< > wszystkie blogi

Skup aut Filar

blog o motoryzacji

Warto postarać się podczas sprzedaży samochodu!

21 marzec 2018
Bardzo dużo osób w ostatnim czasie jest w trakcie sprzedaży swoich samochodów. Jest to zrozumiałe, wielu z nas może pozwolić sobie na jakiś nowszy i droższy model, więc chce pozbyć się starszego, ponieważ jest mu już do niczego nie potrzebne, albo po prostu dodatkowa gotówka przyda się podczas zakupu nowego.
Jednak wielu z nas nie wie do końca jak się za to zabrać, przede wszystkim nie ma pojęcia co zrobić, aby samochód był idealnie przygotowany do sprzedaży i abyśmy zarobili na nim tyle ile chcemy. Poniżej przedstawię wam trzy propozycję, które przydadzą się wam, kiedy sprzedaż samochodu będzie w toku.

Po pierwsze i według mnie najważniejsze, liczy się to co samochód ma pod maską. Oczywiście oprócz wypisania wszystkich danych technicznych, które są podstawą, jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której mało kto wie, a bardzo zmienia pogląd klienta, kiedy na nią zwraca uwagę. Mianowicie jest to diametralne przeczyszczenie wszystkich podzespołów znajdujących się pod maską naszego samochodu. Nie zdajecie sobie sprawy jak to wpływa na decyzję klienta o kupnie samochodu. Kiedy sprzedawałem samochód wyczyściłem idealnie wszystkie jego części przy silniku jak i sam silnik. Klient był w siódmym niebie, kiedy otworzył maskę. Musicie tego spróbować.

Drugą niesamowicie ważną sprawą są felgi, to one dodają uroku lub pazura naszemu samochodowi, jednak kiedy są brudne, zniszczone, nie wiele mogą zdziałać. Dlatego warto zająć się ich renowacją, nie jest to drogi zabieg, a kiedy dojdzie do skutku, nasze auto będzie wyglądać jak nowe!

Trzecią rzeczą, która wpływa na wybór potencjalnego klienta co do zakupu naszego auta jest wnętrze. Warto jest więc pozbyć się śmieci, petów i tak dalej. Jednak co najważniejsze, polecam każdemu wymianę startej skóry czy tapicerki. Klient pomyśli, że auto jest niesamowicie zadbane i nawet dopłaci nam do podstawowej ceny!

Jak widzicie, przygotowanie auta do sprzedaży jest niesamowicie ważne, może to bardzo zwiększyć szanse na sprzedanie samochodu. Jeśli jednak nie mamy na to czasu, skup aut będzie dobrym wyjściem, tam zawsze kupią nasze auto, bez względu na jego wygląd.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi