Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

FIFA 20 - gra dla dzieci i dla dorosłych

3 654  
0  
Niestety, ale coraz rzadziej widuje się dzieci bawiące na placu zabaw. W obecnych czasach bardzo popularne są różnego rodzaju gry, jednak chodzi zazwyczaj o gry komputerowe i elektroniczne. Zamiast spotkać się osobiście młodzież woli rozmawiać przez różnego rodzaju komunikatory, a także razem pograć online. Jednak nie tylko dzieci i młodzież chętnie grają w różnego typu gry komputerowe. Coraz częściej także osoby dorosłe przyznają się do spędzania czasu w ten sposób. Obecnie bardzo popularną grą jest FIFA.
  1. Krótka historia
  2. Czym jest FIFA?
  3. Online czy Offline?
  4. Co nowego w grze FIFA 20?
  5. PlayStation czy Xbox?

#1. Krótka historia

Pierwsza FIFA została wydana przez kanadyjski odłam amerykańskiego przedsiębiorstwa Electronic Arts, EA Sports w 1994 roku. Gra bardzo szybko stała się sławna na całym świecie. Polski komentarz po raz pierwszy dodano w 2006 roku i od tego roku regularnie pojawia się polska wersja. Są w nich uwzględniane zmiany zawodników w drużynach, które zmieniły się w rzeczywistości, a także dodawane nowe funkcje i możliwości gry. Obecnie na rynek wchodzi już 27 edycja, FIFA 20. Poza główną linią FIFA, wydawane są różne podserie.

#2. Czym jest FIFA?

FIFA jest to seria gier komputerowych, której nowe wersje pojawiają się co roku. Nazwa ta oczywiście pochodzi od Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, która skupia w sobie ponad 200 federacji narodowych piłki nożnej i organizuje różnego typu zawody sportowe mężczyzn i kobiet. W związku z tym, możemy wywnioskować, że ta gra również dotyczy piłki nożnej. Twórcy gry wykupili licencję na korzystanie z tej nazwy. Po zainstalowaniu, gracz wybiera sobie drużynę sportową, którą chce przeprowadzić mecz piłki nożnej. Ważne jest, że drużyny i zawodnicy nie są wymyśleni, tylko są to prawdziwe nazwy drużyn i nazwiska zawodników rangi światowej. Na przykład można kierować reprezentacją kraju, na przykład Polski, a także klubem, na przykład Realem Madryt. Podczas gry na zmianę kieruje się członkami drużyny. Gra ta możliwa jest do zakupienia w wersjach do używania na komputerze, na PlayStation i na Xboxa.

#3. Online czy Offline?

Grę można przeprowadzać zarówno online, jak i offline. Mecz offline przeprowadza się z komputerem. Rozgrywa się go dla własnej przyjemności, dla relaksu, a także nie rzadko dla wielu emocji. Podczas takiej rozgrywki nie zdobywa się punktów. Można także przeprowadzić grę offline, ale dla dwóch uczestników. Jest to forma, podczas której dwie osoby siedzące obok siebie, grają dwoma przeciwnymi drużynami i strzelają sobie nawzajem bramki. Jest także możliwość gry online. Podczas takiej rozgrywki jest szansa zmierzenia, swoich nabytych już umiejętności, z inną osobą, z kimś kogo nawet nie znamy. Ważnym jest, że mecze można przeprowadzać nie tylko składem reprezentacja kontra reprezentacja, ale także reprezentacja kontra klub. Taka forma gry jest idealna do celów relaksacyjnych i dla miłego spędzenia czasu. Poważniejszym tematem są już rozgrywki Ultimate Team. Podczas takich gier online zdobywa się punkty, które są bardzo istotne. Każdy gracz tworzy swoją własną drużynę piłkarską. Grę taką rozpoczyna się zazwyczaj wybierając gorszych zawodników, ponieważ każdy zawodnik, w zależności od umiejętności, jest warty określoną liczbę punktów. Wraz z ilością wygranych starć, tak rośnie szansa na zdobycie najlepszych zawodników piłkarskich i stworzenie niepokonanej drużyny. Dla osób bardzo zaangażowanych w grę jest możliwość wspomagania się pieniędzmi. Oznacza to, że można wpłacić pieniądze, następnie wymieniamy je na punkty i w ten sposób szybciej możemy skompletować idealną drużynę.

#4. Co nowego w grze FIFA 20?

W najnowszej wersji FIFA 20 można znaleźć wiele nowych elementów, których nie było dotychczas. Między innymi pojawił się nowy system celowania. Światło bramki pozwala na bardzo precyzyjne wykonanie każdego rzutu wolnego i karnego. Gracz bardziej doświadczony, ma także szanse korzystać z możliwości podkręcania piłki. Dla osób, które nie lubią rywalizacji na dużych boiskach powstała możliwość gry na mniejszych boiskach. Mecze przeprowadzane są mniejszą liczbą zawodników, nawet już od 3 osób. Powstała także funkcja wykonywanie sztuczek z piłką na kameralnych osiedlowych boiskach lub salach z całego świata. Oczywiście jak w każdej nowej wersji zostały poprawione ruchy na jeszcze bardziej naturalne i precyzyjne. Z części mniej zawodowych, powstała nowa funkcja, dzięki której jest możliwość stworzenia menagera swojego klubu, brania udziału w konferencjach i przeprowadzania rozmów z dziennikarzami.

#5. PlayStation czy Xbox?

PlayStation oraz Xbox są to konsole, dzięki którym można rozgrywać owe mecze. Zarówno FIFA 20 PS4 jak i FIFA 20 Xbox są już możliwe do zakupienia. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, że na każdą z tych konsoli jest przeznaczona konkretna płyta. Różnica zauważalna podczas gry jest taka, że kiedy chcemy grać online, osoba z FIFA 20 ps4 nie będzie mogła zagrać z osobą, która ma Xbox. Gry te różnią się między sobą, ale są to bardzo małe różnice.

Oglądany: 3654x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.01

16.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało