Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Chciała pięknie odejść z tego świata - i zmarła z głową w toalecie

41 496  
141   16  
Oto Lupe Vélez - piękna diva Hollywood i ukochana bohaterka "żółtej prasy" z lat 30. i 40. ubiegłego wieku. Aktorka-wamp, która zasłynęła romansami z takimi gwiazdami jak Charlie Chaplin, Erich Maria Remarque czy John Gilbert. Z jej powodu Douglas Fairbanks rozstał się z żoną Mary Pickford.
Kliknij i zobacz więcej!

Meksykańska aktorka Lupe Vélez była córką prostytutki. Jako nastolatka wyjechała do Teksasu i próbowała żyć w klasztorze. Klasztorne życie nie bardzo odpowiadało energicznej dziewczynie. Imała się zatem różnych zajęć, by wspomóc finansowo swą rodzinę. Zawsze jednak pociągała ją magia Hollywood. Krok po kroku jej kariera nabierała tempa. Głośno było także i o jej romansach.

Kliknij i zobacz więcej!
Gary Cooper i Lupe Vélez w filmie "The Wolf Song" (1929)

Długi romans z Garym Cooperem prawie skończył się tragicznie - raz Lupe cięła go nożem, który zawsze nosiła przy sobie, a innym razem wystrzeliła w kierunku jego głowy, przyłapawszy go na peronie dworca, gdy Cooper próbował uciec od niej do Nowego Jorku. Na szczęście pocisk przeleciał obok, a Cooper zbiegł jedynie z chorobą nerwową.

Przez pięć lat Lupe Vélez była żoną Johna Weissmullera, legendarnego Tarzana.

Kliknij i zobacz więcej!
Lupe Vélez i Johnny Weissmuller

Lupe postanowiła skończyć ze sobą z bardzo prozaicznego powodu - po zajściu w ciążę z młodym aktorem Haraldem Mareschem bała się, że skandal związany z urodzeniem dziecka z nieprawego łoża zniszczy jej życie. Kategorycznie odmawiała dokonania aborcji. Ponieważ Maresch nie chciał się z nią ożenić, Vélez postanowiła popełnić samobójstwo.

Kliknij i zobacz więcej!

Ostatni wieczór spędziła w restauracji z przyjaciółką, po czym wróciła do domu, zrobiła sobie makijaż, uczesała włosy, włożyła luksusową niebieską jedwabną piżamę i zapiła 75 tabletek Seconalu drogim koniakiem.
Zostawiła list pożegnalny, w którym napisała:
„Haraldzie: Bóg ci przebaczy i przebaczy również mnie. Wolę umrzeć z naszym dzieckiem, niż wydać je ze wstydem na ten świat. Lupe.”

Kliknij i zobacz więcej!
Lupe Velez i Harald Maresch

Potem położyła się majestatycznie na łóżku, splatając ręce na piersi. Tak, była dobrą aktorką. Ale reżyserką o wiele gorszą... Kilka minut później żołądek Lupe nie dał rady znieść sąsiedztwa brandy, końskiej dawki leków i pikantnego meksykańskiego jedzenia zjedzonego w restauracji. Kobieta nagle zaczęła wymiotować, brudząc wszystko dookoła - łóżko, siebie, swój elegancki strój i pokój.

Kliknij i zobacz więcej!
Lupe Velez i Harald Maresch (Harald Ramond)

Rzuciwszy się w stronę łazienki, Lupe poślizgnęła się na własnych wymiocinach i uderzając głową w toaletę z egipskiego onyksu, straciła przytomność. Znaleziono ją martwą w toalecie - oficjalną przyczyną jej śmierci było utonięcie.

Kliknij i zobacz więcej!
Aktor filmowy Harald Ramond (Harald Maresch), nazwany w przedśmiertnej notatce przez zmarłą Lupe Velez ojcem jej nienarodzonego dziecka, stoi przed trumną Lupe, 24. grudnia 1944 r.

Śmierć Lupe Vélez przez długi czas nie schodziła ze stron gazet brukowych. A Hollywood odnotowało skrupulatnie, że trucie się jako sposób na samobójstwo nie jest zbyt estetyczne...

4

Oglądany: 41496x | Komentarzy: 16 | Okejek: 141 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

05.12

04.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało