Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Bojownicze dzienniczki LXI - nasi bojownicy podzielili się z nami swoimi przypadkami

63 066  
190   68  
Dziś wybierzemy się w nostalgiczną podróż w... a wuj tam, pośmiejemy się trochę z dzieciaków i z nauczycieli. To były czasy! Teraz nie ma już czasów.

#1.

Zapytałam szeptem koleżankę, która jest godzina, odpowiedziała mi szeptem. Obydwie dostałyśmy "0 z pilności". Nie wiem, według jakiej to skali czy procedury.

#2.

Dostałam raz w szkole uwagę (od polonistki!) "Uderza ścianą w głowę kolegi". Każdy się domyśla, że było raczej odwrotnie, ale dla polonistki widać różnica żadna.

#3.

Dostałem raz uwagę... Bo tańczyłem makarenę podczas hymnu państwowego puszczonego z kasety na szkolnym jamniku.

#4.

"Proszę dokleić dodatkowe kartki, bo nie mam gdzie wpisywać uwag" - mój dzienniczek ucznia, klasa trzecia w czasie stanu wojennego.

#5.

Dostałem raz w szkole uwagę za... niechlujne narysowanie kwadratu na tablicy, mimo że nauczycielka prosiła o narysowanie go "na szybko, od ręki"

#6.

Dostałem raz w szkole uwagę za... zaprowadzenie kolegi do pielęgniarki, gdy ten złamał rękę na korytarzu.

#7.

Od mojej ukochanej Pani od plastyki "uczeń w dniu dzisiejszym otrzymał czternaście ocen ndst." Ukarało mnie babsko chyba za prace plastyczne, które już były i jeszcze miały być w danym semestrze.

#8.

Kiedyś dostałem uwagę w stylu: rzuca w nauczycielkę kulkami z papieru. Nie lubiłem jej - moja mama też i jak usłyszała o uwadze, to się śmiała, zamiast mnie opierdzielać.

#9.

Adam robi za małpę na lekcji geografii

#10.

Rysuje swastyki na lekcji historii

#11.

Dostałem raz w szkole uwagę o treści "uczeń na lekcji języka francuskiego, przyłożył do ucha mysz komputerową, mówiąc, że dzwoni na policję" Ktoś tu się nie znał na żartach... Za to całe moje liceum poczuło klimat i zdjęcie tej uwagi krążyło później po szkole.

#12.

Dostałem w LO uwagę za to, że na długiej przerwie pojechałem samochodem z kolegą po insulinę, której zapomniał wziąć z domu.

#13.

Kamil wraz z kolegami (i z gitarą) schowali się w toalecie i wydawali dziwne odgłosy. Gdy zapukałem, dziwny głos zapytał: kto tam?

#14.

Dostałam raz w szkole uwagę stwierdzającą, że jestem krnąbrna i bezczelna, bo na pytanie, czy przeczytałam lekturę, odpowiedziałam, że nie.

#15.

W 2 gimnazjum na informatyce mieliśmy założyć swoje konto mailowe. Gdy powiedziałam nauczycielowi, że już, ten polecił mi zapisać swój adres na tablicy. Ja, ponieważ nie chciałam, żeby ludzie z klasy znali mojego maila, wypaliłam bez zastanowienia do nauczyciela, że "chyba pana pogrzało".

#16.

Dostałem raz w szkole uwagę za nazwisko, a właściwie jego brak. Nauczycielka wiedzy o kulturze postawiła mnie do kąta (w II klasie liceum!), gdy na pytanie, jak mam na nazwisko odpowiadałem zgodnie z prawdą MIREK. Nauczycielka, która notabene uczyła nas drugi rok z rzędu, nie wierzyła, twierdząc, że się nabijam i podaję imię.

#17.

Pamiętam jak w trzeciej klasie podstawówki, jako zadanie domowe mieliśmy przynieść na lekcję jabłko, bo coś tam miało być omawiane. Tyle że biologia była chyba piątą lekcją. No i zjadłam na jakiejś przerwie moje zadanie domowe. Uwaga w dzienniczku na pół strony.

#18.

Co prawda, nie była to moja uwaga, ale kolega z podstawówki dostał uwagę o treści "atakuje koleżankę od tyłu".

#19.

Paweł coś knuje - to nie ja dostałem, a pewien dzieciak z sąsiedztwa. Nauczycielka miała obsesję na punkcie jego zachowania, bo był to chłopak bystry, pomysłowy i kłopotliwy (najgorsze połączenie). Więc gdy tylko trafiło mu się być grzecznym, to nauczycielka nie wyrobiła nerwowo, nie wiedząc, czego może się spodziewać.

#20.

"Biega po korytarzu, ryczy jak lew i nie odróżnia szkoły od pastwiska"

Do następnych odcinków zbieramy
Wasze historie zaczynające się od słów:

"Dostałem raz uwagę za..."

Możesz wysłać je do nas w wiadomości prywatnej,
na anonimowe.opowiesci@gmail.com
albo na Facebooka MŻJDDPoprzedni odcinek z serii bojowniczych dzienniczków [klik]

Cała seria [klik]
35

Oglądany: 63066x | Komentarzy: 68 | Okejek: 190 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało