Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Rewelacyjna Fifa 20 w końcu przerywa stagnację, w której tkwiła seria

42 422  
8   53  
Premiera gry Fifa 20 od EA Sports zbliża się wielkimi krokami. Będzie to już dwudziesta siódma odsłona serii poświęconej piłce nożnej. W tym roku tytuł doczekał się kilku ważnych zmian, z których największą uwagę warto poświęcić nowemu trybowi Volta Football, który pozwoli graczom wrócić na ulicę i poczuć jej niesamowity klimat.

1784616093e01c1FUT_20_768x402.jpg

Wielka seria symulatorów piłkarskich została zapoczątkowana w 1993 roku
i od tamtej pory producent regularnie udostępnia kolejne odsłony tytułu. W Fifie 20 do dyspozycji graczy, jak co roku, oddani zostaną realni zawodnicy oraz zespoły, którzy pomogą osiągnąć zwycięstwo. Nowa odsłona serii doczekała się kilku ważnych zmian, jednak tą, na którą szczególnie warto zwrócić uwagę, jest tryb Volta, który przenosi zawodników na ulicę oraz hale sportowe.

Premiera gry FIFA 20 została przewidziana na 27 września 2019 roku, ale gra będzie dostępna przedpremierowo w sklepach MediaExpert:
FIFA 20 PS4
FIFA 20 PC
FIFA 20 XBOX
FIFA 20 NINTENDO
FIFA 20 Edycja Mistrzowska

Volta Football

178461885e2be52fifa_20_volta_footba.jpg

Słowo Volta wywodzi się z języka portugalskiego i dosłownie oznacza „powrót”. Nazwa została wybrana nie bez przyczyny, ponieważ nawiązuje do niekontynuowanej już serii gier Fifa Street. Tryb Volta przenosi graczy na ulicę i pozwala zmierzyć się z drużyną przeciwną na nieco innych zasadach niż te, które obowiązują na murawie.

Tryb ulicznej rywalizacji zagości w serii po raz pierwszy w historii. Pozwoli on na rywalizację w formule 3 na 3 (bez bramkarzy), 4 na 4, oraz 5 na 5. Mecze rozgrywane na ulicy rządzić się będą nieco innymi zasadami. Gracze będą w stanie m.in. wykorzystywać nowe mechaniki poruszania się oraz naturalne przeszkody (takie jak krawężniki), aby lepiej prowadzić piłkę. Do dyspozycji oddane zostaną również nowe sztuczki piłkarskie.

https://youtu.be/zOsA3mc1xGw

EA Sports udostępniło aż sześć scenerii ulicznych osadzonych w realnych lokacjach. Do dyspozycji graczy oddane zostaną nie tylko zaułki oraz hale sportowe, ale również dachy wieżowców. Mecze będą rozgrywały się w najpopularniejszych miastach na świecie, takich jak: Tokio, Brazylia czy Amsterdam. W Volcie gracze dostaną możliwość tworzenia własnych, w pełni spersonalizowanych zawodników. Do wyboru będą m.in. ubiór, sprzęt sportowy, wygląd oraz indywidualne cechy i umiejętności.

1784614deacf7c48235158353635.jpg

Wewnątrz dodatku pojawią się dwa dodatkowe tryby rozgrywki: „Kick Off” oraz „World”
. W tym pierwszym mecze rozgrywane będą tylko i wyłącznie z użyciem realnych zawodników oraz drużyn. Ten drugi skupiał się będzie na własnych postaciach. Tryb „World” dostanie również system rywalizacji PvP o nazwie Volta League.

Co ciekawe tryb będzie charakteryzował się możliwością wystawiania mieszanych płciowo składów. Do dyspozycji graczy zostaną oddane bowiem również zawodniczki płci żeńskiej.

1784617be3b5238295129187.jpg

Zmiany względem poprzednich części


Tryb Volta to nie jedyna zmiana, jaką wprowadza najnowsza odsłona serii Fifa. Twórcy położyli również nacisk na ulepszenie pomniejszych aspektów gry. Wśród nich znalazły się m.in.:

  • Zmniejszona skuteczność pressingu

  • Ulepszona kontrola tempa obrońców

  • Zmniejszona skuteczność dośrodkowań i uderzeń z pierwszej piłki

  • Mniejsza skuteczność ręcznego sterowanie bramkarzem

  • Nowy rodzaj podań na niewielkiej wysokości

  • Bardziej realistyczne zachowanie bramkarzy

  • Nowy system zaplanowanych odbiorów

  • Większa dokładność podań w trudnych sytuacjach

  • Większy nacisk na ręczne sterowanie obroną

  • Celniejsze strzały w sytuacjach jeden na jeden
To jednak nie wszystko jeśli chodzi o ważne zmiany w grze. W Fifie 20 rozmiar zawodnika będzie miał większy wpływ na starcia fizyczne. Mniejsi zawodnicy nie będą już w stanie przebijać się przez obrońców bez większych problemów, a warunki fizyczne zaczną w końcu mieć duże znaczenie.

178461590cdbfacfifa20_180719d.jpg

Warto również zwrócić uwagę na precyzyjne wykończenia, których częste wykorzystywanie nie będzie miało już większego sensu
. Dodatkowo po dośrodkowaniu strzał z pierwszej piłki zachowywał będzie się w Fifie 20 dość chaotycznie i w tym przypadku zdecydowanie lepszym wyborem będzie główka lub lekki strzał na dalszy słupek. Ten jeden aspekt szczególnie nie podoba się osobom, które miały już okazję pograć we wczesne wersje Fify 20.

Silnik graficzny Frostbite

17846194d9d2eb0FIFA_20_5d25bce14ca8.jpg

Podobnie jak poprzednie odsłony serii, Fifa 20 działa na silniku graficznym Frostbite, dzięki któremu rozgrywka prezentuje się niezwykle realistycznie, a oprawa graficzna jest bardzo szczegółowa. Twórcy zadbali o wierne odwzorowanie wyglądu każdego zawodnika, co możecie zobaczyć na poniższym filmie. Zawiera on porównania aż 80 piłkarzy z gier FIFA 19 oraz FIFA 20.

https://youtu.be/A68tHc20FYI

Gameplay

Skoro jesteśmy już przy oprawie graficznej, to warto zaprezentować jeden z gameplayów z gry, których pojawiło się już co najmniej kilka. Rozgrywka okraszona jest oczywiście komentarzem gracza, z którego można dowiedzieć się kilku interesujących rzeczy.

https://youtu.be/y7R3NghyxNw

Podsumowanie

Nowa Fifa 20 prezentuje się naprawdę dobrze. Kolejna odsłona serii zdaje się przerywać lekką stagnację, w której tkwiła piłkarska saga. Tryb Volta może okazać się dobrym argumentem, aby w końcu zamienić swoją wysłużoną Fife 18 na nowszy model.

1784620ab851320reus_fifa_20.jpg

Oglądany: 42422x | Komentarzy: 53 | Okejek: 8 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.01

16.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało