< > wszystkie blogi

Skup aut Filar

blog o motoryzacji

Nowe auto- a co ze starym?

24 lipiec 2018
Zamarzył Ci się nowy samochód? Bardziej pojemny, z większą ilością udogodnień albo po prostu ładniejszy? Salony samochodowe w dzisiejszych czasach kuszą ofertami, nic więc dziwnego, że chcesz z nich skorzystać. Jednak tutaj pojawia się pytanie, jak pozbyć się starego auta? Sprawdzone i proste rozwiązania podsunę w poniższym artykule.

Nie najlepszym pomysłem jest zaparkowanie i porzucenie go w jakimś miejscu publicznym, zajmując cenne dla innych kierowców miejsce, a przy tym szpecąc krajobraz starym samochodem, pokrywającym się rdzą, z książkowym przykładem korozji. Nie wspomnę już nawet, że poza względami estetycznymi, takie rozwiązanie obarczone jest ogromnym ryzykiem zapłacenia znacznej kary pieniężnej.

Radziłabym zatem wybrać inną, jakże prostą i przejrzystą opcję- złomowanie auta. Jeżeli Twój stary pojazd jest już wiekowy i nie oszukujmy się, w stanie na tyle kiepskim, że raczej nikt nie będzie chciał go kupić, a samo wystawienie go na sprzedaż wywołuje u Ciebie poczucie wstydu, po prostu oddaj je na złom. Wszystko odbędzie się w pełni legalne, dostaniesz zapłatę za zostawiony pojazd i będziesz miał czyste sumienie, co do jego losu. Wszystko przemija, tak samo "życie" auta.

Jeśli jednak zezłomowanie Twojego wieloletniego przyjaciela Cię przeraża, zaproponuję inne, zdecydowanie łagodniejsze wyjście z sytuacji, a tak samo dla Ciebie opłacalne- skup samochodów. Nie jest to tak "brutalne" rozwiązanie, jak to poprzednie, a tak samo legalne i opłacalne pod względem finansowym. Jest naprawdę wiele różnych skupów, które wprost ścigają się w zabieganiu o potencjalnego klienta. Ich adresy bez problemu znajdziesz na stronach internetowych albo, jak często bywa, pod wycieraczką auta. Jeden telefon, krótka rozmowa i warunki umowy staną się jasne. Spieniężenie to potem tylko formalność, a otrzymaną gotówką będziesz mógł się cieszyć bardzo szybko!

Jak widać, zdecydowanie nie warto chomikować starych aut, szczególnie w czasach, kiedy "pozbycie się" nich jest tak dziecinnie proste, a dodatkowo niesie możliwość zarobku. A kwotę, którą dostaniesz za stare auto, będziesz mógł przeznaczyć na wyposażenie tego nowego!
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi