Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Za kilkanaście lat dzieciaki mogą już nie wiedzieć czym są te rzeczy...

56 627  
172   122  
Dziesięć lat temu dzisiejsza technologia wydawałaby się fikcją z książek Lema. Odpalanie samochodu nawet w nim nie siedząc czy rozmowa z inteligentnym głośnikiem o pogodzie na zewnątrz to wygody, które stają się już codziennością. Wraz ze stałym rozwojem tego typu smart-urządzeń, porzucimy sporo rzeczy używanych teraz na co dzień. Oto kilka rzeczy, które w latach trzydziestych XXI wieku mogą odejść do lamusa.

#1. Samodzielny GPS

1

Jeszcze nie tak dawno temu nawigacja wydawała się niezwykle zaawansowanym wynalazkiem. Dziś, wraz z możliwościami smartfonów i upowszechnieniem parowania ich z samochodami, potrzeba odrębnego urządzenia zanika.

#2. Kablówka

2

Tradycyjne pakiety telewizji wypierane są przez serwisy stramingowe. Płacenie za drogą kablówkę z dostępem do wielu kanałów oferujących stare filmy w przerwach między coraz dłuższymi blokami reklamowymi już teraz zdaje się być postrzegane jako zbędny wydatek.

#3. Telefony domowe

3

Pięciolatkowie pomykają już z komórkami. Trzeba dodawać coś więcej?

#4. Klucze i kluczyki

4

Najnowsze samochody oraz inteligentne domy wyposażane są w rozwiązania niewymagające kluczy, takie jak skanery linii papilarnych czy klawiatury numeryczne. Na rynku są już smart-zamki do drzwi, które możemy obsługiwać za pomocą aplikacji na smartfony. W ciągu kilkunastu lat klucze będą więc coraz bardziej staromodnym rozwiązaniem.

#5. Przyciski

5

Producenci smartfonów coraz częściej rezygnują z fizycznych przycisków na rzecz większych ekranów dotykowych i coraz nowszych sensorów. W ciągu dekady możemy spodziewać się większej liczby urządzeń z panelami dotykowymi.

#6. Papierowe menu z jedzeniem na wynos

6

Jakiś czas temu widok szuflady pełnej papierowych jadłospisów przeróżnych knajp dostarczających jedzenie nikogo nie dziwił. Dziś najczęściej zamawiamy przez internet lub za pomocą aplikacji mobilnych, a menu można sprawdzić na stronie czy fanpage'u restauracji.

#7. Żarówki wolframowe

7

Jeszcze parę lat temu były standardem, dziś wypierają je energooszczędne rozwiązania, takie jak żarówki LED.

#8. Foliowe reklamówki na zakupy

8

Wraz z rosnącą świadomością dotyczącą środowiska, coraz częściej mówi się o szkodliwości plastiku. Kilkadziesiąt krajów zakazało już używania tego typu toreb. a coraz więcej osób wraca do stosowania toreb wielokrotnego użytku.

#9. Aparaty cyfrowe

10

Kiedy ostatnio widzieliście kompaktowy aparat cyfrowy? Smartfon to zdecydowanie bardziej wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu możemy nie tylko robić zdjęcia, ale również robić z nimi wiele rzeczy, których cyfrówki po prostu nie potrafią. Po co więc nosić dodatkowe urządzenie?

#10. Budziki

11

Z wygodniejszym rozwiązaniem w postaci alarmu w smartfonie budziki są już dość rzadkim widokiem. Za 10 lat będą już postrzegane w kategorii antyków...

#11. Półki na płyty CD i DVD

12

Choć wiele osób nadal przywiązana jest do swoich kolekcji gier, filmów i płyt z muzyką, dominują już media cyfrowe. Trudno więc oczekiwać, że producenci mebli nadal oferować będą półki przeznaczone na płyty.

#12. Kable do ładowania telefonów

15

Z łącznością Bluetooth i bezprzewodowym ładowaniem zmniejsza się zapotrzebowanie na znane nam dziś poplątane kable do ładowarek. Dziś ładowarki indukcyjne są jeszcze ciekawostką, ale za kilka lat zapewne będą już standardem.

#13. Pendrive'y

16

Z coraz szerszymi możliwościami przechowywania plików online, noszenie ze sobą fizycznego napędu pod USB nie jest zbyt wygodną opcją. W najnowszych komputerach rezygnuje się nawet z USB typu A...

18
94

Oglądany: 56627x | Komentarzy: 122 | Okejek: 172 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.10

15.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało