Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Polacy w Anglii mają zakaz mówienia w ojczystym języku

87 205  
223   123  
W dzisiejszym odcinku o Kazimierzu Marcinkiewiczu, który postanowił skończyć z piciem. Będzie też o tym, dlaczego Polacy w Anglii nie mogą mówić w ojczystym języku.

#1. Kazimierz Marcinkiewicz ogłasza, że rzucił alkohol. "Nie wiem tylko, czy Polak bez alkoholu to jeszcze Polak"

runwarsaw15.jpg
Zdjęcie (c) AKPA

Były premier w rozmowie z "Faktem" ogłosił, że od 3 tygodni nie wypił choćby kropli alkoholu:
Rzucam alkohol. (...) Nie jest ciężko i o dziwo, śpię jak zabity. Ciężko będzie, jak będę musiał iść na imprezę, ale nauczyłem się, że w życiu trzeba wybierać, trzeba mieć priorytety. Nie wiem tylko, czy Polak bez alkoholu to jeszcze Polak.

61-letni Marcinkiewicz podkreśla też, że nigdy nie miał problemu z piciem:
Nie pamiętam, kiedy się upiłem. Lata całe nie piłem wódki, tylko dobre wino i czasem piwo i to raczej w weekendy. Bardzo lubię wino.

Czym jest zatem podyktowana decyzja o abstynencji? Okazuje się, że były premier ma ambitne plany sportowe. Chce też zrzucić 5 kilogramów.


#2. Prezydent puszcza oczko do środowisk LGBT: "Poważnie rozważyłbym podpisanie ustawy o związkach partnerskich"

akpa20200203-wizyta-fran-en-6215.jpg
Zdjęcie (c) AKPA

W rozmowie z "Wprost" Andrzej Duda wypowiedział się na temat kontrowersyjnej ustawy. Czy podpisałby ją, gdyby został wybrany na drugą kadencję?
Wszystko zależy od tego, jakie rozwiązania zawierałaby taka ustawa. Gdyby chodziło o status osoby najbliższej ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył. Zwłaszcza że taka ustawa dotyczyłaby wszystkich żyjących w związkach nieformalnych.

Prezydent przyznaje, że nie ma nic przeciwko osobom o innej orientacji seksualnej:
Zapewniam, że w Pałacu Prezydenckim jestem często odwiedzany przez osoby, które mają inną orientację seksualną niż moja. Nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu, nie wpływa w żaden sposób na mój stosunek do kogokolwiek. Kiedyś znajoma w luźnej rozmowie powiedziała o moich sąsiadach: „patrz, jacy sympatyczni faceci, widać, że fajna z nich para”. Zgodnie z prawdą odpowiedziałem: „Wiesz, w ogóle nie zwróciłem na to uwagi. Dla mnie to po prostu mili ludzie, jestem przekonany, że gdyby coś mi się stało, to by mi pomogli. Zresztą, jakby oni mnie o coś poprosili, z przyjemnością też bym ich wysłuchał”.

Duda podkreślił też, że wprowadzenie tzw. stref wolnych od LGBT nie jest łamaniem praw człowieka, ale sam nie poparłby takich uchwał.


#3. Polityk zasugerował emerytce, by sprzedała psa, jeśli chce opłacić rachunki

_110754288_683db22f-f656-4b32-bcdf-c6be9d2c3403.jpg

Jewgienij Brahara, 25-letni poseł z Ukrainy, brał udział w programie na żywo, gdy do studia dodzwoniła się 66-letnia Lyubov Kolyucha. Kobieta narzekała na niską emeryturę, która nie pozwala jej na godne życie. Brahara znalazł rozwiązanie jej problemu:
Jeśli ma psa elitarnej rasy, może go sprzedać i łatwo zapłacić rachunki.

Polityk nie spodziewał się, że w krótkim czasie jego słowa będą cytowane przez światowe media. Przytłoczony hejtem, opublikował wpis, w którym tłumaczy się z niefortunnej wypowiedzi:
Jestem nowicjuszem w polityce i jeszcze nie nauczyłem się odpowiadać na delikatne pytania. Przepraszam każdego, kto może czuć się urażony moimi słowami


#4. Ekspertka od śpiewu krytykuje Zenka Martyniuka. "Śpiewa fatalnie, ale jest sympatycznym facetem"

gf-vahn-TkTv-oKPb_zenek-martyniuk-664x442-nocrop.jpg

Elżbieta Zapendowska zasłynęła jako jurorka wielu telewizyjnych talent show. Ostatnio trenerka śpiewu wypowiedziała się na temat jednej z najjaśniejszych polskich gwiazd, ulubieńca TVP Zenka Martyniuka:
Niestety słyszałam [jak śpiewa - przyp. red.]. Śpiewa fatalnie, ale jest sympatycznym facetem (...) Powiedziałabym mu tylko, co robi źle, a robi źle wszystko. Poza tym on już się nie naprawi.

Martyniuk nie wziął sobie do serca słów Zapendowskiej i pospieszył z ripostą:
Szczerze mówiąc, to nie wiem, kim jest pani Elżbieta. Ja się brzydko o innych nie wypowiadam i dziwię się, że inni to robią.

Piosenkarz disco polo zaznaczył też, że skupia się przede wszystkim na tym, by robić swoje.


#5. Polacy w Anglii mają zakaz mówienia w ojczystym języku. Szokujący list w bloku

EPy5IkEWoAEbyOQ?format=jpg&name=900x900

W jednym z bloków w mieście Norwich zawisł list, który uderza w mieszkające w budynku mniejszości narodowe:
Jako że w końcu odzyskaliśmy nasz wspaniały kraj, uważamy, że mieszkańcy tego bloku powinni dowiedzieć się o pewnej zasadzie. Nie tolerujemy osób, które w mieszkaniach mówią w innym języku niż angielski [...]. Jeśli chcesz postąpić inaczej, wróć do swojego kraju, a mieszkanie zwróć miastu, by mogli zamieszkać tu Brytyjczycy. Sytuacja wróci wtedy do normy, czyli do momentu zanim zainfekowaliście tę niegdyś wielką wyspę".

W dalszej części listu jego autor powołuje się na prawo większości, które Polacy i inne narody powinni respektować. Dziennikarze dotarli do mieszkających w Norwich Polaków i wypytali ich o panujące w mieście nastroje społeczne. Okazuje się, że generalnie nikt nie ma tam problemów na tle narodowościowym, a ludzie są wobec nich otwarci i życzliwi.

W Norwich mieszka ok. 6 tysięcy Polaków.


#6. Znany aktor krytykuje rasizm. "Wysyłamy jasny sygnał dla wszystkich, którzy nie są biali: nie jesteście tu mile widziani"

joaquin-phoenix-jako-joker.jpg

Tegoroczny sezon nagród filmowych został całkowicie zdominowany przez białych aktorów i aktorki. Jest niemal pewne, że w niedzielę podczas gali Oscarów główne nagrody za swoje role odbiorą Joaquin Phoenix, Renee Zellweger, Brad Pitt i Laura Dern. To również oni triumfowali podczas rozdania brytyjskich nagród BAFTA. Brytyjski komik Graham Norton krytykował obecną sytuację:
Rok 2019 zostanie zapamiętany jako rok, w którym białym mężczyznom wreszcie udało się przebić. 11 nominacji przypadło "Jokerowi" - ten film jest w zasadzie historią o białym mężczyźnie, który staje się jeszcze bielszy (...). A jak wspaniałe jest "Pewnego razu... w Hollywood"? To nostalgiczne spojrzenie na Hollywood 50 lat temu - mizoginiczny, zdominowany przez mężczyzn przemysł, który opiera się zmianom.

Wtórował mu sam książę William:
Dziś, w 2020 roku, nie po raz pierwszy w przeciągu ostatnich lat, znowu mówimy o wciąż widocznej potrzebie zapewnienia miejsca dla różnorodności w sektorze filmowym i filmowych nagród.

Sam Joaquin Phoenix zwrócił uwagę na problem rasizmu w branży filmowej:
Nie czuję się w porządku, ponieważ wielu moich znajomych, aktorów, nie ma tych samych przywilejów, na które zasługują, co ja. Myślę, że wysyłamy jasny sygnał dla wszystkich, którzy nie są biali: nie jesteście tu mile widziani.


>>> Ostatnio pisaliśmy o tym, dlaczego kobiety nie lubią miłych facetów

23

Oglądany: 87205x | Komentarzy: 123 | Okejek: 223 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

01.04

31.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało