<< >> wszystkie blogi

Kilka prawnych ciekawostek

Prawne ciekawostki, które poznałem na studiach.

Prawnik w sprawie rozwodowej

2020-03-19 15:28:00 · Skomentuj
Rozstanie z małżonkiem jest przykrym przeżyciem, które wiąże się z określonymi skutkami natury prawnej. Przede wszystkim należy wskazać, iż z momentem uprawomocnienia się wyroku rozwodowego ustaje majątkowa wspólność małżeńska. Cały dorobek ulega wtedy podziałowi, jednakże niezbędne jest dochodzenie stosownych roszczeń w osobnym procesie. Problem pojawia się w sytuacji, gdy pomiędzy małżonkami nie ma porozumienia i zgody co do poszczególnych postanowień wyroku rozwodowego. Wtedy nieodzowna wydaje się być pomoc prawna ze strony profesjonalnego pełnomocnika - adwokata lub radcy prawnego. Takie podmioty świadczą kompleksowe usługi, które ułatwiają błyskawiczne przeprowadzenie całego procesu rozwodowego.

Usługi prawne - zawód radcy prawnego

2020-03-16 14:31:00 · Skomentuj
Chcąc uzyskać profesjonalną poradę prawną, dobrze jest udać się do osób posiadających odpowiednie doświadczenie. Najczęściej w takiej sytuacji zwracamy się do prawnika lub adwokata. W polskim społeczeństwie panuje przekonanie, że adwokat pomaga przede wszystkim w sprawach karnych, zaś radca prawny to specjalista od spraw cywilno-gospodarczych. Przekonanie to trzeba uznać za błędne, ponieważ różnice pomiędzy tymi dwoma zawodami są praktycznie niewielkie.

Kancelaria radcy prawnego

2020-03-13 14:16:35 · Skomentuj
Radca prawny jest zawodem zaufania publicznego, który cieszy się szczególnym autorytetem w świecie prawniczym. Należy wskazać iż jest to jedyny fach, który - oprócz profesji adwokata - zapewnia możliwość reprezentowania klienta we wszystkich sprawach sądowych. Ponadto pomoc prawna świadczona przez radcę może polegać na obsłudze wszelkich spraw, które związane są z prowadzeniem spółki prawa handlowego. Jak powszechnie wiadomo, podmioty gospodarcze stanowią odrębne byty prawne, które dla prawidłowego funkcjonowania wymagają godnej reprezentacji przez podmioty trzecie. Kancelaria radcy prawnego jest w stanie zapewnić profesjonalne przedstawicielstwo interesów klienta na sali sądowej.
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty
Moje pliki
Statsy bloga
  • Postów: 3
  • Komentarzy: 0
  • Odsłon: 984

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi