< > wszystkie blogi

Leya11's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Najzdrowsze słuchawki dla Twoich uszu

30 października 2019
Każdy prawdziwy miłośnik muzyki wie, jak ważne są słuchawki. To od ich jakości zależy komfort słuchania ulubionych przebojów. Idąc jednak do sklepu, możemy natrafić na całą masę różnych modeli słuchawek. Od dużych gamerskich nausznych, przez wysokiej jakości douszne, aż po wodoodporne sportowe słuchawki dokanałowe - jest więc w czym wybierać. Kupując słuchawki dla siebie, niełatwo jest wybrać, takie, które będą nam odpowiadać. Różne osoby wolą różne modele, dodatkowo każdy z nich nadaje się do czego innego. Dlatego przed zakupem, dobrze jest poznać wady i zalety każdego rodzaju słuchawek, by wybrać najlepszy i najzdrowszy sprzęt dla nas.

Słuchawki nauszne - najwyższa jakość dźwięku

Tego typu słuchawki przylegają do małżowiny usznej od zewnątrz. Gwarantują wysokiej jakości dźwięk, ponadto, co jest ich główną zaletą, są znacznie zdrowsze od słuchawek dousznych. Niestety siłą rzeczy modele słuchawek nausznych są dużo większe, od słuchawek dokanałowych, mogą być przez to mniej praktyczne. Słuchawki nauszne dzielimy na dwa typy: słuchawki zamknięte i otwarte. Słuchawki zamknięte doskonale wytłumiają dźwięki z zewnątrz, idealnie się sprawdzą w komunikacji miejskiej, czy w głośnych pomieszczeniach. Z kolei słuchawki otwarte tłumią słabiej, za to umożliwiają wentylację kanału słuchowego.

Słuchawki douszne, popularność i klasyka

Słuchawki douszne są w dzisiejszych czasach najpopularniejsze do słuchania muzyki. Słuchawki umieszcza się wewnątrz ucha, jednak niezbyt głęboko w kanale. Ich głównymi zaletami są przede wszystkim cena, dostępność i rozmiar. Choć nie tłumią tak dobrze i niekiedy wypadają z uszu, przy właściwym użytkowaniu nie wpływają niekorzystnie na nasz słuch.

Słuchawki dokanałowe

Są to po prostu ulepszone słuchawki douszne - umieszcza się je nieco głębiej, wewnątrz kanału słuchowego. Są niewielkich rozmiarów, w dodatku dobrze tłumią otoczenie. Nowsze modele dostarczają nam wysokiej jakości dźwięku, będą też idealne dla sportowców i osób aktywnych.

Który typ wybrać?

To wszystko zależy od tego, jaki tryb życia prowadzimy. Jeśli pragniemy cieszyć się muzyką w każdej sytuacji, dodatkowo prowadzimy aktywny tryb życia, warto wybrać słuchawki dokanałowe - szczególnie nowsze modele, mogą być wodoodporne, czy z mikrofonem. Jeżeli pragniemy cieszyć się, doskonalą jakością w domowym zaciszu, możemy wybrać słuchawki nauszne, które nieco lepiej zadbają o nasz słuch. Ponadto warto uwzględnić cenę i dostępność danych modeli, co najłatwiej będzie zrobić w oparciu o gotowe zestawienia rankingowe typu https://sluchawki-nauszne.pl/. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możemy skonsultować się ze sprzedawcą.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi