Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziksze newsy tygodnia – Wziął udział w aukcji internetowej, ale nie spodziewał się tego, co naprawdę wylicytuje

76 601  
273   54  
Dzisiaj o długich tradycjach w nowoczesnym wydaniu, wcale nie stereotypowych kierowcach beemwu i jakości powietrza.

#1. W mediach społecznościowych kwitnie handel ludźmiTo, że na Facebooku czy Instagramie ludzie gotowi są sprzedać za drobne własną godność, wiadomo do dawna. Śledztwo BBC dowiodło jednak, że potrafią sprzedać też cudze życie z taką łatwością, jak u nas kupuje się bułki na śniadanie. Dziennikarze BBC News Arabia stworzyli fikcyjne konta na Instagramie i dotarli do ofert sprzedaży pomocników domowych. Jedna z ogłaszających się osób w Kuwejcie oferowała sprzedaż 16-letniej dziewczyny z Gwinei za kwotę 3800 dolarów. Przedstawiciele ONZ, którzy dowiedzieli się o procederze, mówią wprost, że mamy do czynienia z nowoczesną formą niewolnictwa. Kuwejckie władze wzięły sobie do serca materiał BBC i wezwały do siebie kilka osób zajmujących się handlem ludźmi, a następnie kazały im przestać handlować ludźmi. Nie wiadomo, czy na koniec zganiły handlarzy mówiąc: „Niedobry handlarz ludźmi”.

#2. Microsoft skrócił tydzień pracy do 4 dni i zanotował wzrost produktywnościSą takie projekty, którym kibicujemy szczególnie mocno. Budowa muru na granicy ze Śląskiem czy skrócenie tygodnia pracy to tylko niektóre z nich. Póki co ten drugi wydaje się nierealny, ale w krajach o wyższym poziomie szczęścia i PKB można się pobawić. Przez cały sierpień 2019 roku pracownicy japońskiego oddziału firmy Microsoft dostawali wolne w każdy piątek. W ramach wyzwania polegającego na zrównoważeniu proporcji pracy i życia prywatnego pracownicy nie musieli przychodzić do biura i jeszcze dostawali za to normalną wypłatę. Później okazało się, że produktywność pracowników skoczyła o ponad 39% w porównaniu z sierpniem poprzedniego roku. Przy okazji zaoszczędzono na prądzie i papierze.

#3. Mężczyzna kupił przez przypadek tysiąc kurNie oszukujmy się. Każdemu z nas zdarzyło się kupić coś pod wpływem impulsu. Czasem jest to bułka z parówką kupiona na głodnego w pierwszej lepszej piekarni, a czasem 1000 kur na aukcji internetowej. Co prawda Steve Marrow z miasta Hamilton w Nowej Zelandii chciał kupić tylko jedną kurę, ale w końcu dlaczego nie miałby kupić tysiąca, jeśli dostał dobrą cenę? Marrow wziął udział w licytacji na jednym z portali aukcyjnych, gdzie właściciel przeznaczonej pod likwidację fermy wystawił wszystkie swoje kury. Marrow twierdzi, że z opisu licytacji wynikało, że do kupienia są pojedyncze sztuki. Tymczasem na koniec licytacji okazało się, że sprzedawca wystawił wszystkie zwierzęta. Tym sposobem Marrow stał się właścicielem tysiąca sztuk drobiu za kwotę 1,50 dolara. Nie będzie jednak musiał kupować dużej lodówki, bo dzięki pomocy jednej z organizacji zajmujących się zwierzętami kury powoli znajdują swoje nowe domy.

#4. Urząd miasta wyznaczył datę naprawy fragmentu krawężnika na 2037 rokUrzędnicy to druga po antyszczepionkowcach nasza najbardziej ulubiona społeczność. Ich wyobraźnia w połączeniu z nadanymi im uprawnieniami tworzy mieszankę, której rezultatów nie sposób nie kochać. Tym razem urzędnicy wzięli się za naprawę fragmentu krawężnika w dzielnicy St. Vital w kanadyjskim mieście Winnipeg. I chcą się chyba dobrze przygotować, bo termin naprawy wyznaczyli na rok 2037. Jakby tego było mało, to krawężnik czeka na naprawę od… 1993 roku, gdy uszkodził go przejeżdżający pług. Na szczęście mieszkańcy dopięli swego i w końcu będą mogli cieszyć się kompletną drogą. O ile dożyją tego pięknego dnia.

#5. Stan czystości powietrza w Delhi osiągnął status „Bardzo złe”I wbrew pozorom jest to dobra wiadomość. To znaczy, mniej więcej tak samo dobra jak wiadomość o tym, że szef dał komuś podwyżkę o 2,50 zł. Technicznie rzecz biorąc sytuacja się poprawiła, ale wciąż można umrzeć. W stolicy Indii powietrze dosłownie zabija, ponieważ poziom zanieczyszczeń przekroczył wszelkie normy. Tamtejsze służby ostrzegły, że zanieczyszczenie znacznie przekroczyło poziom alarmowy, gdy stężenie pyłu PM 2.5 osiągnęło poziom 474 (norma WHO: 25), a PM 10 – 428 (WHO: 50). Na szczęście z powodu silnego wiatru powietrze stało się czystsze i z poziomu „Znaczne przekroczenie poziomu alarmowego” wskoczyło na poziom „Bardzo złe”.

#6. Kwiaty nie oczyszczają powietrza w domuZła wiadomość dla ludzi, którzy trzymają w domu kwiaty nie tylko ze względów estetycznych. Rośliny domowe nie oczyszczają powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. Doktor Michael Waring z Drexel’s College of Engineering razem ze swoim studentem Bryanem Cummingsem przeanalizował wyniki 12 badań z ostatnich 30 lat i odkrył, że tempo cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach jest wyższe niż tempo oczyszczania powietrza przez rośliny, co oznacza, że „przeciąg” nanosi więcej zanieczyszczeń niż rośliny są w stanie przetworzyć. Badacze tłumaczą, że powszechny pogląd o oczyszczającej roli roślin w pomieszczeniach można najprawdopodobniej przypisać NASA, która w 1989 roku sprawdzała możliwość zastosowania roślin na stacjach kosmicznych. Eksperymenty NASA, choć udane, prowadzono w warunkach laboratoryjnych, niespotykanych na co dzień. Badacze widzą jednak światełko w tunelu i mówią, że gdyby ustawić od 10 do 1000 roślin na metr kwadratowy powierzchni danego budynku, to można by było oddychać tam czystym powietrzem.

#7. Kobieta przewoziła łóżko kabrioletemKierowcy BMW, jak powszechnie wiadomo, to specjalna grupa uczestników ruchu, coby nie powiedzieć, że bardzo specjalna. Dowieść tego chciała również kobieta poruszająca się na trasie od Basildon do Colchester w Wielkiej Brytanii, gdzie zatrzymała ją miejscowa policja. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić kierowany przez kobietę kabriolet ze względu na wystające z niego podwójne łóżko. Kobieta otrzymała mandat w wysokości 100 funtów, ale nie chciała zgodzić się z decyzją policjantów, bo jak tłumaczyła:
Nie ma się czego obawiać, łóżko jest przypięte pasami.

No jak tak, to spoko. Nie ma na co patrzeć, lepiej zobaczyć poprzednie Najdziksze newsy.
12

Oglądany: 76601x | Komentarzy: 54 | Okejek: 273 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.01

17.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało