Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – Dosypywał koleżankom środki na sikanie, aby później je podglądać

93 019  
264   88  
Dzisiejszy odcinek został w większości poświęcony kobietom. A co, niech też mają coś z życia.

#1. Kanadyjski urząd imigracyjny nie chciał przyznać kobiecie prawa pobytu ze względu na fragment jej pracy dyplomowej w języku angielskim

Najdziksze newsy tygodnia

Emilie Dubois raczej nie spodziewała się odrzucenia swojego wniosku o stały pobyt w Quebecu. A już tym bardziej z powodu rzekomej nieznajomości języka. Tymczasem 31-letnia Francuzka otrzymała pismo, w którym odmówiono jej przyznania stałego pobytu, ponieważ "nie ukończyła Pani studiów prowadzonych w języku francuskim lub nie napisała pracy dyplomowej w całości po francusku". W swojej pracy doktorskiej na temat biologii molekularnej Dubios faktycznie zawarła jeden rozdział po angielsku, ale tylko dlatego, że pojawił się on wcześniej jako osobny artykuł w periodyku naukowym. Ostatecznie jednak biurokracja przegrała z interwencją jednej z lokalnych polityczek i Dubois przyznano prawo stałego pobytu.


#2. Skazany na dożywocie mężczyzna twierdzi, że karę odbył, gdy technicznie rzecz biorąc zmarł, a lekarze go odratowali

Najdziksze newsy tygodnia

Niezwykle ciekawy z prawnego punktu widzenia przypadek trafił się wymiarowi sprawiedliwości w amerykańskim stanie Iowa. Skazany na dożywocie Benjamin Schreiber uważa, że odbył już karę dożywotniego więzienia, gdy "zmarł" po zakażeniu krwi w 2015 roku. Serce mężczyzny stanęło wówczas 5 razy, ale mimo to lekarzom udało się przywrócić jego bicie. Co więcej, Schreiber kilka lat wcześniej podpisał oświadczenie o braku zgody na podejmowanie na nim akcji ratunkowej w przypadku narażenia życia. Lekarze co prawda zdobyli zgodę na akcję od jego brata, ale skazany twierdzi, że doszło do złamania umowy. Póki co sąd nie chce przyznać mu racji i argumentuje, że dopóki lekarz nie stwierdzi zgonu, to mężczyzna musi pozostać w więzieniu.


#3. Włoskie szkoły będą uczyć o zmianach klimatycznych

Najdziksze newsy tygodnia

Włochy staną się pierwszym krajem, który wprowadzi obowiązkowe lekcje o zmianach klimatycznych na każdym etapie edukacji. Od 2020 roku każda szkoła publiczna będzie musiała wprowadzić do programu 33 godziny lekcyjne na temat zmian zachodzących w naszym klimacie. Ponadto elementy kwestii zrównoważonego rozwoju zostaną wplecione w lekcje geografii, matematyki czy fizyki. Choć postawę Włochów można pochwalić, to rodzi się pytanie o treść nowych lekcji, ponieważ inicjatywa wyszła z ministerstwa edukacji, które należy obecnie do partii Ruch Pięciu Gwiazd, jawnie sprzeciwiającej się obowiązkowi szczepień.


#4. Urzędnik dosypywał kobietom środki na sikanie i później je podglądał

Najdziksze newsy tygodnia

Dobrze wiedzieć, że pieniądze z podatków się nie marnują i można dzięki nim fundować pracę i przede wszystkim zainteresowania wysokich urzędników. Tak jak we francuskim ministerstwie kultury, gdzie jeden z tamtejszych urzędników zapraszał kobiety na rozmowę o pracę, a następnie dosypywał im do kawy lub herbaty środki moczopędne. Następnie zabierał je na zwiedzanie siedziby ministerstwa i jej okolic. Gdy kobietom chciało się siku, mężczyzna zabierał je pod most i zakrywał płaszczem. Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z kobiet zauważyła, że urzędnik robi jej zdjęcia pod biurkiem. Policja odkryła na komputerze mężczyzny plik Excela, w którym mężczyzna zapisywał wyniki swoich "podbojów". Zostanie teraz oskarżony o odurzenie ponad 200 kobiet i napaść seksualną.


#5. Japonkom zakazuje się noszenia okularów do pracy

Najdziksze newsy tygodnia

Przez Japonię przetacza się fala oburzenia po tym, jak na jaw wyszły praktyki niektórych firm, które zakazały pracującym u siebie kobietom noszenia okularów. Firmy tłumaczą to głównie względami estetycznymi, szczególnie w handlu, gdzie okulary podobno odstraszają klientów, ale decydujące bywa też bezpieczeństwo, tak jak w lotnictwie. Mimo to wielu Japończyków nie potrafi zrozumieć tej decyzji i wprost mówi, że taka polityka nie ma najmniejszego sensu i dyskryminuje kobiety. Najnowsze zalecenia pojawiły się wkrótce po tym, jak wiele firm wydało kobietom nakaz noszenia szpilek w pracy.


#6. Kobiety wkładają gwoździe w jabłka, żeby uzupełnić niedobór żelaza

Najdziksze newsy tygodnia

Jak coś napisano w Internecie, to musi być prawda. Szczególnie jeśli dotyczy zdrowia i jest naturalne. Bo przecież gwoździe są całkowicie naturalne, a jabłka to już w ogóle, więc logiczne, że jak wetkniesz gwóźdź w jabłko, to dostaniesz bogate źródło żelaza. Takim tokiem rozumowania idzie część ciężarnych kobiet, które przekazują sobie tę złotą poradę za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tymczasem lekarze ostrzegają, że choć w ciąży należy dbać o właściwy poziom żelaza w organizmie, to uzyskiwanie go wspomnianą metodą nie zadziała, a szybciej zaszkodzi. Gwoździe składają się bowiem ze stopów różnych metali, w tym ciężkich, które szkodzą i są niebezpieczne dla zdrowia.


#7. Badania wskazują, że kobiety czerpią większą satysfakcję z życia seksualnego w stałych związkach, chyba że wolą przygodny seks

Najdziksze newsy tygodnia

Podobno niektóre kobiety potrafią osiągać orgazm. Nie wiemy, nie interesowaliśmy się do tej pory. Ale dzięki Val Wongsomboon może się to zmienić. Ta doktorantka z Florida State University przeprowadziła ankietę wśród ponad tysiąca kobiet i zapytała je o ich życie seksualne. Wongsomboon odkryła, że kobiety żyjące w stałych związkach z partnerami, do których żywią ciepłe uczucia, częściej osiągają orgazm niż kobiety uprawiające seks bez stałego partnera. Wyjątek stanowią kobiety, które po prostu lubią przygodny seks i krótkotrwałe związki oparte wyłącznie na seksie - takie kobiety orgazmują równie często, co ich odpowiedniczki w romantycznych związkach.


Jeśli bierzesz czasem udział w aukcjach internetowych, to czytaj uważnie ich opis, bo możesz skończyć jak jeden z bohaterów poprzedniego odcinka

22

Oglądany: 93019x | Komentarzy: 88 | Okejek: 264 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.01

22.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało