gdyż zajmuje się leczeniem ludzkiej psychiki. Prostowaniem tego w psychice ludzkiej, co zostało zaburzone, zdeformowane, wypaczone. Psycholog nie wypisuje recept, lecz przy pomocy rozmowy stara się pomóc pacjentowi.


Psycholog i psychoterapeuta

Bardzo często psycholog i psychoterapeuta są ze sobą utożsamiani. To prawda, że każdy psycholog po odpowiedniej i dodatkowej edukacji może pełnić zawód psychoterapeuty, jak przykładowo pani psycholog Beata Gołębiowska z Bydgoszczy, jednakże warunkiem tego jest zdobycie odpowiednich klasyfikacji. Natomiast psycholog ma prawo udzielania świadczeń psychologicznych polegających na stawianiu diagnozy psychologicznej, co zdarza się najczęściej w jego praktyce. Psycholog może też orzekać i opiniować w sprawie. Psycholog to bardzo potrzebny zawód, gdyż czasem każdemu z nas potrzebna jest pomoc psychologiczna. Powodów odwiedzania gabinetu psychologa jest wiele. Jedni z nas udają się do tego specjalisty z powodu depresji. Gdyż nie mogą sobie poradzić z trudną życiową sytuacją. I oprócz antydepresantów potrzebują rozmowy z psychologiem. Czasem wystarczają sesje z psychologiem i obędzie się bez leków psychotropowych.


Kiedy udać się do psychologa?

Odpowiedz jest jedna. Zawsze wtedy, gdy mamy świadomość, że sami nie poradzimy sobie z naszym problemem. Gdy nasz problem życiowy nas przerasta i nikt nie jest w stanie nam pomóc. A psycholog, jako osoba kompetentna jest w stanie pomóc, wytłumaczyć, wprowadzić na właściwy tok myślenia. Dlatego nie bójmy się wizyty u psychologa. I nie miejmy skrupułów odnoście tego, co ludzie powiedzą? Wielu kieruje się takimi fałszywymi opiniami i rezygnuje z możliwości polepszenia jakości swojego życia. Warto pamiętać o tym, że psychologa obowiązuje tajemnica. Taka sama, jak lekarza. I nie może on na prawo i lewo rozgłaszać naszych tajemnic związanych z naszym zdrowiem psychicznym. Poza tym psycholog jest osobą kompetentną, gdyż swoją wiedzę posiadł na studiach wyższych psychologicznych, które dały mu tytuł magistra. Psycholog może również po odbyciu specjalizacji specjalizować się np. w psychologii dziecięcej lub psychologi ludzi dorosłych.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi