< > wszystkie blogi

Z sejfu Nowego Ruskiego

Humor rosyjski i być może inne opowieści

Humor rosyjski (2818)

27 luty 2018
I. Fortelowe

1. Leningradzki

W czasie oblężenia Leningradu na jednej z okolicznych wysp działała radziecka radiostacja propagandowa. Nadawała na tej samej częstotliwości, co fińskie radio publiczne. Kiedy Finowie rozpoczynali audycję, radziecki lektor w dobrej fińszczyźnie zaczynał wtrącać złośliwostki, kawały o Hitlerze - ogólnie rzecz ujmując, robił krecią robotę.
Niemiecka artyleria wielokrotnie ostrzeliwała wyspę w celu zniszczenia anteny nadajnika. Bezskutecznie. Dlaczego? Okazało się po wojnie, że antena była w jednym z kilkunastu balonów zaporowych unoszących się nad wyspą.

2. Czołgowy

W 1941 roku Rosjanie mieli pewną ilość ciężko opancerzonych i uzbrojonych czołgów KW-2, które dla Niemców stanowiły trudny orzech do zgryzienia. Zdarzyło się pewnego razu, że w jednym z takich czołgów skończyła się amunicja, a na dodatek zdechł silnik. Czołg namierzyli Niemcy, zorientowali się w sytuacji i zaczęli namawiać załogę do poddania się. Załoga zaryglowała się w środku, pancerz gruby, Niemcy akurat nie mieli żadnego porządnego otwieracza do konserw - sytuacja patowa. Udało im się ściągnąć dwa średnie czołgi PzKpfw III. Umyślili sobie jednak, że podepną stalowe linki do radzieckiego czołgu i odholują do swoich pozycji. Podpięli, odpalili silniki, zaczęli ciągnąć Ruska. A Ruski, dzięki holowaniu, odpalił swój silnik - i dawaj, do swoich. Okazało się, że KW-2 może uciągnąć dwa stawiające daremny opór niemieckie czołgi, zatem ich załogi opuściły pojazdy, a Rosjanie dojechali do siebie.

II. Życiowy

Największym błędem życiowym jest naiwnie wierzyć, że popełniłeś już największy życiowy błąd.

III. Marudny

Robinson Crusoe. Miał własną wyspę ze źródłem świeżej wody, lasem, roślinnością, ciepłym morzem i piaszczystą plażą. Jadł naturalne produkty. Praktycznie nikt nie wkroczył na jego teren. Miał broń. Nie płacił podatków i alimentów. Nikt nie zatruwał jego mózgu. Żadnych problemów z pieniędzmi. Prawa, w zgodzie z którymi żył, sam ustanowił.
Normalny człowiek może o tym co najwyżej pomarzyć, a temu i tak było jeszcze źle.

IV. Filmowy

Aktor i reżyser porno Ron Jeremy został oskarżony o molestowanie seksualne.
To się nazywają nadgodziny, chłopie!

V. Namiotny

- Bierzesz namiot na wycieczkę?
- Tak.
- Duży?
- Nominalnie to dwuosobowy, jak się odrobinę postarać - trzyosobowy, a jak wszyscy sobie w pełni ufają, to nawet czteroosobowy.

VI. Dłużny

- Ej, pamiętasz, że jesteś mi winny flaszkę?
- Jak dopiję, to oddam.

:peppone
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi