< > wszystkie blogi

Estetyka według Klonowskiej

czyli, medycyna estetyczna w innym świetle

Zabieg korekty uszu - na czym polega? Ile kosztuje?

26 listopada 2019
Niejeden z nas zmaga się z problemem odstających uszu. Przypadłość, która w swojej istocie nie jest chorobą ani nawet dysfunkcją, tylko pewną właściwością naszego ciała - dla wielu ludzi stała się koszmarem. Ile jest osób które z dzieciństwa pamiętają nieprzyjemne przytyki i dokuczanie kolegów czy koleżanek na temat odstających uszu? Ile nastolatków próbowało zasłonić je długimi włosami tak, aby nie było ich widać? Dla wielu osób to powód do zaniżonej samooceny i braku pewności siebie. Szczególnie w skrajnych przypadkach, gdy na przykład uszy są niesymetryczne i jedno odstaje a drugie nie - dla wielu to powód do niechęci przed patrzeniem w lustro.

Szczęśliwa kobieta po zabiegu na odstające uszy w Specjalistycznej Poradni Chirurgii Estetycznej w Gdyni

Zabieg na odstające uszy

Na szczęście żyjemy w czasach, gdy chirurgia plastyczna jest na tyle rozwinięta, że pozbycie się problemu za pomocą zabiegu korekty uszu nie jest niczym nadzwyczajnym. Obecnie w wielu gabinetach medycyny estetycznej, jak przykładowo w Specjalistycznej Poradni Chirurgii Estetycznej w Gdyni, można skorzystać z usług chirurgii plastycznej, takich jak korekta uszu czy plastyka powiek. Praktycznie każdy chirurg plastyczny jest w stanie wykonać zabieg na odstające uszy, dzięki czemu każdy kto zmagał się z tym problemem może spełnić swoje marzenie o normalnych, dobrze wyglądających uszach.

Jak wygląda zabieg korekty uszu?

Polega ona na tym, że chirurg plastyczny wykonuje nacięcie i modeluje kształt chrząstki małżowiny usznej, w efekcie czego może uzyskać ładny, pożądany kształt. Całość zabiegu z reguły trwa kilkadziesiąt minut i jest wykonywana pod znieczuleniem miejscowym. Z reguły nie wiąże się z żadnymi szczególnymi powikłaniami i przebiega bezproblemowo a po kilku tygodniach po całym zabiegu praktycznie nie ma śladu, a same uszy wyglądają tak naturalnie, że jest praktycznie nierozpoznawalny fakt, że były kiedyś poddawane operacji. Zabieg taki można przeprowadzać już u starszych dzieci, szczególnie w przypadkach, gdy brzydki wygląd uszu spowodowany jest na przykład wypadkiem bądź zniekształcenie jest na tyle widoczne, że bardzo mocno wpływa na jakość życia dziecka.

Mężczyzna przed zabiegiem korekty uszu w Specjalistycznej Poradni Chirurgii Estetycznej w Gdyni

Koszt zabiegu korekty uszu

W zależności od miasta i samego chirurga zabieg na odstające uszy kosztuje kilka tysięcy złotych, wraz z jednodniową hospitalizacją w klinice gdzie jest wykonywany. To cena niebagatelna, jednak nie oszukujmy się, chirurgia plastyczna to dość niszowa dziedzina medycyny i wiąże się z wysokimi kosztami. Jednak taki jednorazowy zabieg może sprawić, że zyskamy na pewności siebie i ładnym wyglądzie.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi