Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Internet reaguje na skandal z Matką Boską Częstochowską w tęczy oraz zatrzymanie jego sprawczyni

78 989  
386   335  
Jedni lamentują, inni się obrażają, cześć żąda kary, a reszta patrzy z dystansu ze zdumieniem i nieśmiało żartuje z tęczofobii. Co tu się wyprawia w tej Polsce?


Dla tych, którzy o tym jeszcze nie słyszeli, przypomnijmy: najpierw ktoś w Płocku umieścił w miejscach publicznych lekko przerobione wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej, co oburzyło niektórych, w szczególności ministra MSWiA, który ogłosił, że takiej bezczelności nie popuści i już w poniedziałek aktywistka Elżbieta Podleśna została aresztowana pod zarzutem profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Policja odwiedziła ją o 6 rano, przeszukała dom i zabrała sprzęt elektroniczny.

Sprawa dotyczy rozlepiania naklejek z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, na których zarówno Maryja, jak i Dzieciątko otoczone są aureolami w barwach tęczy. Naklejki te pojawiły się na koszach na śmieci i przenośnych toaletach wokół kościoła św. Dominika w Płocku. Według oświadczenia prokuratora rejonowego w Płocku kobieta, której w poniedziałek przedstawiono zarzut, jest jedyną osobą zatrzymaną w związku z tą sprawą.

Sprawą, o której głośno robi się już także poza granicami naszego kraju.

I jak zwykle w takich przypadkach bywa, za falą kontrowersji płynie kolejna fala, która wyśmiewa kuriozum całej sytuacji i zalewa nas memami. Poniżej prezentujemy te lepsze, które udało nam się wyłapać.

Po brawurowej akcji policji w Niebie na moment zagościł spokójW zaistniałej sytuacji nikt nie jest bezpiecznyNadmienić jednak należy, że tęcza jest ważnym symbolem chrześcijaństwa i wielokrotnie gościła na różnych sakralnych dziełach

Tutaj np. Jezus siedzący na tęczy, fragment "Sądu Ostatecznego" Hansa Memlinga

Na tych mniej sakralnych też gościła i nikt rabanu nie podnosił - tutaj np. Matka Boska Dyskoteczna z synem


To nie jest tak, że tęcza pojawiła się znikąd, że to jakiś nowy pomysłKoncept tęczy w religii znają nawet dzieci w podstawówce

Trochę nie rozumiemy tej nagonki, przecież tęcza dodaje tyle piękna

Kto widzi buzię w tym tęczu?Sama w sobie, jako zjawisko atmosferyczne, jest piękna i Bogu ducha winnaSzkoda byłoby ją przerabiać tak, aby nikogo nie uraziłaSerce się kraje... Pytanie, co dalej? Co nadejdzie po tęczy?Gdzie leży granica tego, co można?I czym właściwie jest profanacja?

Trzeba chyba powołać komisję do ustalenia nowej definicji. Chyba nawet wiemy, kto powinien jej przewodniczyćNa koniec powiemy tylko tyle: są na tym świecie siły, których naprawdę nie chcemy wkurzyć


66

Oglądany: 78989x | Komentarzy: 335 | Okejek: 386 osób