< > wszystkie blogi

DominikWierzbicki's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Sprzedaż samochodu - co warto wiedzieć?

13 czerwca 2019
Czasami zdarza się, że stoimy przed koniecznością kupna nowego samochodu. Możemy się wtedy zastanawiać na co zwrócić uwagę, aby być zadowolonym przez wiele miesięcy i lat. Kiedy kupujemy samochód, który miał się okazać bezawaryjny, a po niedługim czasie okazuje się, że coś się psuje, zazwyczaj jesteśmy rozczarowani, dlatego warto wiedzieć co sprawdzić. Pomoże nam to określić czy faktycznie kupno tego modelu opłacalne.


Dlaczego sprzedajemy samochody?

Niekiedy możemy natknąć się na rzekomą okazję, a w rzeczywistości okaże się, że samochód nie jest zbyt dobry i wymaga wielu napraw. Niektórzy sprzedają swoje dobre auto, ponieważ chcą mieć nowsze i wtedy okazuje się, że ciężko jest znaleźć takie, które w pełni będzie im odpowiadało. Jeśli rozważamy sprzedaż samochodu dobrze jest zastanowić się wcześniej, jaką mamy alternatywę. Niektórzy marzą o jakimś samochodzie i często przeszukują internet w poszukiwaniu swojego wymarzonego modelu. Dobrze jest jednak kierować się czujnością i ostrożnością.

Przygotowanie samochodu do sprzedaży

Kiedy sprzedajemy własny samochód wcześniej trzeba go dobrze do tego przygotować, w szczególności dbając o jego czystość. W internecie istnieje wiele poradników, takich jak https://3miastomoto.pl/0,18135,Jak-szybko-i-korzy... , z których dowiemy się jak szybko sprzedać samochód. Potencjalni klienci zwracają uwagę na jego wygląd. Jeśli samochód będzie w złym stanie to jest nie wielka szansa na to, że ktoś go kupi.

Bądź szczery z kupującym

Ukrywanie jakiś usterek czy rzeczywistego stanu auta jest wysoce nieetyczne i lepiej tego unikać. Może na krótką metę zyskamy coś z tej transakcji, ale tak naprawdę osoby, które są nieuczciwe prędzej czy później płacą za swoje błędy wysoką cenę. Dobrze jest więc kosztem utraty nawet swoich środków mówić prawdę kupującym o tym, co dzieje się z autem i o tym, co trzeba by było naprawić. Tym bardziej, że nie chcemy mieć na sumieniu czyjegoś wypadku spowodowanego tym, że nie powiemy całej prawdy.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi